Opiekowanie się starszymi

Masz pytanie, szukasz podpowiedzi i rady? Odpowiedź znajdziesz tutaj.
Awatar użytkownika
Bona1974
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2021, 18:01

Opiekowanie się starszymi

Post autor: Bona1974 »

Jak według was powinna wyglądać kompleksowa opieka nad seniorem? Niekiedy nie jesteśmy w stanie poświęcić wystarczającej ilości swojego czasu, ale wtedy z pomocą przychodzą nam domy opieki. Niektórzy nie mają dobrego zdania o takich placówkach, ale moim zdaniem bez problemu można znaleźć zaufane miejsce. Też tak uważacie?
Loeś

Re: Opiekowanie się starszymi

Post autor: Loeś »

Bona1974 pisze: 17 sie 2021, 10:22 Jak według was powinna wyglądać kompleksowa opieka nad seniorem? Niekiedy nie jesteśmy w stanie poświęcić wystarczającej ilości swojego czasu, ale wtedy z pomocą przychodzą nam domy opieki. Niektórzy nie mają dobrego zdania o takich placówkach, ale moim zdaniem bez problemu można znaleźć zaufane miejsce. Też tak uważacie?
Ja póki co zajmuję się moją babcią sama, ale zdaję sobie sprawę z tego, że jeśli jej stan się pogorszy, będę zmuszona poszukać domu opieki. Mam tylko czasem problem z tym, że babcia nie ma apetytu, możecie coś na to poradzić? Słyszałam, że dobrą opcją są nutridrinki Fresubin z DOZu, znacie je?
ssmołka

Re: Opiekowanie się starszymi

Post autor: ssmołka »

Opieka ad starszymi często wymaga wsparcia. Bardzo dobrym moim zdaniem jest wynajęcie opiekunki dla takiej osoby. Ona oprócz pomocy w codziennym funkcjonowaniu zajmuje się także aktywizacją osoby starszej. Tutaj https://jaw.pl/2021/07/aktywizacja-osoby-podopiecznej/ można przeczytać jak to wygląda. Wiadomo, że musi być to dostosowane do możliwości i stanu zdrowia danej osoby.
ODPOWIEDZ