Budownictwo

Brama dwuskrzydłowa – praktyczne rozwiązanie dla wymagających


Decydując się na bramę, warto wybrać taką, która jest trwała, odporna na uszkodzenia, ale też stylowa. Dziś podpowiemy Wam jaka brama dwuskrzydłowa sprawdzi się najlepiej. Poznajcie zalety bram stalowych i znajdźcie coś dla siebie.

Brama dwuskrzydłowa – jak wybrać najlepszą?

Brama dwuskrzydłowa powinna być stabilna, trwała, ale też niezawodna. Walory estetyczne mają również duże znaczenie, wszak brama dwuskrzydłowa robi swoiste pierwsze wrażenie. Szukając taniego, ale dobrego rozwiązania, warto zdecydować się na bramę dwuskrzydłową stalową. Można postawić na model wykonany z kątownika, ale też z profilu ozdobnego. Również praktyczne są bramy z profilu pionowego. Warto jeszcze pamiętać o tym, że brama musi być odporna na korodowanie. Dlatego powinna być zabezpieczona albo farbą podkładową, albo farbą podkładową i nawierzchniową. Można więc wybrać bramy ocynkowane bądź ocynkowane i lakierowane proszkowo. Brama stalowa to dobry wybór nie tylko do ogrodzenia domu, ale też budynku firmowego, przy czym należy pamiętać, że optymalna szerokość bramy powinna wynosić 4 metry. To rozwiązanie rzecz jasna sprawdzi się w przypadku samochodów osobowych. Jeżeli na dany teren mają wjeżdżać samochody ciężarowe, to oczywiście należy wybrać zdecydowanie szerszą bramę. 

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa – jaki kolor wybrać?

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa dostępna jest w różnych kolorach. Trzeba przyznać, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępny jest choćby kolor czarny czy grafitowy. Taka brama prezentuje się niezwykle elegancko, ale można też postawić na zieleń bądź brąz. Brama dwuskrzydłowa to świetne rozwiązanie dla wymagających. Rzeczywiście to rozwiązanie jest tańsze niż np. brama przesuwna. Nie trzeba też posiadać szerokiej działki, by zdecydować się na jej montaż. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń.     

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
83 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *