Panele czy więcej okien?

Remonty, urządzanie, ogród. Wszystko dla Twojego domu.
Awatar użytkownika
Bonno
Posty: 54
Rejestracja: 30 sie 2019, 12:34

Panele czy więcej okien?

Post autor: Bonno »

Jestem na etapie ustalania z projektantem wyglądu przyszłego domu i zastanawiam się czy od razu w projekcie uwzględnić instalację paneli słonecznych czy postawić na większą ilość okien tak żeby w ciągu dnia nie było potrzeby sztucznego oświetlania pomieszczeń i może to wystarczy na późniejsze obniżenie rachunku za prąd?
Asperger wcielony :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tristan
Posty: 52
Rejestracja: 18 paź 2019, 18:39

Re: Panele czy więcej okien?

Post autor: Tristan »

Jak jesteś jeszcze na etapie projektowania to postaw na panele PV tym bardziej że lata są coraz dłuższe i coraz bardziej upalne co daje power panelom, a z kolei przy dużych oknach będziesz mieć w domu upał nie do zniesienia. Poza tym planując odpowiednio wcześniej instalację fotowoltaiczną projektant może od razu dopasować odpowiedni spadek dachu i jego ukierunkowanie na stronę południową :)

Jak już będziesz mieć tę chatę, to wykorzystaj do montażu paneli firmę Hymon https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/ :)
Awatar użytkownika
carlitos
Posty: 47
Rejestracja: 17 maja 2019, 23:24

Re: Panele czy więcej okien?

Post autor: carlitos »

Założenie jest idealne. Jeśli od razu jest możliwość uwzględnienia paneli w projekcie to idź w to. W ten sposób unikniesz pózniejsz problemów z szukaniem idealnego miejsca bez zacienienia itd. Popatrz sobie zreszta na podstawowe elementy na które powinno się zwrócić uwagę wybierając instalacje fotowoltaiczna https://levada.pl/fotowoltaika-firme-wybieraj-madrze/ jeśli dobrze trafisz na firmę to inwestycja po 25 latach moze przyniesć Ci zyski rzędu nawet 47tys. zł
Awatar użytkownika
Sarina
Posty: 316
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:26

Re: Panele czy więcej okien?

Post autor: Sarina »

Warto także zainwestować w odpowiednie systemy odprowadzające wodę z budynku - aby zapobiec wszelkim możliwym uszkodzeniom dachu. Nowoczesne systemy rynnowe oferuje firma KropSystem https://www.kropsystem.eu/ Odpowiednio zainstalowane rynny dachowe i spustowe pozwalają na sprawne odprowadzanie wody opadowej i roztopowej, chroniąc w ten sposób ściany zewnętrzne budynku.
Awatar użytkownika
Olachek
Posty: 9
Rejestracja: 16 sie 2020, 21:49

Re: Panele czy więcej okien?

Post autor: Olachek »

Zawsze, gdy zaczynam budowę, myślę o tym, co najlepiej będzie wykorzystać. Bardzo mi pomaga, że są takie sklepy jak ten sklejka 10mm Są całkiem ładne ceny i duży asortyment. Faceci tam dobrze znają swoją pracę i zawsze doradzają mi całkiem dobre rzeczy. Jestem bardzo zadowolony z tego, że mam z nimi do czynienia i doradzam wszystkim moim znajomym ich usługi i towary.
Awatar użytkownika
kazna
Posty: 1013
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:39

Re: Panele czy więcej okien?

Post autor: kazna »

Warto zajrzec tutaj aby dowiedzieć się wiecej ! https://magicwebsite.pl
Awatar użytkownika
steffi
Posty: 249
Rejestracja: 26 mar 2019, 8:40

Re: Panele czy więcej okien?

Post autor: steffi »

Ilość paneli należy dopasować do swojego zapotrzebowania na prąd po prostu, to już musi wam ktoś obliczyć. Tym to już się zajmą dla was firmy od fotowoltaiki. Zobaczcie sobie tu propozycje od https://ekoprime.pl/fotowoltaika-dla-fi ... oltaiczne/ Można tu liczyć na pełne wsparcie przy fotowoltaice dla domów, firm, samorządów, także rolników oraz farmy fotowoltaiczne. Wszystkim się dla was zajmą, nawet pomagają przy uzyskaniu dofinansowania.
majsterkowanie34

Re: Panele czy więcej okien?

Post autor: majsterkowanie34 »

A może warto zadbać o jedno, jak i drugie? Wiadomo, że na początek jest to większy wydatek, ale może się to zwrócić w przyszłości. Chcę też zwrócić uwagę na to, żeby pod panele wybrać dobrej jakości pokrycie dachowe – takie, które będzie solidne i wytrzymałe. Warto poznać właściwości konkretnych materiałów (zerknij choćby na https://glinmet.pl/) :)
Łąka

Re: Panele czy więcej okien?

Post autor: Łąka »

Śmiało inwestuj w panele. To trend który w Polsce wciaz sie rozwija, ale jestem pewna jak pisza tutaj https://levada.pl/jak-rozwija-sie-fotow ... -w-polsce/ ze lada moment stanie sie norma. Bo i nie ma sie co dziwici, skoro na tej inwestycji mozna naprawde dobrze zarobic a przede wszystkim żyć w oderwaniu od rosnących cen prądu
Awatar użytkownika
migotka
Posty: 37
Rejestracja: 11 wrz 2019, 20:08

Re: Panele czy więcej okien?

Post autor: migotka »

fotowoltaika to dobry temat Jak będziesz decydował się na wybór konkretnych paneli, rozważ ich ofertę https://nekoenergia.pl/
Posiadam od nich panele i jest to klasa światowa, naprawde :)
Awatar użytkownika
elmo
Posty: 235
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:28

Re: Panele czy więcej okien?

Post autor: elmo »

Same okna mogą moim zdaniem nie być wystarczającym rozwiązaniem, żeby osiągnąć realne oszczędności. Bardziej postawiłbym na fotowoltaikę jednak. Dużo przydatnych informacji na stronie https://naszawilla.pl/instalacje/jak-be ... owoltaike/ znalazłem. Zdecydowanie to jest inwestycja, która się zwraca. Ważne, że dba się dzięki niej również o ekologię co nie jest bez znaczenia.
Awatar użytkownika
hacker88
Posty: 134
Rejestracja: 26 kwie 2019, 22:34

Re: Panele czy więcej okien?

Post autor: hacker88 »

Instalacje optymalnie zaprojektuje nam firma EcoCalma https://ecocalma.pl/ , to specjaliści nawet od duży instalacji. Firma w swojej pracy opiera się tylko na sprawdzonych podzespołach renomowanych producentów. Często dają oni nawet 30 lat gwarancji na pracę, instalacja ma szanse zwrócić się już po 5 latach a w ramach współpracy otrzymamy nawet pomoc w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności.
Awatar użytkownika
Olala
Posty: 69
Rejestracja: 25 mar 2019, 12:14

Re: Panele czy więcej okien?

Post autor: Olala »

Zdecydowanie postaw na więcej okien. Sama mam ich sporo. Jedno ma nawet 3,5 metra - tarasowe. I bardzo sobie chwalę i ciepło, i doświetlenie pomieszczeń. Grunt to wybrać markowe okna, które będą nam służyły przez lata. U mnie są okna z Drutexu i właśnie ich polecam. Okna w dobrej cenie, funkcjonalne i bezawaryjne. Całą ofertę masz tu https://www.drutex.pl/ - sprawdź.
ODPOWIEDZ