Instalacja PV dla domu - porady

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
JarekŁ

Instalacja PV dla domu - porady

Post autor: JarekŁ »

Zastanawiam się nad wykonaniem instalacji fotowoltaicznej, macie dla mnie jakieś wskazówki jak do tego podejść, na co zwrócić uwagę i jednocześnie na jakiego producenta postawić żeby później nie było problemów z niską sprawnością? Sam nie mam w tym zakresie odpowiednio dużej wiedzy, natomiast mam nadzieję że z Waszymi podpowiedziami będzie to już dla mnie jaśniejsze.
Śliwek

Re: Instalacja PV dla domu - porady

Post autor: Śliwek »

Jak najbardziej dobrze zestawiona instalacja, jeszcze z dobrymi cenami i dotacją może się naprawdę sprawnie zwrócić dając darmową energię i uwalniając się od ogromnych kosztów związanych z drożejącą energią elektryczną. Jednak co do samego wyboru modułów fotowoltaicznych na pewno mogę polecić Ci polskiego producenta https://jbgpv.pl/ na którego także sie zdecydowaliśmy. Ze względu na bardzo dobre parametry, sprawność i jednocześnie profesjonalizm obsługi która bardzo dokładnie wszystko nam wyjaśniła i wynegocjowaliśmy dobre warunki.
Piroł

Re: Instalacja PV dla domu - porady

Post autor: Piroł »

No to tutaj jak najbardziej mogę się zgodzić z opinią poprzednika i także uważam, że jak już instalacja fotowoltaiczna to na pewno warto zwrócić uwagę na dobrego polskiego producenta który wyróżnia się pod względem parametrów i mocy. W JBP PV dobraliśmy moduły monokrystaliczne Sky Std 60 ze sprawnością 19,22% i naprawdę dają radę z biegiem kolejnych miesięcy, także zimowych.
JarekŁ

Re: Instalacja PV dla domu - porady

Post autor: JarekŁ »

Ciekawy temat, chętnie sprawdzę co tam ciekawego mają. Zobaczymy w takim razie co ostatecznie i u nas z tego wyjdzie jak już zabierzemy się za wybory, bo rzeczywiście lepiej będzie do tego podejść na spokojnie i porównać sobie oferty niż brać pierwszego lepszego z brzegu producenta.
Awatar użytkownika
eureka
Posty: 36
Rejestracja: 29 paź 2019, 20:20

Re: Instalacja PV dla domu - porady

Post autor: eureka »

według mnie w takiej kwestii najlepiej skorzystac z uslug sprawdzonej firmy, która siedzi w temacie. My zamawialismy panele od Levady, maja fajny wybor jesli chodzi o rozmiar i wzornictwo, do tego we wszystkim pomagaja, mozna liczyc na fachowe doradztwo z ich strony, instalacja tez sie zajmuja
szłymon

Re: Instalacja PV dla domu - porady

Post autor: szłymon »

jeśli nie jesteś ekspertem w tej dziedzinie to przede wszystkim powinieneś skontaktować się ze sprawdzoną firmą od fotowoltaiki. Osobiscie mogę polecić https://pvprojekt.com którzy wykonali u mnie kompletną instalację oraz zrozumiale wyjaśnili każdy aspekt takiego montażu oraz wszelkie kwestie formalne
Gobeł

Re: Instalacja PV dla domu - porady

Post autor: Gobeł »

Tutaj bardzo fajnie się ten temat rozwinął, bo rzeczywiście rynek PV nam się stabilnie rozwija i pozwala realnie zaoszczędzić na energii elektrycznej która z roku na rok staje się droższa. Jak wybór dobrego producenta modułów o wysokiej sprawności i jakości wykonania to na pewno warto sprawdzić jbg pv, przy tym porozmawiać też z ich przedstawicielami.
Poseś

Re: Instalacja PV dla domu - porady

Post autor: Poseś »

Również chętnie sprawdzę i oczywiście mam nadzieję, że temat będzie nam się tutaj jeszcze fajnie rozwijał. Zobaczymy w takim razie co z tego ostatecznie wyjdzie i jednocześnie jak kształtują się ceny u polskich producentów. Liczę, że będzie to odpowiedni kierunek i dla naszego domu oraz płynących z tego oszczędności.
Jubiś

Re: Instalacja PV dla domu - porady

Post autor: Jubiś »

Osobiście mam bardzo dobre zdanie na temat JBG PV, w mojej opinii to zdecydowanie jeden z nielicznych producentów w przypadku którego można liczyć na najwyższy standard, profesjonalizm i doświadczenie w zakresie realizacji w przypadku których można liczyć na wysoki poziom obsługi, terminowość dostaw i oczywiście dobry stosunek jakości do ceny. Mam nadzieję, że Wam również będą w stanie realnie pomóc i dzięki czemu korzystając z możliwości skutecznego ograniczania wydatków na energię elektryczną.
Todoś

Re: Instalacja PV dla domu - porady

Post autor: Todoś »

Nieźle nam się temat rozwija i bardzo dobrze, bo jednak rynek fotowoltaiki rośnie i ciężko się w tym wszystkim odpowiednio odnaleźć żeby nie załować podjętej decyzji i zbyt dużych wydatków, przez co oszczędności nie będą na odpowiednim poziomie. Myślę, że z odpowiednim wsparciem tutaj podejmiesz optymalną decyzję.
Śonek

Re: Instalacja PV dla domu - porady

Post autor: Śonek »

Tutaj jak najbardziej mogę się z Waszymi wypowiedziami zgodzić. Jeżeli rozglądacie się za producentem ceniącym jakość i dobre parametry techniczne to osobiście uważam, że warto zwrócić uwagę na JBG PV https://jbgpv.pl/ przede wszystkim to krajowy producent z własnych wysokiej klasy parkiem maszyn. Do tego licząc na realne wsparcie obsługi klienta i dotrzymanie terminów samych realizacji nawet jak potrzebujecie większego zamówienia.
EmilSzeł

Re: Instalacja PV dla domu - porady

Post autor: EmilSzeł »

A jaki zakres sprawności i mocy jest według Was optymalny jeżeli chodzi o wybór modułów fotowoltaicznych? Macie może dla mnie jakieś konkretne informacje w tym zakresie i jednocześnie jak dokładnie kształtują się tutaj ceny. Też już rozważam je wykonanie, ale nie do końca wiem czy podejmę rozsądną decyzję.
ODPOWIEDZ