Uzależnienia

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
halynka
Posty: 132
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:23

Uzależnienia

Post autor: halynka »

Uzależnienie od alkoholu jest częstym problemem, który, dodatkowo, dotyka coraz młodszych ludzi. W przypadku choroby alkoholowej mówi się jednak także o osobach współuzależnionych, które również mają często wpływ na pogłębiające się uzależnienie alkoholika. Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie przez alkoholika problemu oraz przyznanie się do uzależnienia. W takich chwilach niezbędne jest oczywiście wsparcie najbliższych – rodziny oraz przyjaciół. Potrzebną pomoc należy okazywać także podczas trwania samej terapii w Ośrodku Terapii Forest
Awatar użytkownika
Agnes
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2020, 18:37

Re: Uzależnienia

Post autor: Agnes »

Alkoholizm dotyka coraz wieksza liczbę osób w dzisiejszych czasach. Nie mozna ignorowac zadnych objawow, bo to powazna i wyniszczajaca choroba. W takiej sytuacji warto wybrac sie na leczenie alkoholizmu
Awatar użytkownika
Luizka56
Posty: 7
Rejestracja: 31 mar 2020, 17:41

Re: Uzależnienia

Post autor: Luizka56 »

W przypadku problemów z nadużywaniem alkoholu polecam wam leczenie alkoholizmu Warszawa - świetny ośrodek z najlepszymi specjalistami :)
Awatar użytkownika
Robin
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2020, 13:10

Re: Uzależnienia

Post autor: Robin »

Sam ośrodek terapii może nie wystarczyć, bo potem alkoholik zostaje sam. Dlatego ważne jest ciągłe wsparcie bliskich, ale też działanie zapobiegawcze. Ostatnio czytałam o czymś takim jak wszywka alkoholowa. Wiadomo, że walka z nałogiem trwa długo, a esperal działa nawet do roku. Myślę, że to może pomóc wielu uzależnionym.
Awatar użytkownika
iletra
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2020, 13:07

Re: Uzależnienia

Post autor: iletra »

W szkole mojej córki pojawił się jakiś czas temu problem z dopalaczami... bałam się o nią, czytałam już na https://nazdrowo.pl/porady/a1581-dopala ... aleznienia jak w razie czego można wtedy dziecku pomóc. To poważne sprawy, dopalacze są bardzo niebezpieczne mimo że nie są sklasyfikowane jako narkotyki.
Awatar użytkownika
jonitka
Posty: 18
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:06

Re: Uzależnienia

Post autor: jonitka »

Najważniejszym krokiem tuż po tym jak człowiek zdecyduje się na odwyk jest przejście odtrucia alkoholowego o czym mowa na https://zdrowietak.pl/porady/czy-mozna- ... -domu.html . Nie jest to łatwy okres dlatego bardzo ważne jest wsparcie ze strony najbliższych
Awatar użytkownika
Lidka
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2020, 12:29

Re: Uzależnienia

Post autor: Lidka »

Najważniejsze jest uświadomić sobie problem uzależnienia, to już pierwszy krok do sukcesu, następnie podjąć leczenie a na końcu wytrwanie w postanowieniu aby nigdy nie powrócić do nałogu. Ważne jest aby wybrać taki sposób leczenia, który będzie skuteczny. Mi wydaje się, że tylko całkowicie odcięcie się czyli detoks może pomóc w takich przypadkach. Znam fajny ośrodek Detoks Fenix, od wielu lat pomagają ludziom wrócić do dawnego życia a na życzenie pacjenta wszywają np. esperal albo natlrekson aby nie było chęci powrotu do używek.
Kaśka

Re: Uzależnienia

Post autor: Kaśka »

Istnieją miejsca takie jak ośrodek leczenia uzależnień na Dolnym Śląsku, w których osoby uzależnione mogą otrzymać profesjonalną pomoc i wsparcie, które jest niezbędne przy leczeniu uzależnień. Dzięki terapii, detoksom itd. można skutecznie poradzić sobie z problemem.
DanutaŻ

Re: Uzależnienia

Post autor: DanutaŻ »

Świadomość problemu jakim jest uzależnienie to już pierwszy krok do sukcesu. Kolejnym jest wybór odpowiedniego ośrodka w którym pomogą nam terapeuci zwalczyć nałóg. Dla mnie najgorszym momentem był detoks ale na szczęście dzięki opiece w Nefo dałam radę i przezwyciężyłam swoje słabości.
Śruba

Re: Uzależnienia

Post autor: Śruba »

Cześć! Muszę się przyznać, że uwielbiałem codziennie palić marihuanę. Byłem przekonany, że nic po tym nie będzie, ale jednak mój organizm zatruł się od tego nałogu. Zgłosiłem się do ośrodka dla uzależnionych Forest, który ma w swojej ofercie detoksykacje organizmu z narkotyków. Jestem pozytywnie zaskoczony efektem po powrocie. Czuję jak mój organizm potrzebował tego.
Mijagiń

Re: Uzależnienia

Post autor: Mijagiń »

Warto zastanowić się nad wyborem odpowiednej kliniki leczenia uzależnień alkoholowych. W każdym większym mieście są przychodnie alkoholowe, w tym także specjalistyczne - które oprócz przeprowadzania terapii alkoholowych, zajmują się zabiegami mającymi na celu przyspieszenie etapu rzucenia alkoholu.

