Biznes

Bół głowy z wyborem laptopa

• Bookmarks: 2 • Comments: 7


Liczba kupowanych corocznie komputerów zdecydowanie wzrasta, ale co ciekawe, jednocześnie spada ilość nabywanych komputerów stacjonarnych, a zwiększa się tych przenośnych. Wygląda więc na to, że użytkownicy coraz częściej cenią sobie mobilność i małe rozmiary sprzętu.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że laptopy już dawno dorównały swym „dużym” braciom pod względem mocy obliczeniowej – nie trzeba już więc iść na kompromis: mobilność lub moc, gdyż można mieć obie te rzeczy naraz. Gdy już podejmiemy decyzję o zakupie laptopa, pozostaje jednak jeszcze kwestia wyboru odpowiedniego modelu. Jaki więc model wybrać?

Na pewno polecane są sprzęty sprawdzonych marek z dużą renomą. Może i są one nieco droższe, ale podzespoły w nich zastosowane są wyższej jakości i wyższej jakości jest też ewentualny serwis gwarancyjny. Poza tym, trzeba sobie też zadać pytanie, do czego ów laptop będzie używany i dobrać odpowiednią konfigurację zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Przykładowo, jeżeli interesują nas gry wideo, priorytetem będzie mocna, dedykowana karta graficzna wysokiej klasy. Gdy na komputerze chcemy dokonywać skomplikowanych procesów i obliczeń, przyda się szybki i wielordzeniowy procesor. Gdy z kolei chcemy na nim urządzić obszerny magazyn muzyki czy filmów, niezbędny będzie pojemny dysk twardy. Niezależnie od wszystkiego, dobry laptop powinien mieć też wysokiej jakości matrycę nie odbijającą słońca i solidną, pojemną baterię. Jak więc widać, przy wyborze sprzętu trzeba się solidnie zastanowić.

comments icon7 comments
7 notes
0 views
bookmark icon

7 thoughts on “Bół głowy z wyborem laptopa

    Write a comment...

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Oldest
    Newest
    Most Upvoted