Strona 1 z 1

Robić to badanie czy nie?

: 13 paź 2020, 9:53
autor: Ścieżka
Dowiedziałam się że jestem w ciąży, uważacie że powinnam poddać się badaniom prenatalnym czy postawić na przeznaczenie - co ma być to będzie?

Re: Robić to badanie czy nie?

: 14 paź 2020, 9:50
autor: Bonno
Moja dziewczyna też się wahała, ale w końcu ją przekonałem bo musisz przede wszystkim pamiętać, że bardzo wiele wad płodu wykrytych dzięki badaniom prenatalnym we wczesnej fazie ciąży da się z powodzeniem wyleczyć i to jest ten najważniejszy powód dla którego warto :)

Poczytaj i przekonaj się że plusów jest więcej by badanie prenatalne przeprowadzić https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/pierw ... prenatalne

Re: Robić to badanie czy nie?

: 07 maja 2021, 11:14
autor: Marzenkał
No właśnie, nie jest powiedziane, że coś będzie nie tak z dzieckiem, ale jednak warto jest zrobić badania i sprawdzić czy wszystko jest w porządku by w razie czego rozpocząć leczenie. W Częstochowie warto jest się udać do pani doktor Rozmus-Warcholińskiej. Przyjmuje w Gyncentrum i św. Łukaszu. :)

Re: Robić to badanie czy nie?

: 21 maja 2021, 23:45
autor: tórok
Nie ma co się zastanawiać! Długo rozważałam nad badaniami okresowymi, jednak w końcu się zdecydowałam - a zostały one przeprowadzone w gabinecie https://www.hipokratescmp.pl/oferta/badania-okresowe . Chciałam wiedzieć na jakim poziomie stoi moje zdrowie , było to z resztą potrzebne w związku z podjęciem nowej pracy,

Re: Robić to badanie czy nie?

: 25 maja 2021, 15:20
autor: ćma255
Ścieżka pisze: 13 paź 2020, 9:53 Dowiedziałam się że jestem w ciąży, uważacie że powinnam poddać się badaniom prenatalnym czy postawić na przeznaczenie - co ma być to będzie?
Badania to mega istotna sprawa i to najlepiej zrobić to w dobrym centrum medycznych. Sprawdź sobie https://cmp.med.pl/cmp-ursynow/internista/. Jest tam wiele działów medycznych, możesz zrobić różne badania i te ginekologiczne też.

Re: Robić to badanie czy nie?

: 07 paź 2021, 17:09
autor: Basiuńka
Chyba nawet jeśli nie występują zagrożenia ciąży, to i tak warto wykonać takie badania prenatalne, przynajmniej te nieinwazyjne. Dopiero kiedy wyjdzie zły wynik, wtedy można zacząć myśleć o inwazyjnych. Ja właśnie zapisałam się na takie USG genetyczne do doktor Rozmus-Warcholińskiej w Częstochowie.

Re: Robić to badanie czy nie?

: 07 paź 2021, 23:48
autor: Dzony82
Witam, co myślicie o tym, aby zainwestować w testy na korona wirusa? Chętnie poznam wasze opinie, ponieważ niedługo wyjeżdżam za granice na szkolenie. https://testujemy.org/testy-serologiczn ... ars-cov-2/ Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam

Re: Robić to badanie czy nie?

: 31 paź 2021, 17:35
autor: kwiecień
Do autorki wątku - oczywiście, że warto robić badania prenatalne!!! Ja bym Ci poleciła Test PAPP-a, a badanie jest nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne – nie powoduje jakiegokolwiek ryzyka dla matki i płodu. Zaleca się, by zrobiła je każda ciężarna kobieta. W Warszawie mogę Ci polecić specjalistyczną klinikę - BABKA MEDICA i dr Porębskiego. Fantastyczny fachowiec, który tez wykonuje takie testy prenatalne.