Różne

Disco polo na koncercie kolęd dla Polonii w Chicago


Bożonarodzeniowe koncerty kolęd i wspólne śpiewanie świątecznych piosenek to już tradycja. Tradycją jest też coroczna organizacja koncertu kolęd i pastorałek dla Polonii poza granicami naszego kraju. W zeszłym roku wydarzenie miało miejsce we Lwowie, w Ukrainie. W tym roku polskie gwiazdy muzyki zaśpiewają kolędy w wyjątkowej oprawie w amerykańskim Chicago. Nie zabraknie też największych nazwisk z branży disco polo. Kogo będziemy mogli posłuchać podczas tegorocznej imprezy dla Polonii w USA?

Największe gwiazdy disco polo na koncercie w USA

W 2022 roku telewizja publiczna, która organizuje koncert, zaprosiła do udziału w wydarzeniu największych polskich artystów. Kto pojedzie do Chicago, aby zagrać koncert dla rodaków zamieszkałych w USA? Do zagranicznego wyjazdu przygotowuje się trzynastu artystów. W polskim kościele w Chicago wystąpi między innymi Rafał Brzozowski, Viki Gabor i Grzegorz Hyży. Oprócz nich dla Polonii zaśpiewają też Daria, Natalia Kawalec, Kamil Bednarek, Andrzej Cierniewski, Ania Rusowicz i Ania Tracz. Wśród artystów zaproszonych do współpracy znaleźli się też wykonawcy disco polo, co z pewnością ucieszy fanów muzyki tanecznej. 

Przedstawiciele muzyki disco polo, którzy wystąpią na koncercie, to same największe nazwiska. To zespół Classic (grupa znana z takich hitów, jak „Chciałbym Ci powiedzieć”, „Będę czekać”, To nie przyjaźń tylko miłość”, „Ja dla ciebie Ty dla mnie” i „Umów się ze mną”) oraz Pamela Stone – artystka odpowiedzialna za hity: „Miłość nie jest prosta” i „Zostań na dłużej” z Vivat. 

Najnowsze informacje o największych imprezach disco polo znajdziesz na portalu Disco-Polo.Info!

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
180 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *