Rozliczenia podatkowe z zagranicy

Opinie o bankach i firmach ubezpieczeniowych. Jakie konto bankowe wybrać, gdzie wziąć kredyt, gdzie się ubezpieczyć?
Awatar użytkownika
Ludmiła1996
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2021, 11:41

Rozliczenia podatkowe z zagranicy

Post autor: Ludmiła1996 »

Witajcie! Czy wy też jesteście zdania, że rozliczenia podatkowe z zagranicy to twardy orzech do zgryzienia? Pytam, bo dobrze wiem, że należy mi się zwrot podatku i jestem bliżej decyzji, żeby skontaktować się w tej sprawie ze specjalistami od tego typu rozliczeń. Wydaje mi się to najbardziej sensownym rozwiązaniem. Też tak sądzicie?
Awatar użytkownika
kilobajt
Posty: 296
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:18

Re: Rozliczenia podatkowe z zagranicy

Post autor: kilobajt »

Faktycznie z każdej praktycznie transakcji należałoby się rozliczyć z podatku i również w momencie gdy prowadzimy sprzedaż internetową. Dlatego ja również całkiem niedawno miałem okazję przeczytać na stronie http://www.eduforum.pl/sprzedaz-online-a-podatek-vat/ jak wygląda sprzedaż online oraz podatek VAT.
Żołnierz

Re: Rozliczenia podatkowe z zagranicy

Post autor: Żołnierz »

Moim zdaniem tego typu kwestie najlepiej jest zlecić profesjonalnej księgowej, gdyż na pewno nie są to łatwe sprawy. Ja również jakiś czas temu jak czytałem na stronie https://www.bluo.pl/biznes/formy-opodat ... h-wiedziec to faktycznie sam wybór formy opodatkowania jest przecież bardzo istotny.
Głazik

Re: Rozliczenia podatkowe z zagranicy

Post autor: Głazik »

Na pewno takie rozliczenia są niezwykle ważne gdy realizujemy sprzedaż poprzez Amazon. W sumie najlepiej sam zobacz jak VAT-OSS w takim przypadku wpływa na podatek uzyskany właśnie ze sprzedaży produktów na tej platformie. Myślę, że ta wiedza jest niezwykle istotna dla wielu osób.
ODPOWIEDZ