Biznes

Czym wyróżniają się etykiety na rolce i gdzie można je stosować?


Etykiety samoprzylepne są bardzo przydatnym narzędziem, które pozwala na przekazywanie informacji oraz lepsze reklamowanie opatrzonych nimi produktów. Spełniają więc ważne funkcje. Wybierając tego typu nalepki na towary i opakowania, można zdecydować się na etykiety na rolce. Czym charakteryzuje się takie rozwiązanie i kiedy warto po nie sięgnąć?

Etykiety na rolce, czyli wygodne i popularne rozwiązanie

Etykiety samoprzylepne są znane od lat. Wciąż sięga po nie chętnie wiele branż wytwarzających rozmaite towary. Firmy specjalizujące się w ich produkcji oferują różnorodne rozwiązania, tak aby klienci mogli wybrać coś, co najpełniej odpowiada ich potrzebom i oczekiwaniom. Jedną z najpopularniejszych opcji są etykiety na rolce.

Czym się charakteryzują?

Są to po prostu nalepki, które nawija się na specjalne rolki. Zdecydowanie ułatwia to ich późniejsze naklejanie. Takie rolki mogą mieć dowolną średnicę oraz nawój, w zależności od preferencji klienta i szczegółów konkretnego zamówienia.

Tym, co wyróżnia etykiety na rolce, jest niezwykła prostota ich aplikowania na daną powierzchnię. Bez problemu można nakładać je ręcznie, co jednak sprawdzi się w przypadku niewielkiej ilości opakowań czy towarów, ponieważ jest dość czasochłonnym i żmudnym zajęciem. Najczęściej etykiety na rolce aplikuje się więc w sposób automatyczny. W tym celu należy zastosować specjalne urządzenie, czyli etykieciarkę. Może to być zarówno proste narzędzie, jak i zaawansowana maszyna. Jej użycie sprawdzi się w przypadku hurtowego naklejania etykiet.

Jak i z czego mogą być zrobione etykiety na rolce?

Etykiety na rolce, podobnie jak drugie dostępne rozwiązanie, czyli w arkuszu, mogą być zrobione z różnorodnych materiałów. Najbardziej powszechne jest wykorzystanie papieru. Jeżeli istnieje taka potrzeba, można jednak wykonać je ze specjalnej folii syntetycznej. Wówczas etykiety są trwalsze i odporne m.in. na działanie wilgoci czy zmienne temperatury. Takie właściwości przydadzą się w przypadku aplikowania ich na produkty, które są przechowywane np. w chłodniach.

Etykiety na rolce mogą być zadrukowywane za pomocą dowolnej techniki poligraficznej. Najbardziej popularny jest oczywiście druk cyfrowy oraz offsetowy. Pierwszy pozwala na personalizowanie nalepek, natomiast drugi może być bardziej opłacalny w przypadku dużych realizacji.

Jeśli chodzi o wykończenie etykiet, tutaj również panuje dowolność – wszystko zależy od preferencji klienta. Nalepki mogą mieć rozmaite kształty (okrągły, owalny, prostokątny czy bardziej fantazyjny). Możliwe jest także stosowanie dodatkowych zdobień, np. lakierowania, złocenia.

Gdzie stosuje się etykiety na rolce?

Samoprzylepne etykiety na rolce mają bardzo szerokie zastosowanie. Mogą one spełniać zarówno funkcję informacyjną, jak i marketingową. Do tego szybko i łatwo aplikuje się je na różne powierzchnie, m.in. na kartony, słoiki, butelki. Z tego względu decyduje się na nie wiele przedsiębiorstw z różnych sektorów. Popularne jest ich wykorzystanie m.in. w branży spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej czy chemicznej. Oprócz tego etykiety na rolce często stosowane są w logistyce do oznaczania paczek.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
42 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.