pogrzeb świecki

Masz pytanie, szukasz podpowiedzi i rady? Odpowiedź znajdziesz tutaj.
łukasz

pogrzeb świecki

Post autor: łukasz »

Macie doświadczenia z udziałem w pogrzebie świeckim? Jak wygląda taki pogrzeb?
Maćkowiak

Re: pogrzeb świecki

Post autor: Maćkowiak »

U nas taką ceremonię świecką organizował zakład pogrzebowy z Gdyni - Concordia https://www.pogrzebyconcordia.pl/ a prowadził ją mistrz ceremonii. Wszystko było zorganizowane profesjonalnie, miało elegancką i podniosła formę, czyli tak jak podczas tradycyjnego pochówku. Jeśli szukacie zakładu organizującego pogrzeby świeckie to zdecydowanie Concordia stanie na wysokości zadania.
ginamó

Re: pogrzeb świecki

Post autor: ginamó »

Mimo wszystko, do organizacji pogrzebu najlepiej wynająć stosowną i profesjonalną ekipę pogrzebową. Za cały proces, jak i przebieg, ceremonię pogrzebu odpowiadali hadeslublin.pl . Bardzo nam pomogli przy organizacji pogrzebu babci, byliśmy w ogromnym szoku i sami byśmy sobie nie poradzili.
Awatar użytkownika
marvin
Posty: 176
Rejestracja: 24 lut 2020, 19:57

Re: pogrzeb świecki

Post autor: marvin »

Tak, u nas w rodzinie był taki pogrzeb świecki i nie odczułem by różnił się znacząco od religijnego. Nie było oczywiście wizyty w kościele, ale sama uroczystość na cmentarzu była podniosła, mistrz ceremonii wygłosił piękną mowę. Pogrzeb organizował zakład Orkus ze Szczecina http://www.orkus.com.pl// Ze wszystkim dobrze się spisali.
mómtarnis

Re: pogrzeb świecki

Post autor: mómtarnis »

Przy pogrzebie tego typu większa odpowiedzialność jest po stronie zakładu pogrzebowego. Dlatego warto rozejrzeć się za porządną firmą, która świadczy usługi pogrzebowe. Ja od siebie mogę wam polecić skontaktowanie się z https://www.dompogrzebowywielun.pl/ Tam na pewno spotkacie się z profesjonalną obsługą.
Któż

Re: pogrzeb świecki

Post autor: Któż »

Na wszelkie tego typu pytania pomoże odpowiedzieć ten zakład pogrzebowy https://www.elizjum-warszawa.pl/ który jednocześnie przeprowadzi całą ceremonię. Może to być pochówek lub kremacja w zależności od decyzji. Więcej informacji na ich stronie którą zalecam odwiedzić.
Gośka76

Re: pogrzeb świecki

Post autor: Gośka76 »

Osobiście nigdy nie byłam na tego typu pogrzebie, ale myślę, że pracownicy zakładu pogrzebowego https://www.arkaolsztyn.pl będą w stanie odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Zajmują się m.in. przygotowaniem pogrzebu, przewozem osób zmarłych, kremacją oraz ekshumacją. Korzystałam z ich oferty w ubiegłym roku i byłam bardzo zadowolona z ich usług.
świe

Re: pogrzeb świecki

Post autor: świe »

My urządzaliśmy pogrzeb świecki, ciotka była ateistką, chciała być pochowana właśnie w ten sposób. Nie byliśmy pewni jak się za to zabrać, ogromna pomoc okazał nam zakład pogrzebowy AMABILIS https://www.amabilis.com.pl/oferta. Ich oferta jest kompleksowa, pogrzeby organizują profesjonalnie, mają indywidualny stosunek do klienta, pomogli nam załatwić wszystkie formalności. Ceny mają atrakcyjne, polecam.
KalinaŻ

Re: pogrzeb świecki

Post autor: KalinaŻ »

Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach takie pogrzeby świeckie to nie żaden problem. Moja teściowa miała taki pogrzeb i zakład pogrzebowy wiedział jak i co ma robić. Pogrzeb został przeprowadzony z pomocą tego zakładu pogrzebowego http://www.drzewiarz.pl/.
LoperskiŁu

Re: pogrzeb świecki

Post autor: LoperskiŁu »

Myślę, że jak szykujemy pomnik, szykujemy cały pogrzeb, warto mieć namiar do firmy, która po prostu produkuje piwnice grobowe, tu macie adres https://www.piwnice-grobowe.pl/. Firma ma dobrą ofertę, jest doświadczona, ma odpowiednie zaplecze techniczne, więc wszystko będzie jak najbardziej OK
kenuś00

Re: pogrzeb świecki

Post autor: kenuś00 »

Witam, jak zorganizowac piekny pogrzeb? Zalezy mi na tym,aby zorganizować godny pochówek. Co sądzicie o tym zakladzie pogrzebowym https://pogrzebyeden.pl/uslugi-pogrzebowe/ Co sądzicie ? Zalezy nam na tym,by ta ostatnia droga byla piekna i wzruszająca. Pozdrawiam.
bohdański

Re: pogrzeb świecki

Post autor: bohdański »

Śmierć to nieunikniony element, który prędzej czy później spotka każdego z nas dlatego lepiej zawczasu przygotować się na tę okoliczność. Zakład pogrzebowy http://promorte.pl/ to miejsce, w którym pracownicy zakładu cechują się wysoką dozą empatii co mimowolnie pomaga rodzinie w czasie tragedii. Zarówno wieńce jak i ceremonia pięknie przygotowane. Dziękuję za wsparcie.
KalinaŻ

Re: pogrzeb świecki

Post autor: KalinaŻ »

U nas w rodzinie jakiś czas temu odbywał się pogrzeb świecki i powiem wam, że taki pogrzeb jest równie doniosły jak katolicki. Moja ciocia, która nie była wierząca i po prostu tak postanowili zorganizowała pogrzeb w tym zakładzie pogrzebowym http://maslakiewicz.pl/uslugi-pogrzebow ... -pogrzebu/ i był obecny mistrz ceremonii i co było dla mnie nowością był fotograf.... Powiem wam, że jak zmarł mój tata zrobiłam 3 zdjęcia i bardzo żałuję, że nie zrobiłam więcej. Może na początku człowiek nie chce patrzeć na te zdjęcia ale z czasem z ciekawością wracamy.
Śnieżka

Re: pogrzeb świecki

Post autor: Śnieżka »

Myślę, że obrządek w jakim chowamy zmarłego nie ma znaczenia. Ważny jest szacunek oraz współczucie dla bliskich. Firma https://pogrzebyeden.pl/ , z której usług korzystałam organizuje ostatnie pożegnania według indywidualnego życzenia bliskich. A ceremonia wcale nie musi być w kościele czy innej świątyni by mogła być piękna.
MaciekŻ

Re: pogrzeb świecki

Post autor: MaciekŻ »

Jasne, że tak..... mój tata był niewierzący i od zawsze mówił, że chce pogrzeb świecki i kiedy tata zmarł zgłosiliśmy się z aktem zgonu do zakładu pogrzebowego " GĄSOWSKI" https://gasowski.info/kontakt w Białymstoku to Pani powiedziała, że niema problemu, że takie pogrzeby robią i to jest norma.
guś03

Re: pogrzeb świecki

Post autor: guś03 »

Może wsparcie będzie mógł udzielic zakład pogrzebowy https://resurrexit.pl/uslugi/? Polecam kontakt z nimi, mają naprawę szeroka ofertę i jak tylko moga to pomagają klientom. Zadbają o załatwienie formalności, zorganizują pochówek, a także całą jego oprawę. Bez problemu można oddać wszystko w ich ręce i skupić się na rodzinie.
SabinaĆ19845

Re: pogrzeb świecki

Post autor: SabinaĆ19845 »

