Panele fotowoltaiczne

Remonty, urządzanie, ogród. Wszystko dla Twojego domu.
Awatar użytkownika
Oglik
Posty: 106
Rejestracja: 14 mar 2019, 21:36

Panele fotowoltaiczne

Post autor: Oglik »

Panele fotowoltaiczne - co sądzicie? Jest sens je zakładać?
Awatar użytkownika
ladnapogoda
Posty: 86
Rejestracja: 18 maja 2019, 12:37

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: ladnapogoda »

Wydaje mi się że w obecnych czasach warto inwestować w źródła energii odnawialnej. Fotowoltaika należy właśnie do takiej formy pozyskiwania energii. Jest w 100% czysta i praktycznie bez obsługowa https://ekofachowcy.pl/fotowoltaika. Już nawet dla gospodarstwa domowego składającego się z 2 osób oznacza oszczędności bliskie 2 tys zł rocznie. To bardzo dużo a do tego całkowity brak wpływu na środowisko naturalne.
Awatar użytkownika
Szymek
Posty: 108
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:45

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: Szymek »

Ogrzewanie prądem wychodzi wówczas taniej, to prawda. Ja szukam jednak innego rozwiązania, bo mam w piec gazowy i kominek i chciałbym aby te źródła ciepła jednak pozostały. Niemniej jednak zależy mi na oszczędności jak również zredukowaniu emisji szkodliwych substancji. Może zbiornik buforowy co byłby dobrym wyjściem ? Słyszałem, że urządzenie pozwala na optymalne wykorzystanie energii cieplnej i opału, w przewodach też przestanie gromadzić się sadza.
Awatar użytkownika
Kubabu
Posty: 45
Rejestracja: 03 lip 2019, 8:44

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: Kubabu »

Ja postanowiłem że wymienimy nasz stary zasypowy kocioł i kupimy za poradą znajomego od Piecbudu - ten 5 klasy juz i polecam jak chcecie na prawdę porządny piec. Bardzo dobrej jakości, porzadnie wykonany - to polski produkt 
Awatar użytkownika
lordis
Posty: 211
Rejestracja: 29 sie 2019, 11:58

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: lordis »

Sprawdzi wam się też na tym polu firma https://solar-bau-katowice.eu/ Kompleksowo zajmują się zleceniami, od projektu, na uruchomieniu systemu kończąc. Mają także w ofercie zdalne monitorowanie, regularną konserwację i czyszczenie modułów fotowoltaicznych także jak widzicie firma jest solidna i praktycznie podchodzi do sprawy, można na nich polegać.
Awatar użytkownika
vanda
Posty: 181
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:51

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: vanda »

Właśnie też zastanawiam się nad fotowoltaiką. Buduję firmę, także każdy innowacyjny system się z pewnością przyda. Tym bardziej, że ten pozwoli zaoszczędzić. Dlatego zainteresowała mnie fotowoltaika dla firm na stronie https://elektromasters.com.pl/fotowoltaika-dla-firm/ . Myślę, że ich oferta jest naprawdę korzystna.
Awatar użytkownika
RafalM
Posty: 12
Rejestracja: 12 gru 2019, 9:45

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: RafalM »

Bardzo dobrą inwestycją dla firmy będzie inwestycja w panele fotowoltaiczne więcej tu
które zredukują koszty spowodowane dużym poborem energii elektrycznej. Dla firm, to powinien być priorytet w 2020 roku.
Awatar użytkownika
wena
Posty: 61
Rejestracja: 05 sty 2020, 4:29

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: wena »

Masz rację. Fotowoltaika dla firm, to przyszłościowe rozwiązanie pozwalające na spore oszczędności na rachunkach za prąd. Lepsze jakościowo panele mają gwarancję nawet na 25 lat, więc przez ten okres, a nawet i dłuższy można uzyskać 100% zapotrzebowanie na energię. Co oznacza prąd za darmo. Teraz można uzyskać dofinansowanie na montaż całej instalacji. Zamierzamy skontaktować się z firmą https://pgreen.com.pl/dla-firm/, która pomoże nam dobrać odpowiednie panele. Na pewno będą potrzebne konkretne wyliczenia.
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 225
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:36

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: kozi44 »

wena pisze: ↑26 sty 2020, 5:06 Masz rację. Fotowoltaika dla firm, to przyszłościowe rozwiązanie pozwalające na spore oszczędności na rachunkach za prąd. Lepsze jakościowo panele mają gwarancję nawet na 25 lat, więc przez ten okres, a nawet i dłuższy można uzyskać 100% zapotrzebowanie na energię. Co oznacza prąd za darmo. Teraz można uzyskać dofinansowanie na montaż całej instalacji. Zamierzamy skontaktować się z firmą https://pgreen.com.pl/dla-firm/, która pomoże nam dobrać odpowiednie panele. Na pewno będą potrzebne konkretne wyliczenia.
Fotowoltaika czyli panele słoneczne to jest bardzo przyszłościowa sprawa. Można sporo oszczędzić na prądzie. Zainwestowalismy w takie alternatywne zrodla energii pieniądze rok temu i bardzo jestesmy zadowoleni. Jak ktos sie jeszcze waha to niepotrzebnie
Jańusz

