instalacja gazowa

Samochody, przepisy, piłka nożna, boks. Wszystko dla fanów motoryzacji i sportu. Jak wybrać pojazd, czego się wystrzegać? Masz pytania? Rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości.
Awatar użytkownika
piksol
Posty: 23
Rejestracja: 20 sty 2020, 22:02

instalacja gazowa

Post autor: piksol »

Hej wszystkim. Szukam dobrej firmy, zajmującej się instalacją gazową w aucie. Macie coś do polecenia? Widziałam, że BRC ma całkiem dobre opinie. Podobno przez wiele lat nic sie nie psuje, części się nie zużywają szybko i są bardzo wytrzymałe. Ma ktoś u siebie?
Awatar użytkownika
janix
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2020, 21:21

Re: instalacja gazowa

Post autor: janix »

Jeśli chodzi o trwałość instalacji to prawda. Ja mam u siebie BRC SQ P&D. Instalacja ma już lekko licząc 7 lat, na liczniku prawie 150 tys.km. bo robię ok 20-25 tys.km rocznie. Wymieniałem jedynie membranę w parowniku, koszt zestawu 50 zł plus wysyłka. Poza tym wtryski cały czas sprawne, reduktor po zmianie uszczelek pracuje dobrze, wymieniam jedynie filtry co 10 tys.km (na początku robiłem tak jak w gwarancji co 15tys.km). Jak chcesz coś co posłuży długo to BRC jak najbardziej. Tylko pamiętaj o jednym, żeby dobrze dobrać zakład do montażu bo to druga część sukcesu.
Awatar użytkownika
kura54
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2020, 18:34

Re: instalacja gazowa

Post autor: kura54 »

BRC rzeczywiście jedną z najwytrzymalszych instalacji gazowych. Jak dobrze pamiętam ich rekordowy przebieg to 800 tys km na jednych podzespołach ale nie pamiętam jaki to był model instalacji. Ogólnie jeżeli znajdziesz dobrego montera to będziesz zadowolony z instalacji i oszczędności jakie Ci przyniesie.
Arnold
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2019, 11:17

Re: instalacja gazowa

Post autor: Arnold »

Jestem tego samego zdania.
Awatar użytkownika
okso
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2020, 20:20

Re: instalacja gazowa

Post autor: okso »

Ja mam BRC nie całe 2 lata i jest bezawaryjnie. Zaraz kończy mi się gwarancja. Ale myślę że jeszcze długo będzie służyć. Po przeglądach było wszystko ok.
Awatar użytkownika
kura54
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2020, 18:34

Re: instalacja gazowa

Post autor: kura54 »

okso pisze: ↑23 mar 2020, 17:03 Ja mam BRC nie całe 2 lata i jest bezawaryjnie. Zaraz kończy mi się gwarancja. Ale myślę że jeszcze długo będzie służyć. Po przeglądach było wszystko ok.
Teraz pilnuj tylko wymiany filtrów i będzie wszystko chodziło jak potrzeba. Możesz nawet robić to na własną rękę. Koszt filtrów to groszowe sprawy, a ich wymiana jest dziecinnie prosta.
Mikołaj

Re: instalacja gazowa

Post autor: Mikołaj »

Osobiście mogę polecić Ci ofertę firmy https://www.autogaz.com.pl. Wykonują kompleksowe usługi związane z samochodowymi instalacjami gazowymi. Dysponują doświadczonym, wykwalifikowanym i kompetentnym zespołem mechaników, którzy z pewnością będą w stanie Ci pomóc.
Awatar użytkownika
markos
Posty: 229
Rejestracja: 06 sie 2019, 16:42

Re: instalacja gazowa

Post autor: markos »

Warto sobie sprawdzić informacje na stronie internetowej KNRA – to organizacja na rzecz autogazu http://knra.pl/wszystko-o-autogazie/ zrzeszają przedsiębiorstwa związane z produkcją i dystrybucją gazów LPG. No i co szczególnie przydatne traficie tam na listę sprawdzonych przedsiębiorstw świadczących usługi montażu instalacji gazowej, ja skorzystałem z firmy z listy i bardzo ok, szybko i sprawnie wszystko wykonali.
Awatar użytkownika
marvin
Posty: 174
Rejestracja: 24 lut 2020, 19:57

Re: instalacja gazowa

Post autor: marvin »

Jeśli chodzi o samochodowe instalacje gazowe to u mnie montażem instalacji gazowej LPG zajęła się warszawska firma Auto Gaz Mazowsze https://autogazmazowsze.com.pl/ Super uwinęli się, szybko i sprawnie, instalacja działa jak należy, silnik nie prycha, nic się nie tnie, jest dobrze a ja się ciesze, bo oszczędzam.
mikuś

Re: instalacja gazowa

Post autor: mikuś »

Przy remoncie mieszkania zastanawiałam się przy wyborze ogrzewania i wybrałam gazowe ze wzgledu na wiele pozytywnych komentarzy. W montowaniu pomogła mi ta firma tutaj https://lpgdirect.pl/ . Dużym atutem tej współpracy jest dla stałych klientów zniżka .
kłinnik

Re: instalacja gazowa

Post autor: kłinnik »

Instalacja gazowa to zawsze większe ryzyko względem innych rozwiązań, ale jeśli chodzi o koszty to są nieporównywalnie niższe. Celem zachowania bezpieczeństwa przy naprawach korzystam z zaawansowanego miernika gazów Drager 5000 z sensorem który został mi polecony przez specjalistę z firmy Bitom gdzie specjalizują się w tego typu rozwiązaniach. Urządzenie jest bezawaryjne.
ODPOWIEDZ