Tutaj mam małą listę i ranking:
Wszywka alkoholowa w Krakowie
Kompleksowe leczenie choroby alkoholowej w Krakowie
Detoksykacja alkoholowa Kraków
Zabieg zaszycia wszywki alkoholowej
kotuś55

Re: Uzależnienia

Post autor: kotuś55 »

Może czas zapoznać się z ofertą centrum profilaktyki uzależnień? Naszą filozofią jest wspieranie i motywowanie do zmiany wyznaczonej przez pacjentów, czy to w kontekście drug free, czy redukcji szkód, a kryzys życiowy traktujemy jako szansę na zmianę. Świadczymy usługi w ramach kontraktu z NFZ.
Awatar użytkownika
dorada
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:06

Re: Uzależnienia

Post autor: dorada »

Z uzależnieniem nie ma żartów. Im szybciej rozpoczniemy więc terapię uzależnień, tym lepsze efekty uzyskamy. Ja polecam poczytać o terapii uzależnień w Poradni Zdrowia Psychicznego Empatio: https://psycholog-ms.pl/terapia-uzaleznien/ . Uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie.
Mirosława

Re: Uzależnienia

Post autor: Mirosława »

Jasne, że tak. Jeśli wpadliście w nałóg, to jak najszybciej powinniście sięgnąć po odpowiednią pomoc. Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad tym, co będzie dla Was najkorzystniejsze, to koniecznie zajrzyjcie do https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ Tam macie kontakt do wszystkich placówek psychomedic.pl w Warszawie. To bardzo ważny aspekt, więc nie czekajcie dłużej.
pośrednik

Re: Uzależnienia

Post autor: pośrednik »

Alkoholizm trudna sprawa. Ja walczyłem z nikotynizmem, rzucałem palenie. Bardzo pomógł mi kurs learningowy (psychologiczny) https://www.reset33.pl/ i praca nad sobą. Bez tego pewnie za jakiś czas bym się złamał i wrócił do palenia. A teraz mam siłę i determinację w sobie i wiem jak unikać pokus. Innym też to polecam - nawet przy innych nałogach
laluś

Re: Uzależnienia

Post autor: laluś »

Jeśli chodzi o uzależnienie, to jest to naprawdę bardzo ciężki temat. Jeżeli zauważyłaś, że bliska Ci osoba ma problem z alkoholem, to czym prędzej zaproponuj jej leczenie w ośrodku zamkniętym. Im szybciej podmiecie jakieś kroki, tym szybciej będziecie mogli zapomnieć o czymś takim jak nałóg. Polecam zapoznać się z oferta ośrodka Madarvit, ponieważ pracują tam sami specjaliści, którzy doskonale wiedzą jak podejść osobę z uzależnieniem.
Rolloś

Re: Uzależnienia

Post autor: Rolloś »

Detox, odtrucie i terapię uzależnienia macie w ośrodku leczenia uzależnień Medex-Vip w Posadzie http://www.medex-vip.pl/kontakt Jeśli potrzebujecie takiej pomocy dla siebie albo kogoś bliskiego to nie wahajcie się do nich skierować, to specjaliści z dużym doświadczeniem w temacie, mają skuteczne metody.
Michał Kucik

Re: Uzależnienia

Post autor: Michał Kucik »

jadika pisze: Uzależnienie od alkoholu jest częstym problemem, który, dodatkowo, dotyka coraz młodszych ludzi. W przypadku choroby alkoholowej mówi się jednak także o osobach współuzależnionych, które również mają często wpływ na pogłębiające się uzależnienie alkoholika. Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie przez alkoholika problemu oraz przyznanie się do uzależnienia. W takich chwilach niezbędne jest oczywiście wsparcie najbliższych – rodziny oraz przyjaciół. Potrzebną pomoc należy okazywać także podczas trwania samej terapii w Ośrodku Terapii Forest
Z osobami uzależnionymi często jest ten problem, że nie chcą się leczyć. Sporo cennych porad jak zachęcić alkoholika do rozpoczęcia leczenia jest w tym artykule na stronie Medyczny Detox
Jaśek

Re: Uzależnienia

Post autor: Jaśek »

jadika pisze: Uzależnienie od alkoholu jest częstym problemem, który, dodatkowo, dotyka coraz młodszych ludzi. W przypadku choroby alkoholowej mówi się jednak także o osobach współuzależnionych, które również mają często wpływ na pogłębiające się uzależnienie alkoholika. Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie przez alkoholika problemu oraz przyznanie się do uzależnienia. W takich chwilach niezbędne jest oczywiście wsparcie najbliższych – rodziny oraz przyjaciół. Potrzebną pomoc należy okazywać także podczas trwania samej terapii w Ośrodku Terapii Forest
W przypadku uzależnień nieoceniona jest wsparcie psychologa, ja znalazłem świetnego eksperta online na stronie Wetalk
żbik

Re: Uzależnienia

Post autor: żbik »

W przypadku leczenia choroby alkoholowej ja natomiast polecam terapię z użyciem środków farmakologicznych. Mam tutaj na myśli zaszycie alkoholowe, które jest rodzajem terapii awersyjnej. Profesjonaliści wykonują zabieg na miejscowo znieczulonym miejscu więc jest totalnie bezbolesny, a dodatkowo nie trwa dłużej niż 30 minut. Taka terapia pomaga bardzo skutecznie raz na zawsze pozbyć się nałogu. Oczywiście warto ją wspierać psychoterapią. Więcej informacji odnośnie zabiegu można znaleźć na stronie internetowej: https://esperalszczecin.com/
ODPOWIEDZ