Nowe technologie

Co oznacza skrót Wi-Fi? Jaki Internet wybrać, by otrzymać maksimum korzyści?


Każdego dnia łączymy się z Wi-Fi, jednak niewiele osób zastanawiało się kiedykolwiek, co tak naprawdę znaczy ten skrót i jak działa ta technologia. Sprawdźmy, jak brzmi pełna nazwa Wi-Fi, a także czym dokładnie jest.

Czym jest Wi-Fi? Co oznacza ten skrót?

Rozwinięcie Wi-Fi to „Wireless Fidelity”. W języku polskim oznacza to „bezprzewodową dokładność”. Okazuje się, że skrót ten to tak naprawdę nazwa marketingowa technicznego określenia IEEE 802.11 – technologii sieci bezprzewodowych.

Wi-Fi to jedna z grup standardów radiowych sieci bezprzewodowych, która została stworzona przez firmę Wi-Fi Alliance. Technologia ta jest jednym z produktów WLAN dostępnym na rynku. Pozostałe rodzaje Internetu to: połączenie przewodowe za pomocą kabla Ethernet; Power Line Communication, czyli tzw. Internet w gniazdku, który wykorzystuje zastosowaną w budynku sieć elektryczną; oraz połączenie dzięki sieci mobilnej LTE lub 5G.

Jak działa Wi-Fi?

Urządzenia, które tworzą sieć Wi-Fi, wymieniają między sobą informacje za pomocą fal radiowych. Są one odbierane i przekazywane dalej za pomocą routera. Warunkiem korzystania z Wi-Fi jest umieszczenie w różnego typu sprzętach karty sieciowej. Aby utworzyć sieć Wi-Fi, najczęściej stosuje się stacjonarne łącze: kablowe bądź światłowód. Można także stworzyć łączność bezprzewodową za pomocą Internetu mobilnego. Do tego natomiast niezbędna jest karta SIM w modemie, który ma wbudowaną funkcję tetheringu. Zwykle zasięg Wi-Fi wynosi 100 m, jednak jego działanie może być zakłócone przez różne czynniki, np. warunki atmosferyczne, ukształtowanie terenu czy wyposażenie budynku. Wówczas niezbędne jest zastosowanie wzmacniacza sygnału.

Internet domowy bez limitu – maksimum korzyści dla użytkowników

Internet domowy bez limitu? To możliwe! Łącze w technologii światłowodowej zrewolucjonizowało podejście do przesyłania danych. Światłowód jest nowoczesną, wydajną i niezawodną metodą dostarczania Internetu, która jest odporna na działanie niekorzystnych czynników pogodowych i nie tylko. Dzięki niemu można również korzystać z telewizji i innych opcji.

Światłowodowy Internet domowy bez limitudostępny jest wyłącznie w ofercie najlepszych dostawców na rynku, takich jak INEA. Firma proponuje swoim klientom symetryczne łącze światłowodowe, które charakteryzuje się taką samą prędkością wysyłania i pobierania danych. Jeśli męczą Cię opóźnienia, ciągłe zrywanie połączenia oraz niedostateczna prędkość łącza, światłowód jest właśnie dla Ciebie.

INEA oferuje pakiety, które zadowolą zarówno standardowych, jak i tych maksymalnie wymagających użytkowników sieci. Możesz zdecydować się na 300 Mb/s, 600 Mb/s lub nawet 1 Gb/s, a wszystko to w bardzo atrakcyjnych cenach. W INEA możesz również skorzystać z opcji łączenia pakietów: telewizji światłowodowej HIWAY, telefonii komórkowej oraz właśnie Internetu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
68 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *