Budownictwo

Bloczki betonowe – jakość i niezawodność w każdych warunkach


Bloczki betonowe można uznać za nowatorski produkt, który przyspiesza pracę. Warto zauważyć, że montaż tego typu elementów jest niezwykle prosty. Często bloczki betonowe określane są mianem bloczków lego. Wynika to z faktu, że posiadają charakterystyczne wypustki, zaś ich budowanie przywodzi na myśl układanie klocków LEGO. Co ważne nie stosuje się żadnych spoiw. 

Zatem nie trzeba używać jakichkolwiek zapraw i w ten prosty sposób można przyspieszyć realizację inwestycji. Rzeczywiście ich montaż jest bardzo szybki, ale też duże znaczenie ma fakt, że zapewniają stabilność budowy. Wykonane są z betonu typu C30/37. Są więc maksymalnie odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też odporne na ścieranie. Nie tracą swoich właściwości pod wpływem wody i nawet po wielu latach zachowują tak samo dużą trwałość. 

Bloczki betonowe – zastosowanie

Bloczki betonowe mają szerokie spektrum zastosowania. Cechuje je duża waga oraz maksymalna stabilność. Dlatego też można użyć ich do budowy ścian oporowych. Sprawdzą się również jako elementy muru oporowego. Wykazują odporność na obciążenia. Mogą więc pełnić rolę murków czy elementów zabezpieczających skarpy. 

Na szeroką skalę stosuje się je do budowy ścian magazynowych czy produkcyjnych. Można wykorzystać je do budowy składowisk, choćby śmieci czy złomu. W tym przypadku mogą oddzielać zużyte materiały od np. przestrzeni biurowych. Ale można z nich wykonać także pełne składowiska. Coraz częściej stosuje się je do budowy masywnych i niezawodnych ogrodzeń, które zapewniają bezpieczeństwo. Artykuł powstał przy współpracy z firmą BUDMATER: https://budmater.pl/.     

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *