Oświetlenie w mieście

Smartfony, samochody elektryczne, laptopy - polecamy sprzęt, sklepy i inteligentne rozwiązania.
Awatar użytkownika
niezgodna
Posty: 15
Rejestracja: 05 lis 2019, 17:20

Oświetlenie w mieście

Post autor: niezgodna »

Pamiętam za czasów dzieciństwa ciężkie, toporne i betonowe latarnie, które przerażały samym widokiem, a światło z nich padające praktycznie wcale nie oświetlało miasta. Obecnie można zauważyć, że co rusz latarnie wymieniane są na lampy ledowe, które jak się można dowiedzieć z bloga http://ulicaled.com.pl , są energooszczędne, ekonomiczne i lepiej doświetlają miasto.
Awatar użytkownika
iworka
Posty: 156
Rejestracja: 26 sie 2019, 13:27

Re: Oświetlenie w mieście

Post autor: iworka »

Lubię się interesować nowymi technologiami i muszę przyznać, że już nie raz przeglądałam artykuły odnośnie oświetlenia w różnych miastach czy danych miejscach użyteczności publicznej. Kilka dni temu dosłownie trafiłam na artykuł https://www.lighting.philips.pl/edukacj ... swietlenie i muszę przyznać, że jeszcze bardziej wkręcił mnie ten temat
Awatar użytkownika
kazna
Posty: 1014
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:39

Re: Oświetlenie w mieście

Post autor: kazna »

Więcej na ten tema dowiesz sie na tej stronie : http://www.maturzysci.com.pl
Awatar użytkownika
suzzi
Posty: 114
Rejestracja: 24 paź 2019, 15:55

Re: Oświetlenie w mieście

Post autor: suzzi »

A zastanawialiście się czasem, skąd w tych miastach te wszystkie ciekawe elementy? Nie mówię już tutaj o samym oświetleniu, ale i ławki, donice, śmietniki? No to wcale takie proste nie jest, ale chętnie wam podpowiem, że to wszystko znajdziemy u tego http://www.jumatsc.pl/ producenta. W dobrej cenie i w ładnym designie.
Awatar użytkownika
hannas
Posty: 139
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:28

Re: Oświetlenie w mieście

Post autor: hannas »

Na szczęście teraz można znaleźć nawet ładne oświetlenie na ulicę. Nie wszystko musi być jednakowe a tym samym nudne. Szukałam latarni, które będą oświetlały teren naszego zakładu i ofert można trochę znaleźć. Tutaj promarlighting.pl/oferta/miasto-ulica/latarnie-zeliwne/ znalazłam takie, które najbardziej mi się podobają. Stylem będą one idealnie pasowały do budynków, które znajdują się na naszym terenie
Awatar użytkownika
Kalla35
Posty: 61
Rejestracja: 17 maja 2019, 19:46

Re: Oświetlenie w mieście

Post autor: Kalla35 »

Obecnie wybór oświetlenia zarówno do domu jak i na zewnątrz jest bardzo duży i można wybrać co tylko nam się spodoba. W dobrych sklepach oświetleniowych mozna znaleźć najróżniejsze lampy, żarówki czy świetlówki - https://hurtownia-swiatla.pl/swietlowki Dzięki temu za jednym zamówieniem możemy skompletować całe oświetlenie, które jest nam potrzebne do pomieszczeń czy do ogrodu.
Awatar użytkownika
Kubabu
Posty: 45
Rejestracja: 03 lip 2019, 8:44

Re: Oświetlenie w mieście

Post autor: Kubabu »

Oświetlenie w mieście to bardzo ważna sprawa a mało kto przykuwa do tego odpowiednią uwagę. Warto by było w miastach zadbać o to porządnie i zrobić audyt oświetlenia ulicznego Pomogłoby to we wprowadzeniu oszczędności i polepszeniu jakości światła na ulicach miast
Awatar użytkownika
Dzony82
Posty: 1120
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:12

Re: Oświetlenie w mieście

Post autor: Dzony82 »

Jeśli szukasz oświetlenia w mieście, to na pewno powinieneś spojrzeć na ofertę lamp drogowych i ogólnie oświetlenia drogowe z https://www.elmarco.pl/oferta/miejsce-u ... rzne/drogi. Wiadomo, że dzięki dobrym lampom na drodze jest bezpieczniej, bo w końcu i widoczność jest dużo większa, ale i pieszym takie lampy na pewno się przydadzą, tym którzy lubią wieczorne spacery.
Awatar użytkownika
radzio
Posty: 119
Rejestracja: 21 wrz 2019, 17:20

Re: Oświetlenie w mieście

Post autor: radzio »

Na pewno nie raz przechodząc w mieście zauważyliście, że sklepy , albo jakieś budynki są specjalnie oświetlone. To ma przede wszystkim pokazać je z dobrej strony. Myślę więc, że warto wiedzieć, gdzie czegoś takiego można szukać. Ja chętnie podpowiem, że tutaj https://www.globuslighting.pl/rozwiazan ... andlowych/ są właśnie takie opcje. To fajnie, prawda?
ODPOWIEDZ