Mój tata był osobą niewierzącą i zawsze mówił, że chce mieć pogrzeb świecki. Kiedy przyszedł czas na tatę pogrzeb oddaliśmy na ręce zakładu pogrzebowego "Chryzantema" w miejscowości w Nowa Ruda. https://www.pogrzeb-nowaruda.pl/kontakt. Na samym początku powiedzieliśmy, że tata chciał pogrzeb świecki i nie było z tym żadnego problemu.
Jaśka

Re: pogrzeb świecki

Post autor: Jaśka »

Moim zdaniem takie pogrzeby wyglądają bardzo dobrze. Jest tam mistrz ceremonii zamiast księdza, skupia się bardziej na tym, jaki był Zmarły, niż na modlitwie i mówieniu o życiu wiecznym. Byłam na takim pogrzebie organizowanym przez zakład pogrzebowy Nerkopolis. Mistrz ceremonii odczytał listy, które napisaliśmy z rodziną, w których opowiadaliśmy o miłych wspomnieniach i o tym, jak wyjątkowy był dla nas nasz dziadek. Ogólnie bardzo godna ceremonia, taka indywidualna, a nie "jedna z wielu".
ginamó

Re: pogrzeb świecki

Post autor: ginamó »

Należy zacząć od znalezienia odpowiedniego zakłądu pogrzebowego, który zorganizuje tego typu wydarzenie. W Jednorożcu organizacją zajęli się http://www.zakladpogrzebowycalvaria.pl/oferta , gdy zmarła moja babcia. Z ich strony mogliśmy liczyć także na kwiaciarnię, która idealnie przyozdobiła event.
Żółty

Re: pogrzeb świecki

Post autor: Żółty »

Pogrzeb to jest bardzo przykra sprawa i ciężko się tym wszystkim samemu zajmować. Dlatego przy ostatnim pogrzebie w mojej rodzinie, jego organizacją zajął się zakład pogrzebowy Bielsko . Wywiązali się w pełni z oferowanych przez nich usług. Zdecydowanie polecam, jeśli chcecie aby ktoś zorganizował pogrzeb za Was.
krótka

Re: pogrzeb świecki

Post autor: krótka »

Jednakże, na takim pogrzebie nie powinno zabraknąć kwiatów ku czci zmarłej osoby. W różnych gatunkach, zamówiliśmy ostatnio kwiaty na ceremonie z oferty http://www.arkadia-kwiatynapogrzeb.pl/#oferta . Calkowicie sprostalo to moim wymaganiom a do tego prezentuje sie faktycznie niezle. Jakosc gra tu najwazniejsza role!
Róża_00

Re: pogrzeb świecki

Post autor: Róża_00 »

Wydaje mi się, że sam obrządek, w jakim chowamy zmarłego, nie ma znaczenia. Nie zależnie czy uroczystość pogrzebowa odbywa się z księdzem, czy bez niego, ważny dla zmarłego, jaki jego rodziny jest szacunek oraz współczucie dla bliskich. Dom pogrzebowy Pogrzebyeden.pl, z którego usług korzystałam, pozwala mi na organizację ostatniego pożegnania według indywidualnego życzenia zmarłego. A ceremonia wcale nie musi być w kościele czy innej świątyni by mogła być piękna. Natomiast warto również pamiętać przy organizacji pogrzebu o takich detalach aj kwiaty, które zamówimy tutaj: https://pogrzebyeden.pl/kwiaciarnia/ .
Kówalik__0_00

Re: pogrzeb świecki

Post autor: Kówalik__0_00 »

A zastanawiał się ktoś może, ile tak naprawdę kosztuje organizacja uroczystości pogrzebowej ? Jeśli nie, to myślę, że warto zapoznać się z tym artykułem: https://hej.mielec.pl/pl/651_materialy_ ... -cena.html . Uważam, że warto mieć świadomość, na jaką kwotę musimy się przygotować i z drugiej strony mieć wiedzę, aby nikt tan nie oszukał i nie naciągną w trudnej i tak dla nas sytuacji, a w dodatku uzyskamy informację, na czym mażemy zaoszczędzić.
ODPOWIEDZ