Różne

Cena prawa jazdy w Szczecinie – ile to kosztuje?


Prawo jazdy w Szczecinie kosztuje od 500 do 1000 złotych, w zależności od tego, czy jest to prawo jazdy kategorii A, B, C lub D. Cena obejmuje opłaty za egzamin teoretyczny i praktyczny oraz opłaty administracyjne. Osoby ubiegające się o prawo jazdy muszą również przejść szkolenie w ośrodku szkolenia kierowców.

Jak zdobyć prawo jazdy w Szczecinie – porady i wskazówki dla kandydatów na kierowców.

Aby zdobyć prawo jazdy w Szczecinie, należy spełnić szereg wymogów. Przede wszystkim kandydat na kierowcę musi mieć ukończone 18 lat. Ponadto, należy posiadać ważny dowód osobisty oraz zaświadczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań do prowadzenia pojazdu. Następnie należy zapisać się na kurs teoretyczny i praktyczny, który odbywa się w szkołach jazdy. Po ukończeniu kursu i zaliczeniu egzaminu teoretycznego oraz praktycznego, można udać się do Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Szczecin, gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty i opłacić stosowne opłaty. Po ich zaakceptowaniu otrzyma się prawo jazdy.

Jakie są koszty zdobycia prawa jazdy w Szczecinie?

Koszty zdobycia prawa jazdy w Szczecinie są uzależnione od kategorii pojazdu, na który chce się uzyskać uprawnienia. W przypadku kategorii B (samochody osobowe) opłata za egzamin teoretyczny wynosi 80 zł, a za egzamin praktyczny – 200 zł. W przypadku kategorii A (motocykle) opłata za egzamin teoretyczny wynosi 100 zł, a za egzamin praktyczny – 250 zł. Ponadto należy uiścić opłatę administracyjną w wysokości 30 zł oraz opłatę skarbową w wysokości 17,50 zł.

Jakie są najnowsze przepisy dotyczące prawa jazdy w Szczecinie?

Od 1 stycznia 2021 roku w Szczecinie obowiązują nowe przepisy dotyczące prawa jazdy. Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat i chcą uzyskać prawo jazdy, muszą zdać egzamin teoretyczny i praktyczny. Egzamin teoretyczny składa się z pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego oraz zagadnień związanych z bezpieczeństwem na drodze. Egzamin praktyczny obejmuje jazdę po mieście oraz poza nim, a także sprawdzenie umiejętności parkowania. Osoby, które chcą ubiegać się o prawo jazdy, muszą również przedstawić odpowiednie dokumenty potwierdzające ich tożsamość oraz wykonać badania lekarskie.

Prawo jazdy w Szczecinie kosztuje od 350 do 500 złotych, w zależności od tego, czy kursant wybiera szkolenie teoretyczne i praktyczne, czy tylko teoretyczne. Koszt egzaminu państwowego to ok. 100 złotych. W sumie więc prawo jazdy w Szczecinie może kosztować od 450 do 600 złotych.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
0 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *