Czas dla siebie przy małym dziecku

Sprawy rodzinne, opieka nad dziećmi. Zabawki dla maluchów, wózki, codzienne radości.
Awatar użytkownika
Mina_69
Posty: 5
Rejestracja: 07 sie 2019, 23:39

Czas dla siebie przy małym dziecku

Post autor: Mina_69 »

Mój maluch ma już rok i dwa miesiące, jest super dzieckiem, spokojny i taki do dogadania jak na swój wiek, ale mimo wszystko mam przy nim ręce pełne roboty i nie wiem jak ogarnąć cokolwiek dla siebie. Mam dopiero 23 lata i myślę o swojej przyszłej karierze, chcę się uczyć, rozwijać, a posiadanie dziecka mnie ogranicza. Czuję się przez to złą matką, bo widzę we własnym dziecku przeszkodę do bycia szczęśliwą :( Jak sobie radzicie z godzeniem macierzyństwa ze swoim rozwojem?
Awatar użytkownika
Adela-75
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2019, 15:10

Re: Czas dla siebie przy małym dziecku

Post autor: Adela-75 »

Przestań, minie, mały tylko trochę podrosnie i bedziesz miec duzo czasu dla siebie i wszystko ogarniesz
Awatar użytkownika
Waleria1988
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2019, 22:32

Re: Czas dla siebie przy małym dziecku

Post autor: Waleria1988 »

Ja bym tak niezbywała @Mina_69. To chyba odwieczny nasz - matek - problem. Ja też miewam takie myśli...
Awatar użytkownika
celestia73
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2019, 15:55

Re: Czas dla siebie przy małym dziecku

Post autor: celestia73 »

Dziecko to najwieksza radosc i szczescie, powinnas sie oddac swojej roli i dziękować Bogu i Matce Boskiej, że masz taka możliwość doświadczyć macierzyństwa!!
Awatar użytkownika
Mina_69
Posty: 5
Rejestracja: 07 sie 2019, 23:39

Re: Czas dla siebie przy małym dziecku

Post autor: Mina_69 »

Tak, tak, bo tylko bóg ma znaczenie. jeśli ja będe nieszczesliwa i niespełniona to moje dziecko ze mną nie wytrzyma.
Awatar użytkownika
Kajetan
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:37

Re: Czas dla siebie przy małym dziecku

Post autor: Kajetan »

Laska, zgłoś sie do specjalisty, bo to trąci nieco problemami z psyche..........
Awatar użytkownika
Mina_69
Posty: 5
Rejestracja: 07 sie 2019, 23:39

Re: Czas dla siebie przy małym dziecku

Post autor: Mina_69 »

I zaczyna się hejterstwo.
Awatar użytkownika
Andżelika
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2019, 23:19

Re: Czas dla siebie przy małym dziecku

Post autor: Andżelika »

Nie przejmuj się nimi. Masz prawo myśleć o sobie, z tego co napisałaś, to nie wyczuwam, że zaniedbujesz swoje dziecko, myślę, że każda kobieta i matka ma prawo do bycia szczęśliwą, dzieci nie powinny odbierać nam szans, a wręcz stwarzać nowe. Jestes jeszcze bardzo młoda, myśle ze przydałaby ci się konstruktywna rozmowa z kimś kto wie, jak Ci pomóc w rozterkach i wzmocnieniu poczucia własnej wartości. Ja taka rozmowe odbylam jak mialam 30 lat, myślę że o 10 lat za późno, byłabym dużo szczęśliwsza !
Awatar użytkownika
Mina_69
Posty: 5
Rejestracja: 07 sie 2019, 23:39

Re: Czas dla siebie przy małym dziecku

Post autor: Mina_69 »

A o kim myślisz? Z kim powinnam pogadac?
Awatar użytkownika
Andżelika
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2019, 23:19

Re: Czas dla siebie przy małym dziecku

Post autor: Andżelika »

Z terapeutą lub osobą zajmująca się pomaganiem innym, psychoterapeutą lub doradcą. Ja jestem z Łodzi więc korzystałam z pomocy tutejszej poradni Salomon http://www.poradniasalomon.pl/
Awatar użytkownika
Mina_69
Posty: 5
Rejestracja: 07 sie 2019, 23:39

Re: Czas dla siebie przy małym dziecku

Post autor: Mina_69 »

Pomyślę o tym,
Obrazek
Awatar użytkownika
michalwut
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:39

Re: Czas dla siebie przy małym dziecku

Post autor: michalwut »

Często spotyka się takie oferty. Na pewno jest tutaj w czym wybierać.
Starych szanuj, młodych ucz, mądrych słuchaj, a głupich znoś cierpliwie.
Awatar użytkownika
lila87
Posty: 48
Rejestracja: 11 mar 2019, 13:45

Re: Czas dla siebie przy małym dziecku

Post autor: lila87 »

U nas ciężko z wolnym czasem , a do tego wszystkiego w nocy też dziecko z nami. Ostatnio czytałam fajny artykuł na https://whisbear.com/pl/blog/w-lozku-ro ... dzieckiem/ . Co o tym sądzicie? Warto czy nie warto? Ja już sama czasem gubię się czy ja tylko taka matka polka czy większość z nas.
Awatar użytkownika
niezapominajka
Posty: 53
Rejestracja: 27 sie 2019, 20:53

Re: Czas dla siebie przy małym dziecku

Post autor: niezapominajka »

Kwestia twojego nastawienia ja mam trójkę i po pierwszej dwójce mówiłam że jak odrosną będę miała czas dla siebie :lol: i trafiło mi się trzecie ma 1,5 i mowie dalej to samo ale znalazłam swój sposób na czas dla siebie a tym bardziej że wychowuję je sama. kiedy dzieciaki idą spać mam ciszę i spokój i siadam sobie z dobrą książką i relaksuję, zapominam o codziennych znojach i stresach . jest bardzo fana księgarnia https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/mil ... zyna-bonda ma bardzo wiele propozycji na pewno znajdziesz w niej coś dla siebie by nastawić się na macierzyństwo pozytywnie i sposób by relaksować się na własny indywidualny sposób. pozdrawiam.
Awatar użytkownika
elmo
Posty: 235
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:28

Re: Czas dla siebie przy małym dziecku

Post autor: elmo »

Z tym wolnym czasem przy małym dziecku łatwo nie jest. Zawsze jest coś do zrobienia. Dlatego pomoc najlepszej i niezastąpionej babci jest często nieoceniona. Warto trochę tego czasu wygospodarować dla siebie. Wtedy wyjść z domu, na przykład do teatru https://teatrkomedia.pl/. Można odreagować, spędzić miło czas. Powinno się, chociaż raz kiedyś.
ODPOWIEDZ