Jak dbacie o urodę na co dzień?

Ubrania, sklepy odzieżowe, makeup, kosmetyki. Wszystko o modzie i urodzie.
Awatar użytkownika
marlena-99
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:56

Jak dbacie o urodę na co dzień?

Post autor: marlena-99 »

Kochane kobietki, mam do Was takie totalnie luźne pytanie - dajcie znać, jak dbacie o swoją urodę na co dzień, macie jakieś takie swoje "rytuały piękna", które pielęgnujecie i przede wszystkim, które się u Was sprawdzają? obiecałam sobie, że zacznę przykładać większą uwagę do pielęgnacji. Kupiłam sobie przy okazji rewelacyjny balsam do ciała, który nie tylko świetnie nawilża, ale też bosko pachnie.
Pani-ka

Re: Jak dbacie o urodę na co dzień?

Post autor: Pani-ka »

Hej! Ja dużą wagę przykladam do dbania o siebie i to zarówno o ciało, jak i o wnętrze, ale raczej nie wiąże się to z jakimiś zabiegami estetycznymi itd. Pielęgnacja! To klucz do sukcesu w mojej ocenie :D No i naturalnie zdrowe odżywianie, woda i wyspianie się w miarę możliwości. Oczywiście chciałoby się widzieć efekty od razu, ale to prewencja jest wg mnie najlepszym sposobem na dbanie o siebie. Mówię o tym też u siebie na blogu lifestyle - https://pani-ka.pl/ i takich psotów będzie pojawiać się więcej, bo jest to temat mi bliski :D
Blog lifestyle

Re: Jak dbacie o urodę na co dzień?

Post autor: Blog lifestyle »

Niebawem opowiem trochę o mojej codziennej pielęgnacji, która na przestrzeni ostatniego roku zmieniła się diametralnie! Najlepsze, że widzę naprawdę świetne efekty i nie poprzestanę na nich :D https://pani-ka.pl/ zobaczcie tutaj :D Bardzo polubiłam się z wszelkiego rodzaju olejkami, mimo że jestem posiadaczką cery mieszanej. Wiele dziewczyn myśli, że takiej cery nie należy nawilżać, czy natłuszczać, a nic bardziej mylnego! Z własnego doświadczenia wiem, że cera mieszana również się przesusza, mimo tego, że produkuje dużo sebum, a nawilżona zachowuje się o wiele lepiej. Powiem jedno - dobrze dobrana pielęgnacja i dieta to klucz do sukcesu :D
Zazulka

Re: Jak dbacie o urodę na co dzień?

Post autor: Zazulka »

U mnie od kilku lat króluje sposób na pielęgnację opartą na porach roku. Co to oznacza? To nic innego niż stosowanie wybranych składników ze względu na ich "ciężkość", czyli to, czy obciążają skórę. Przykładem są oleje - część z nich to bardzo zły pomysł na pielęgnację latem, bo tworzą na skórze warstwę zapobiegającą odparowywaniu wody. Dlaczego to szkodliwe? Bo latem, podczas upałów skóra się poci, a owa warstwa blokuje ten proces. Przez to mogą się pojawiać niedoskonałości, zaskórniki i stany zapalne. Z kolei zimą odradzam stosowanie np. kremów o wodnistej konsystencji, bo podczas mrozów znacząco przyczyniają się do wysuszenia skóry. Wówczas lepsze są właśnie oleje, które chronią przed wilgocią, wiatrem i mrozem.

Są jednak kosmetyki, które uznaję za uniwersalne. Są nimi maski w płachcie, bo stosuje się je wyłącznie w pomieszczeniach, gdzie nie następują gwałtowne zmiany temperatury lub wilgotności powietrza. Maski w płachcie (tutaj znajdziesz o nich więcej: https://hswlosy.pl/maski-w-plachcie-kor ... rzy/b_opsq) to nic innego jak tkanina nasączona odżywczym płynem. Ze względu na to, że przylega ona bardzo dokładnie do powierzchni skóry, zapobiega szybkiemu odparowywaniu płynu. Dodatkowo jest bardzo wygodna w użyciu, bo nie musisz jej dokładnie zmywać - nadmiar płynu, który pozostał na skórze, możesz zebrać płatkiem kosmetycznym lub pozostawić do wchłonięcia. Sama od lat stosuję przede wszystkim maseczki koreański i to właśnie z nich jestem zadowolona najbardziej.
natuśka

Re: Jak dbacie o urodę na co dzień?

Post autor: natuśka »

Ja uważam, ze totalną podstawą w codziennej pielęgnacji są odpowiednie kosmetyki. Jako, że jestem weganką, kosmetyki również muszą być wegańskie. Na szczęście na rynku nie brakuje wysokiej jakości kosmetyków w dobrej cenie. Ostatnio natknęłam się na kosmetyki marki Herbapol Polana i to, co rzuciło mi się w oczy to fakt, że mają bardzo dobry skład.
ODPOWIEDZ