Borelioza

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
cruz4
Posty: 19
Rejestracja: 06 cze 2020, 10:41

Borelioza

Post autor: cruz4 »

Jak można się ustrzec przed tą chorobą?
Awatar użytkownika
kacey.rice
Posty: 7
Rejestracja: 06 lip 2020, 9:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Borelioza

Post autor: kacey.rice »

Warto przemyśleć badanie kleszcza za darmo Warszawa https://zbadajkleszcza.pl/badanie-kleszcza-warszawa/, ta metoda umożliwia szybsze określenie czy dany kleszcz był zakażony. Trzeba pamiętać, że okres inkubacji boreliozy w ludzkim organizmie może trwać nawet kilka tygodni, więc wyniki badań serologicznych dają wiarygodny wynik dopiero po tym czasie.
Awatar użytkownika
Lubasia
Posty: 31
Rejestracja: 19 sty 2019, 14:08

Re: Borelioza

Post autor: Lubasia »

Najlepszym rozwiązaniem jest regularne sprawdzanie, czy jest się chorym na boreliozę. Zdarza się, że nawet nie wiemy o istniejącym już zakażeniu. Wówczas oprócz tradycyjnych badań krwi dobrze jest też przejść specjalne testy w gabinecie Biorezonans Wilanów https://biorezonans-wilanow.pl/borelioza/ . Są one bardzo szczegółowe i wykrywają różne wirusy, bakterie i pierwotniaki. W razie potrzeby można skorzystać też z terapii biorezonansowej.
Tośka

Re: Borelioza

Post autor: Tośka »

Ja tam na pewno nie będę ryzykować z tymi kleszczami. Z tego co mi wiadomo to nawet 60% z nich może być zainfekowana. Jak mam w planach wypad sobie zrobić do lasów, na łąki- wszelkie miejsca, gdzie one mogą być to zabieram ze sobą odpowiednie środki ochronne. Dodatkowo, jak już mnie ugryzie, to oddaje go do badania. Tutaj https://trixnakleszcze.pl/pl/i/ZBADAJ-KLESZCZA/15 możecie się dowiedzieć na ten temat trochę więcej.
madziuś0333

Re: Borelioza

Post autor: madziuś0333 »

Trzeba dbać o swoje zdrowie jak tylko się da i także zwracać uwagę na to co się je, badać się często. Coraz częściej atakuje także borelioza. Niestety jest to najbardziej popularna choroba odkleszczowa, który pozostawi w organizmie skutki na dłużej. Koniecznie przeczytajcie o chorobach odkleszczowych na stronie https://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,157720c3.html
Fuńka

Re: Borelioza

Post autor: Fuńka »

Borelioza to poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Co to jest i skąd się bierze ? - poczytajcie - https://ktomalek.pl/blog/ukaszenie-prze ... iem/w-1874 . Dlaczego ich ukąszenia są niebezpieczne, jak radzić sobie w przypadku odnalezienia na skórze tego małego pajęczaka i o badaniach, które niedługo po ukąszeniu mogą wykluczyć m.in boreliozę, wszystkie te informacje znajdziecie w tym artykule.
Miś88

Re: Borelioza

Post autor: Miś88 »

Z boreliozą nie ma żartów , szczególnie teraz powinniśmy zwracać szczególną uwagę na niektóre sprawy - no może za jakieś 2-3 tygodnie ,kiedy dodatnie temperatury zagoszczą na dobre.Właśnie wtedy kleszcze zaczynają żerować - i wtedy możemy się na nie natknąć i możemy zostać ukąszeni. Zresztą poczytajcie sobie - https://ofio.pl/katalog-firm/85179/jaki ... -kleszcza/ .Tu zawarte są najważniejsze informacje jak uchronić się przed ukąszeniem i jak reagować .
Hwysat

Re: Borelioza

Post autor: Hwysat »

Pewnie, że nie ma z tym żartów. Po ugryzieniu kleszcza trzeba jak najszybciej zrobić badanie kleszcza i po wykryciu od razu antybiotyk. Chyba, że sami wykryjecie jakieś objawy boreliozy https://zdrowyklik.pl/suplementy-diety/ ... za-objawy/ to można samemu je załagodzić a nawet całkowicie wyeliminować.
ODPOWIEDZ