Dom i Ogród

Brama do cichego zakątka


W polskiej tradycji jest stawianie ogrodzeń i zamykanie posesji bramą. Ma to na celu stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której można wypocząć, pozwolić swobodnie bawić się dzieciom i uchronić zwierzęta domowe przed ucieczką. Zamykanie przestrzeni posesji jest zatem całkowicie uzasadnione z praktycznego punktu widzenia. Jaką bramę wybrać, aby skutecznie zdała egzamin?

Bramy dla każdej posesji

Brama jest integralną częścią ogrodzenia posesji. Umożliwia wjazd i wyjazd z działki oraz zabezpieczenie przed wejściem osób niepożądanych. Zapewnia bezpieczeństwo, chroniąc jako pierwszy element zabezpieczeń, dobytek przed kradzieżą. Brama jest także inwestycją na lata, a nawet dekady, powinna być zatem odpowiednio dobrana. Doskonałym rozwiązaniem jest brama dwuskrzydłowa. Ma ona dużą przewagę nad rozwiązaniem jednoskrzydłowym. Jest lżejsza, zatem zawiasy przenoszą mniejsze obciążenia i dłużej zachowują pełną sprawność. Ponadto takie rozwiązanie pozwala na otwieranie i zamykanie bramy bez użycia dużej siły. Bramy, oprócz oczywistych funkcji zabezpieczających posesję są także wizytówką obejścia. Wybór wysokiej jakości bramy sprawi, że będzie ona także przez długi czas elegancko i estetycznie się prezentowała.

Decydując się na wybór bramy, warto skorzystać z oferty profesjonalnych producentów bram i ogrodzeń. Mamy dzięki temu pewność, że brama będzie dobrze zabezpieczona przed korozją i czynnikami atmosferycznymi, a także zyskamy niezbędny serwis.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producent ogrodzeń.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
35 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *