Strona 1 z 1

Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 03 gru 2019, 3:22
autor: wiki21d
Predyspozycje genetyczne

Temat nadwagi i otyłości stał się ogromnym problemem epidemiologicznym na świecie. Występuje on przede wszystkim u ludzi dorosłych, ale coraz częściej dotyczy również dzieci i młodzieży. W związku z istniejącą sytuacją otyłość nazwana została epidemią XXI wieku. Współczesna wiedza podkreśla złożoność mechanizmów prowadzących do otyłości, zarówno czynników środowiskowych jak również genetycznych.

Dystrybucja tkanki tłuszczowej, zmiany wydatku energetycznego w odpowiedzi na zwiększone spożycie żywności oraz spoczynkowa przemiana materii w 30-40% mają charakter dziedziczny (źródło: DoktorFit.edu.pl). Geny predysponujące do rozwoju otyłości to geny, w których zaszły mutacje dla receptora leptyny, receptora adrenergicznego β3, białka insuliny IRS-1, białka rozprzęgającego błony mitochondrialne. Od wielu lat prowadzone są badania w celu znalezienia genów predysponujących do wystąpienia otyłości, należą do nich geny: PTER, NPC1, MAF, FTO, SH2B1, OB.

Geny, a przynajmniej te obserwowane w przedstawionych badaniach nie tłumaczą bynajmniej wszystkich przypadków nadwagi i otyłości. Pomimo szeregu badań prowadzonych w celu odkrycia genów otyłości brak jest jednoznacznych wniosków w tym kierunku. Geny kształtowane są w różnym czasie i warunkach środowiska. W minionych latach ludzie poruszali się znacznie więcej, a jedli zdecydowanie inne potrawy niż obecnie. Występują predyspozycje genetyczne do nadwagi i otyłości, natomiast nikt nie jest na nie skazany.

Zrozumienie genetycznego podłoża nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej w organizmie jest pierwszym krokiem, aby pomóc osobom ,,narażonym’’ na wystąpienie otyłości. Występowanie dziedzicznych cech wcale nie oznacza, że dana osoba będzie otyła. Stanowi jednak cenną informacje dla takiej osoby, która musi w większym stopniu od osoby przeciętnej kontrolować swój bilans energetyczny. Odkrycie genów otyłości pozwoliłoby zapobiegać otyłości np. poprzez stosowanie terapii behawioralnej , pozwalającej wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe w odpowiednio wczesnym czasie u osób mających predyspozycje do wystąpienia otyłości.

Bez względu od genów zmniejszenie zjawiska otyłości może okazać się trudne z powodu ludzkiej psychiki. Większość ludzi rozumie i docenia rolę diety i ćwiczeń w zachowaniu prawidłowej masy ciała i zdrowia. Badania epidemiologiczne wykazują, że problem z nadmiernym gromadzeniem

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 06 gru 2019, 19:34
autor: Dorcia
:)

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 13 gru 2019, 8:49
autor: rysia
Myślę, że jak nie będziemy o siebie odpowiednio dbać to i możemy być skazani na otyłość. Dlatego należy przede wszystkim zdrowo się odżywiać i w miarę regularnie ćwiczyć, gdyż w ten sposób możemy poprawić swoją przemianę materii. Oczywiście możemy także wesprzeć swój organizm by poprawić ową przemianę poprzez Cell Reset który jest w tej dziedzinie niezawodny

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 18 gru 2019, 3:11
autor: asinka
Wydaje mi się, że poprzez przeglądarkę można dużo zdziałać. Zacznij od tego poszukiwania.

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 20 gru 2019, 17:14
autor: goma
Spalacze tłuszczu to najmocniejsze i niesamowite fat burnery o unikalnych składach. Najlepsze preparaty na odchudzanie znajdziecie opisane na stronie https://ingrandire-il-pene.com/nutrigo- ... i-livelli/ Jeśli macie problem ze zrzuceniem wagi, to takie rozwiązanie jest strzałem w dziesiątkę.

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 08 sty 2020, 17:46
autor: halynka
Kiedyś wydawało mi się, że samemu można zabrać się za odchudzanie bez szczególnej wiedzy. Jednak jak po dłuższym czasie nie widziałam efektów mojego odchudzania wolałam zgłosić się po pomoc do profesjonalistów. Teraz wiem jak się odchudzac sporo czytałam na ten temat również na tej stronie http://lkcf.org/

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 13 sty 2020, 17:51
autor: nikelodon18
Z otyłością da się wygrać na różne sposoby - trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. Dla przykładu, ja zdecydowałam się na zabiegi wyszczuplające w www.lfmedicalclinic.pl Efekt wprost przerósł moje oczekiwania!

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 19 sty 2020, 18:57
autor: niezapominajka
Ja w sumie jestem osobą z nadwagą ale nie uważam że jesteśmy na nią skazami. Warzyłam 120kg a aktualnie ważę 80kg wiec powili pracując nad sobą można się nadwagi pozbyć tylko trzeba mieć motywację i chęci i do tego nad sobą popracować. widziałam na internecie ciekawą stronę https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Gryfy- ... -1068.html mają na niej duży wybór sprzętu który może pomoc w dbaniu aby otyłość nie dosięgała. Więc może was zainteresuję.

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 20 sty 2020, 19:40
autor: mczay
Oczywiście, że nie. Wystarczy tylko odrobina chęci i silnej woli, aby poradzić sobie z nadprogramowymi kilogramami. Na stronie: https://dawidwozniakowski.pl/dieta/dieta-na-redukcje/ są bardzo dobre wskazówki dietetyka i trenera jak to zrobić. Polecam

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 22 sty 2020, 11:38
autor: radzio
To, że w tym kierunku idzie świat, wcale nie mówi nam, że tak musi być. To od nas zależy, czy będziemy mieli nadwagę, czy nie. Sądzę jednak, że w czasach kiedy nawet dietetyk online przyjmuje, mamy więcej szans na to, żeby przed tym uciec. Faktem jest, ze po prostu musimy chcieć. Zresztą w sieci są takie portale jak Karniak.pl , bardzo pomocne

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 25 sty 2020, 23:02
autor: elza
Jeżeli będziemy jadać niezdrowo o różnych porach dniach to tak... Musimy zadbać o to, żeby nasza dieta była z jak najzdrowszych, wartościowych posiłków. Wiem, że może być to ciężkie, gdy ma się ograniczony czas. Jednak wszystko jest możliwe. Możecie postawić na catering dietetyczny https://dietly.pl/ . Oni zadbają o was, wasz organizm i pomogą utrzymać ładną figurę.

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 05 lut 2020, 19:07
autor: Budex
Bez względu na wszystko dobrze jest się kontrolować u specjalistów, jeśli zachodzi taka potrzeba. W przypadku zrzucania zbędnych kilogramów na pewno będzie potrzebny specjalny jadłospis sporządzony przez dietetyka, odpowiedni trening i uzupełniająco jakiś sprawdzony i naturalny suplement. Jednym z takich lepszych podobno są krople Idealica https://www.daburdirect.pl/idealica/ . Mają doskonałe składniki, które nie powinny w żadnym przypadku zaszkodzić, a tylko pomóc.

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 02 mar 2020, 23:59
autor: Dzony82
Witam,mam zamiar zaczac odchudzanie. Chcialabym znalezc srodki,ktore pomoga zrzucic mi zbedne kilogramy i zaspokoja moj apaetyt. Co sądzicie o tym https://primalife.pl/prima-foods/dzika-roza ? Bede wdzieczna za opinie. Pozdrawiam.

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 23 mar 2020, 12:53
autor: parksa
Moim zdaniem nie jesteśmy skazani pod warunkiem, że będziemy zwracać sporą uwagę na to, co jemy i pijemy. Trzeba także zadbać o odpowiednią aktywność fizyczną. Trzeba najzwyczajniej w świecie przestawić swoje myślenie na właściwe tory. Tak w temacie ruchu to z uwagi na pracę siedzącą postanowiłam zapisać się na siłownię. Zawsze tam ćwiczy się inaczej niż w domu i ma się do dyspozycji wiele różnych sprzętów. Na stronie https://antyschematy.pl/2020/02/10/o-cz ... a-silowni/ znalazłam wiele wartościowych porad, które wykorzystałam.

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 17 kwie 2020, 21:42
autor: pelikannowy
Jeśli nie weźmiemy spraw w swoje ręce - to jak najbardziej. Dlatego ja się nie poddawałam i wybrałam znakomitą dietę, opracowaną przez https://www.eatfit-dietetyk.pl/oferta/odchudzanie . Efekt? Idealna, wymarzona sylwetka, dzięki której czuję się jako nowonarodzona!

