Strona 1 z 1

Psychologia

: 20 mar 2020, 20:35
autor: tymon55
Czy nasza psychika jest tak trudna do ogarnięcia przez człowieka w dołku że potrzebuje udać się odrazu do psychologa? myślałam na http://poradniasalomon.com.pl ale z drugiej strony chciałabym sama zwalczyć swoje samopoczucie, choc czasem brakuje mi sił.

Re: Psychologia

: 18 kwie 2020, 13:59
autor: Sarina
Depresja niestety rowniez bardzo czesto dotyka osoby starsze- wraz z wiekiem kiedy przestajemy byc samodzielni przestajemy byc rowniez potrzebni innym - a przynajmniej tez tak sie czujemy. Samotnosc to ciezka sprawa. Na szczescie sa takie miejsca jak dom seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim nieopodal Inowrocławia https://podtopolami.eu/ gdzie senior dostaje drugą szansę na to aby inaczej spojrzec na swiat - radosnie w otoczeniu zyczliwych i pomocnych ludzi- maja tu rowniez dobrych lekarzy i psychologow

Re: Psychologia

: 18 sie 2020, 21:41
autor: parksa
Dokładnie, depresja dotyka wielu seniorów. Samotność, częściowe wykluczenie społeczne czy uzależnienie od kogoś z powodu złego stanu zdrowia to najczęstsze przyczyny takiego stanu rzeczy. Dlatego jestem zdania, że jeśli nie możemy z jakichś przyczyn spędzać z seniorem wystarczającej ilości czasu to warto wynająć takie osobie opiekunkę. Sama zaczęłam interesować się tym tematem i na https://www.pewnaopieka.pl/ile-kosztuje ... i-osobami/ znalazłam wyczerpujący artykuł, z którego dowiedziałam się wszystkiego, co było mi potrzebne.

Re: Psychologia

: 14 sty 2021, 20:11
autor: maćkooo
Zgadzam się, szczególnie teraz, gdy seniorzy często nie mogą być odwiedzani przez członków rodziny. Od ciągłego siedzenia w domu i oglądania telewizji do depresji zaledwie jeden krok, wiem to, bo mój ojciec wciąż z nią walczy, na szczęście coraz skuteczniej. Wszystko dzięki temu, że może korzystać z usług gabinetu psychologa ze Śródmieścia w Warszawie za pomocą komputera, ponieważ prowadzone są tam konsultacje psychologiczne online.

Re: Psychologia

: 16 mar 2021, 19:22
autor: Olala
Zgadza się, wiele osób starszych cierpi na depresję, co może mieć związek z utratą małżonka oraz z tym, że dzieci są już dorosłe i się wyprowadziły. Jednak są metody, żeby zwalczyć samotność. Przez przypadek znalazłam artykuł https://samotnosc.org.pl/sposob-na-samo ... -i-wdowca/ . Jest tam wiele wskazówek, jak można poradzić sobie z uczuciem pustki. Można znaleźć osobę, która przechodzi przez to samo i się z nią zaprzyjaźnić.