Rodzina i dziecko

Czy e-nagrobek zwalnia z dbania o nagrobek na cmentarzu?


Wirtualne cmentarze, czyli strony umożliwiające stworzenie grobu dla bliskiej osoby czy zwierzaka, nie są już nowością. Niektórzy mają jednak uzasadnione wątpliwości – czy e-nagrobek oznacza, że nie trzeba już dbać o nagrobek na cmentarzu?

E-nagrobek – gdy nie można odwiedzić bliskich

Wirtualny pochówek bliskiej osoby czy pupila jest możliwy na stronie www.wirtualnycmentarz.pl. To rozwiązanie jest atrakcyjne dla osób, które ze względu na schorzenia czy odległość nie mogą odwiedzić miejsca pochówku na cmentarzu. Administratorzy wirtualnych nekropolii umożliwiają użytkownikom udekorowanie e-nagrobka – postawić można na nim m.in. e-znicz czy e-pamiątkę. Czy wykupienie takiego konta zwalnia z dbania o realne miejsce pochówku?

Prawo do grobu na cmentarzu można stracić

Mimo że e-nagrobek na www.wirtualnycmentarz.pl pozwala upamiętnić zmarłego i poradzić sobie ze stratą, to jednak nie można zapomnieć o nagrobku na cmentarzu. Powód jest prosty – prawo do nagrobka można stracić. Każda osoba, która wykupiła nagrobek, ma określone obowiązki – musi ponosić opłaty za grób ziemny oraz dbać o jego otoczenie, w tym stan techniczny.

W dbaniu o nagrobek na cmentarzu może pomóc firma

Korzystając ze strony www.wirtualnycmentarz.pl, każda osoba może wykupić e-nagrobek i w ten sposób upamiętnić bliską osobę czy podopiecznego. Co jednak z grobem na cmentarzu? Gdy nie ma możliwości jego odwiedzania, warto skorzystać z pomocy firm oferujących dbanie o nagrobek. W ten sposób grób zawsze będzie czysty i zadbany – dla osób postronnych, w tym administratorów cmentarza, będzie to znak, że właściciel dba o kwaterę.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
31 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.