Rekuperacja i kominek

Remonty, urządzanie, ogród. Wszystko dla Twojego domu.
Awatar użytkownika
ok34
Posty: 7
Rejestracja: 21 mar 2019, 14:41

Rekuperacja i kominek

Post autor: ok34 »

Czy ktoś ma rekuperacje i kominek zarazem. Czy to się wzajemnie wyklucza? Lub skomplikowane jest, żeby współistniało?
Awatar użytkownika
Bilbo
Posty: 24
Rejestracja: 22 mar 2019, 14:11

Re: Rekuperacja i kominek

Post autor: Bilbo »

Hej, my mamy. Nie wyklucza sie. ;) Nie wiem czemu ma sie wykluczać. W kominku dobrze jest jednak zainwestować w zamkniętą komorę spalania.
Dobrze będzie pogadać z nimi http://www.ultrawent.pl/ - montaż rekuperacji w Lublinie. W firmie na pewno doradza optymalne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2020, 15:49

Re: Rekuperacja i kominek

Post autor: Danuta »

My również mamy w domu i jedno i drugie. Wszystko działa w porządku, a co do szczegółów nie podpowiem bo mąż montował. Kominek kupiliśmy w zeszłym miesiącu w Galerii Kominków: https://www.galeriakominkow.pl/produkty ... nkowe.html ciekawa jestem jak będzie sprawował się w okresie jesienno-zimowym bo na razie pełni rolę tylko i wyłącznie dekoracyjną ;) Jesteście zadowolone z kominka w swoim domu? Ja zawsze o tym marzyłam i w końcu udało się go zamontować :)
Awatar użytkownika
edran
Posty: 245
Rejestracja: 02 sie 2019, 10:46

Re: Rekuperacja i kominek

Post autor: edran »

Warto uważnie rozejrzeć się za porządnym i niedrogim kominkiem i wkładem kominowym do niego. Ja od siebie mogę wam polecić zapoznanie się z ofertą firmy http://taniekominy.pl/ Jest to bardzo dobry sklep internetowy w ofercie, którego na pewno znajdziecie coś dla siebie.
Awatar użytkownika
telma
Posty: 83
Rejestracja: 13 maja 2019, 10:16

Re: Rekuperacja i kominek

Post autor: telma »

W przypadku drewna kominkowego, to ja akurat zaopatruję się w http://www.drewnokominkowe.wroclaw.pl/ . Najważniejsze to, żeby przed użyciem drewna, sezonować przez kilka miesięcy, dzięki czemu zawartość wody spanie nawet od 15-20%. My zamawiamy drewno bardzo twarde typu buk, dąb, jesion oraz grab. Jest najbardziej kaloryczne.
ODPOWIEDZ