Strona 1 z 1

Dla cukrzyka

: 28 maja 2020, 17:12
autor: malyswiat5
Diabetycy nie mogą korzystać z normalnych słodzików takich jak cukier. Stąd też powstające alternatywy mogą być dobrym pomysłem na to, aby osiągnąć słodki smak bez niedozwolonych rzeczy. Na stronie https://diabetyk24.pl/stewia-slodzik znajdziesz wysokiej jakości słodzidła w postaci stewii czy ksylitolu, które mogą stanowić wspaniały dodatek do wypieków czy ciepłych napojów.

Re: Dla cukrzyka

: 29 maja 2020, 14:24
autor: kumpel
proste, nie stosować cukru.

Re: Dla cukrzyka

: 06 lip 2020, 8:11
autor: smarkata
Zgadzam się podstawa to rezygnacja z niezdrowego cukru. Proponuję do przeczytania ten artykuł tu http://viavision.pl/jak-ograniczyc-ilos ... e-sprawdz/ Cukier można zastąpić zdrowymi zamiennikami . Dla cukrzykow zdrowy będzie np cukier klonowy . Można go stosować do wypieków czy polewy do naleśników, gofrów.

Re: Dla cukrzyka

: 04 sie 2020, 12:08
autor: nikelodon18
A jak stoisz z ziołami? Wydaje mi się, że taki dodatek mógłby się w pełni spisać. Pamiętaj, że zioła można przyjmować w przeróżnej formie. Sporo z nich znajdziesz w ofercie https://zioladar.com.pl/ , to dopiero jakość!

Re: Dla cukrzyka

: 24 sie 2020, 20:00
autor: Sarina
cukrzyca to powazna choroba - moja babcia na nia choruje. Trzeba uwazac na to co sie je. Moja babcia niestety nie moze sobie juz gotowac - probowalismy sie nia odpowiendio opiekowac jednak nie mozemy byc przy niej caly czas. Udalo sie jednak znalezc dla niej miejsce w domu seniora Pod Topolami https://podtopolami.eu w Piotrkowie Kujawskim gdzie otrzymuje wlasciwa i calodobowa opiekę. Teraz juz nie o nia nie martwimy - je tutaj zdrowo a stan zdrowia bardzo sie jej poprawił.

Re: Dla cukrzyka

: 13 wrz 2020, 0:06
autor: Tanika
W DOZie można kupić w dobrej cenie nutridrink Diben, który z powodzeniem może zastąpić posiłek osobie chorej na cukrzycę - bo jest bardzo dobre zbilansowany, ale sprawdza się też np. w sytuacji, kiedy cukrzyk ma ochotę na coś słodkiego - sprawdzone ;)

Re: Dla cukrzyka

: 28 wrz 2020, 13:09
autor: nućka
moja mama czasami sobie ten fresubin kupuje, ma takie okresy że apetyt jej nie dopisuje wtedy takie drinki są fajnym uzupełnieniem diety w białko, witaminy, też je w DOZie kupuje, ma blisko domu tę aptekę

Re: Dla cukrzyka

: 30 wrz 2020, 23:36
autor: Syśka
O, super, że tu zajrzałam, bo babcia mi ostatnio mówiła, że ma ogromną ochotę na szejka, ale wiadmo, tam jest sporo cukru. Przejdę się pod ten Diben do DOZu, są jakieś smaki do wyboru?