Panele a nachylenie dachu?

Surowce, sprzęt, budowa. Wszystko o przemyśle.
Awatar użytkownika
Raobserwator
Posty: 137
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:27

Panele a nachylenie dachu?

Post autor: Raobserwator »

Czy jest związek między stopniem nachylenia dachu a montażem paneli słonecznych? Ma to jakieś znaczenie?
Awatar użytkownika
Tristan
Posty: 52
Rejestracja: 18 paź 2019, 18:39

Re: Panele a nachylenie dachu?

Post autor: Tristan »

Właściwie nieistotne jest jaki spadek ma twój dach. Może też być zupełnie płaski i jak najbardziej można na takim też zamontować instalację fotowoltaiczną. Większy spadek ma jedynie ten plus, że w razie zimowych opadów śniegu nie trzeba odśnieżać paneli, bo śnieg sam się zsunie, a w przypadku bardziej wypłaszczonych trzeba odśnieżania samemu pilnować ponieważ panele PV nie powinny być niczym przysłonięte.

Możesz więcej na temat montażu tutaj poczytać https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/
Bryluś

Re: Panele a nachylenie dachu?

Post autor: Bryluś »

Też się nad tym zastanawiam, czy sama konstrukcja dachu, jego położenie i spadek ma duże znaczenie w ułożeniu paneli na dachu. Oczywiście jak ktoś ma dużą działkę, to pewnie i na gruncie moze sobie taka instalację zrobić, ale to nie rozwiązanie dla mnie. Szkoda mi miejsca.
Brzeźiński

Re: Panele a nachylenie dachu?

Post autor: Brzeźiński »

Bryluś pisze: 26 maja 2021, 15:21 Też się nad tym zastanawiam, czy sama konstrukcja dachu, jego położenie i spadek ma duże znaczenie w ułożeniu paneli na dachu. Oczywiście jak ktoś ma dużą działkę, to pewnie i na gruncie może sobie taka instalację zrobić, ale to nie rozwiązanie dla mnie. Szkoda mi miejsca.
Dach, nawet najbardziej skomplikowany, to nie jest już duże wyzwanie dla odpowiednich firm. Mają doświadczenie. Wielu ma przecież spore łamańce na dachu i jakoś te instalacje tam się mieszczą. Skontaktuj się np. z https://hymon.pl/. Chyba największa na rynku firma z branży. Na pewno robili mnóstwo dachów o różnej skali trudności.
ODPOWIEDZ