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: Jańusz »

Na rynku już takie rozwiązania są od jakiegoś czasu. Czy z perspektywy czasu uważacie, że się opłaca? Ze to ma sens, czy to niepotrzebnie wydane pieniadze? Ciężko się trochę zdecydować. Ciągle mam dylemat czy się zdecydować i na jakie rozwiązanie. Kiedyś były inne rozwiązania na dach, do ogrzewania i też były bardzo chwalone swego czasu.
Miłoszewski

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: Miłoszewski »

Jańusz pisze: ↑21 maja 2021, 16:26 Na rynku już takie rozwiązania są od jakiegoś czasu. Czy z perspektywy czasu uważacie, że się opłaca? Ze to ma sens, czy to niepotrzebnie wydane pieniadze? Ciężko się trochę zdecydować. Ciągle mam dylemat czy się zdecydować i na jakie rozwiązanie. Kiedyś były inne rozwiązania na dach, do ogrzewania i też były bardzo chwalone swego czasu.
Ma to sens. Z perspektywy czasu sprawdza sie. Może nie masz 1005 darmowego prądu, bo to i tak ogranicza sama forma ustawy, która to reguluje, ale i tak oszczędności na poziomie ok. 80% to sporo. A patrząc że prąd co roku jest droższy, to jednak fajne rozwiązanie. Ja tam się cieszę, że Hymon u mnie na dachu zrobił całą instalację i że to już działa.
Awatar użytkownika
kacc
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2019, 17:07

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: kacc »

Na pewno warto w panele inwestować. To przecież jeden wydatek a korzyści na całe lata, praktycznie nie będziesz płacić za prąd. Policz ile wydajesz rocznie na ten cel, na pewno jest to kilka tysięcy złotych. Koszt instalacji zazwyczaj +- 20 tysięcy. Nie trudno policzyć po jakim czasie można się spodziewać zwrotu. A na sfinansowanie można wziąć kredyt na preferencyjnych warunkach, zobaczcie jak takie wyglądają https://eeef.pl/kredyt-na-instalacje-fotowoltaiczna/ . Mają zazwyczaj znacznie niższe oprocentowanie.
Rafał Kujawski Ś

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: Rafał Kujawski Ś »

Jeżeli szukasz dobrej firmy, która oferuję montaż instalacji fotowoltaicznych to polecam zapoznać się z ofertą firmy ComEko ze Szczecina https://www.comeko.pl/kontakt . Firma oferuję bardzo przystępna ofertę i bardzo atrakcyjne ceny i mają bardzo dobrze przedstawioną ofertę na stronie.
różabiała

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: różabiała »

Moim zdaniem - tak, warto. A to dlatego, że naprawdę znacząco mogą zmienić się rachunki za prąd, poczytaj o tym np. tu https://pgmpv.pl/artykuly/jakie-rachunk ... ltaicznej/. Jest to duża oszczędność, a przy tym inwestycje w ekologię.
RobertLeń

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: RobertLeń »

W mojej opinii jeżeli szukacie przede wszystkim dobrej jakości systemów fotowoltaicznych dla swojego domu, czy firmy to tutaj jak najbardziej mogę polecić Wam rozwiązania z oferty producenta Manta u którego znajdziecie takie rozwiązania jak na przykład Zestaw 3,4 kWp - W sam raz do małego domu na który się zdecydowaliśmy. Fachowe wsparcie, dobra cena i terminowo oraz konkretnie wykonane prace montażowe.
Sokołowski

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: Sokołowski »

Dobrze jest patrzeć na firmy, które są długo na rynku i są na tyle duże, że nie znikną nagle gdzieś tam. Instalacje paneli robi się na lata, więc warto w tym czasie mieć pewność, że jak coś sie zacznie dziać, to będzie ktoś od serwisu i pomocy. Jakby co. Małe firmy nie zawsze dają taką pewność. Dlatego zdecydowałem się na instalację paneli PV robioną przez Hymona. Duża solidna firma. Dla mnie to jeden z najważniejszych atutów. Mając tak długa gwarancje nie chcę nagle zostać z produktem, do którego nikt mi nie przyjedzie. Nie po to się płaci tak duże kwoty.
ODPOWIEDZ