Rodzina i dziecko

4 powody, dla których warto używać kołozeszytu


Notatki szkolne zazwyczaj wykonuje się w klasycznych zeszytach spiętych zszywkami. Warto jednak przyjrzeć się funkcjonalnej alternatywie – kołozeszytowi. Kiedy się przydaje? Jakiego rodzaju zapisków dokonuje się w nim najwygodniej? Poznaj odpowiedzi!

Kartki na klasówkę

Kołozeszyt to idealny rodzaj zeszytu do używania w kontekście przedmiotów, których nauczyciel urządza częste klasówki. O ile z klasycznego zeszytu da się wyrywać kartki tylko ze środka – i to podwójne – zeszyt szyty zaś od wyrywania kartek ulega zniszczeniu, z kołozeszytu da się wyjmować kartki bez limitu i szkody dla pozostałych stron.

Notatki z pracy w grupie

Kołonotatniki takie jak zeszyty Oxford ze spiralą doskonale sprawdzają się w trakcie prac grupowych, gdy trzeba zmieniać miejsca siedzenia, a czasem wcale nie da się wygodnie usiąść. Podwijając zapisane kartki pod czyste i opierając zeszyt na kolanie, wygodnie zanotujesz grupowe ustalenia.

Notatki na wykładach i pogadankach

Funkcjonalne kołozeszyty najlepiej sprawdzają się w szkole średniej i na studiach, zwłaszcza na wykładach i wystąpieniach, podczas których zeszyt można oprzeć jedynie na podkładce bądź trzeba trzymać go w powietrzu. Kiedy cenny jest każdy fragment pulpitu do oparcia notatnika, kołozeszyt okazuje się doskonałym wyborem.

Kołozeszyt jako brudnopis

Choć kołonotatnik może posłużyć jako zeszyt przedmiotowy, wcale nie musi. Nadaje się także do wykorzystania jako brudnopis do wyrywania kartek, zapisywania informacji niezwiązanych z zajęciami, a także robienia notatek, kiedy zapomniało się zeszytu przedmiotowego. Później można takie notatki wyrwać i wkleić do właściwego zeszytu, by nie tracić czasu na przepisywanie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Smartkleks.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
28 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *