moczenie nocne

Sprawy rodzinne, opieka nad dziećmi. Zabawki dla maluchów, wózki, codzienne radości.
Pozkaś

Re: moczenie nocne

Post autor: Pozkaś »

kłoska pisze: ↑27 sie 2021, 20:51 martwię sie bo moje dziecko zaczęło się moczyć, nie wiem jak mu pomóć, ma już 7 lat i widze, że bardzo przezywa ten problem
A daj znać jeszcze jak długo to trwa? Kiedy dziecko zaczęło się moczyć? Faktycznie, w tym wieku to może już niepokoić, ale może to problem natury fizjologicznej? kontaktowałaś się z lekarzem?
weraś

Re: moczenie nocne

Post autor: weraś »

Pozkaś pisze: ↑28 sie 2021, 14:28
kłoska pisze: ↑27 sie 2021, 20:51 martwię sie bo moje dziecko zaczęło się moczyć, nie wiem jak mu pomóć, ma już 7 lat i widze, że bardzo przezywa ten problem
A daj znać jeszcze jak długo to trwa? Kiedy dziecko zaczęło się moczyć? Faktycznie, w tym wieku to może już niepokoić, ale może to problem natury fizjologicznej? kontaktowałaś się z lekarzem?
Im dłużej będziesz zwlekać tym gorzej może być. Moczenie nocne powinno się leczyć już w okolicy 5 roku życia. Poczytaj na stronie www.suchyporanek.pl
Kopalnia wiedzy w tym temacie
Benia

Re: moczenie nocne

Post autor: Benia »

weraś pisze: ↑31 sie 2021, 23:10 Im dłużej będziesz zwlekać tym gorzej może być. Moczenie nocne powinno się leczyć już w okolicy 5 roku życia. Poczytaj na stronie www.suchyporanek.pl
Kopalnia wiedzy w tym temacie
Ja się zastanawiam nad kupnem alarmu wybudzeniowego dla syna, bo z jednej strony czasem mam wrażenie, że jest już lepiej, a z drugiej później przychodzi taki moment, że syn moczy łóżko kilka razy w ciągu tygodnia. Sama już nie wiem.
Wędrowna

Re: moczenie nocne

Post autor: Wędrowna »

Benia pisze: ↑30 wrz 2021, 2:36
weraś pisze: ↑31 sie 2021, 23:10 Im dłużej będziesz zwlekać tym gorzej może być. Moczenie nocne powinno się leczyć już w okolicy 5 roku życia. Poczytaj na stronie www.suchyporanek.pl
Kopalnia wiedzy w tym temacie
Ja się zastanawiam nad kupnem alarmu wybudzeniowego dla syna, bo z jednej strony czasem mam wrażenie, że jest już lepiej, a z drugiej później przychodzi taki moment, że syn moczy łóżko kilka razy w ciągu tygodnia. Sama już nie wiem.
Zawsze warto spróbować. Wiem, że ta metoda jest dosyć skuteczna, wiele mam chwali a i u nas się sprawdziła. Tylko nie można się za szybko zniechęcać, wytrwałość i cierpliwość przede wszystkim :)
kłoska

Re: moczenie nocne

Post autor: kłoska »

Pozkaś pisze: ↑28 sie 2021, 14:28
kłoska pisze: ↑27 sie 2021, 20:51 martwię sie bo moje dziecko zaczęło się moczyć, nie wiem jak mu pomóć, ma już 7 lat i widze, że bardzo przezywa ten problem
A daj znać jeszcze jak długo to trwa? Kiedy dziecko zaczęło się moczyć? Faktycznie, w tym wieku to może już niepokoić, ale może to problem natury fizjologicznej? kontaktowałaś się z lekarzem?
trwa to już jakiś czas, pewnie kilka miesięcy, konsultowałam to jak na razie tylko z pediatrą
Tońka

Re: moczenie nocne

Post autor: Tońka »

kłoska pisze: ↑30 wrz 2021, 19:47
Pozkaś pisze: ↑28 sie 2021, 14:28
kłoska pisze: ↑27 sie 2021, 20:51 martwię sie bo moje dziecko zaczęło się moczyć, nie wiem jak mu pomóć, ma już 7 lat i widze, że bardzo przezywa ten problem
A daj znać jeszcze jak długo to trwa? Kiedy dziecko zaczęło się moczyć? Faktycznie, w tym wieku to może już niepokoić, ale może to problem natury fizjologicznej? kontaktowałaś się z lekarzem?
trwa to już jakiś czas, pewnie kilka miesięcy, konsultowałam to jak na razie tylko z pediatrą

I co pediatra na to, zlecił jakieś badania chociaż? Jakby był jakiś problem, to na stronie suchego poranka masz bazę sprawdzonych specjalistów https://suchyporanek.pl/znajdz-lekarza/
weraś

Re: moczenie nocne

Post autor: weraś »

Jeśli dziecko wczesniej się moczyło, a teraz zaczęło nagle to mowa o tzw. moczeniu wtórnym, które może mieć podłoże psychologiczne. Powiedz o tym pediatrze, na pewno Was skieruje na badania i do specjalistów również. Pobierz ze strony suchyporanek te pliki, które tam są, kalendarz moczenia, dziennik mikcji, zapisuj też nastrój dziecka, może zauważysz jakąś prawidłowość w tych notatkach
kłoska

Re: moczenie nocne

Post autor: kłoska »

Tońka pisze: ↑04 paź 2021, 15:35
kłoska pisze: ↑30 wrz 2021, 19:47
Pozkaś pisze: ↑28 sie 2021, 14:28

A daj znać jeszcze jak długo to trwa? Kiedy dziecko zaczęło się moczyć? Faktycznie, w tym wieku to może już niepokoić, ale może to problem natury fizjologicznej? kontaktowałaś się z lekarzem?
trwa to już jakiś czas, pewnie kilka miesięcy, konsultowałam to jak na razie tylko z pediatrą

I co pediatra na to, zlecił jakieś badania chociaż? Jakby był jakiś problem, to na stronie suchego poranka masz bazę sprawdzonych specjalistów https://suchyporanek.pl/znajdz-lekarza/
zlecił badania krwi, moczu, usg i kazał obserwować, problem wcale nie znika :(
Karoliś

Re: moczenie nocne

Post autor: Karoliś »

kłoska pisze: ↑31 paź 2021, 18:20
Tońka pisze: ↑04 paź 2021, 15:35
kłoska pisze: ↑30 wrz 2021, 19:47 trwa to już jakiś czas, pewnie kilka miesięcy, konsultowałam to jak na razie tylko z pediatrą

I co pediatra na to, zlecił jakieś badania chociaż? Jakby był jakiś problem, to na stronie suchego poranka masz bazę sprawdzonych specjalistów https://suchyporanek.pl/znajdz-lekarza/
zlecił badania krwi, moczu, usg i kazał obserwować, problem wcale nie znika :(
Jeśli lekarz kaze obserwować, a problem dotyczy 7latka, to zmień lekarza. Moczenie nocne leczy się od 5 roku życia. Może tutaj kogoś znajdziesz: https://suchyporanek.pl/znajdz-lekarza/
ODPOWIEDZ