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 18 kwie 2020, 18:26
autor: Sarina
Trzeba dużo ćwiczyć i pić wody, bo w zdrowym ciele zdrowy duch. Ja ostatnio zaczełam intensywne treningi z bielizną korygująca od orirose http://orirose.pl/ i faktycznie boczki stają się mniejsze a sylwetka bardziej ukształtowana. Materiał jest miękki a zarazem wytrzymały.

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 22 kwie 2020, 19:24
autor: wojna222
Jeśli widzimy niepokojące oznaki powolnego tycia to natychmiast trzeba działać! Przykładowo, ja zgłosiłam się na modelowanie sylwetki , aby nie mieć później powodów do wstydu! O sylwetkę idealną udało mi się zapracować z pomocą i wsparciem Profesjonalnego Studio Modelowania Sylwetki Ladies First lfmedicalclinic.pl . Był to zdecydowanie trafiony wybór, za sprawą którego znów wyglądam pięknie!

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 09 maja 2020, 18:50
autor: vanda
Praktycznie każdy z nas jest narażony na otyłość, jeżeli nie będziemy jadać zdrowo oraz prowadzić aktywny tryb życia. Dlatego warto sobie wszystko przeanalizować i warto zmienić coś w tym kierunku. Przecież nie jest to takie trudne... Nawet dzisiaj mamy firmy https://powerman.com.pl/539-fitness-silownia gdzie można super artykuły sportowe zamówić do domu. W ten sposób nawet treningi w domu mogą być atrakcyjne.

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 03 cze 2020, 8:45
autor: aletta
Jeżeli chcecie walczyć z otyłością to powinniście odwiedzić poradnię dietetyczną. Ja wszystkim osobom mieszkającym w pobliżu Katowic mogę polecić skontaktowanie się z firmą https://www.cmformed.pl/oferta/poradnia-dietetyczna Pracujący tam specjaliści bardzo mi pomogli.

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 05 cze 2020, 9:17
autor: Dzony82
Witam,z alezy mi na zrobieniu badan na koronawirusa. W mojej rodzinie wystepuje otylosc i choroby z nia zwiazane,dlategb oje sie,ze czlonkowie mojej rodzinys a bardziej narazeni.. https://testujemy.org Co sądzicie o tym? Chętnie poznam Wasze opinie. Podobno przy chorobach wpsolisnijacych przechodzi sie go o wiele ciezej..

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 17 lip 2020, 12:14
autor: maskotka
nie, wystarczy ujemny bilans kaloryczny, a potem po prostu dołączyć ćwiczenia dodatkowo do naszej diety i zobaczycie pierwsze efekty :) jana prykład jak miałam problem z moją dietą, to dzwoniłam do panoramy radzymin a konsultację co i jak. Podobni ebyło z drobnymi chorobami, typu grypa jelitowa czy grypa. Przestrzegają maksymalnie srodków ostrożności ale nie olewają klientów.

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 24 sty 2021, 21:30
autor: Małgosia
Jeżeli już problem się pojawi, to należy szukać skutecznego rozwiązania. Niekiedy jedynym takim jest chirurgia otyłości. Pozwala ona na długotrwałe zmiany. Wpływa ona na wytwarzanie hormonów jelitowych, skutkiem czego jest zmniejszenie głodu i zwiększenie uczucia sytości.

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 24 mar 2021, 9:34
autor: błażenna
Moim zdaniem to czy jesteśmy skazani na otyłość zależy od naszych nawyków i edukacji dlatego swoich podopiecznych z zaczynającymi się problemami z nadwagą wysyłam do Poradnii Psychologiczno-Pedagogicznej Agathum gdzie terapeuci i specjaliści w tym zakresie są w stanie dotrzeć do dzieci i zmienić ich podejście. To bardzo ważne dla ich zdrowia jak i kolejnych pokoleń.

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 05 maja 2021, 15:04
autor: Sokół
Dieta pudełkowa Łódź to super opcja od SportFoodBox dla zapracowanych i osób, które chcą utrzymać odpowiednią figurę każdego dnia. Do wyboru masz cały szereg diet, zróżnicowanych pod kątem składników, jak i kaloryczności. Wszystkie szczegóły sa podane na ich stronie, do tego oczywiście licząc na pomoc ze strony doświadczonego dietetyka :)

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 27 cze 2021, 10:29
autor: grażynaa
Jeśli będziemy ćwiczyć i stosować regularnie odpowiednie spalacze tłuszczu to otyłość nam nie grozi. Ja mam dużą tendencję do tycia, dlatego wybrałam właśnie taki sposób by osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Póki co efekty są naprawdę bardzo zadowalające, więc do lata będę mieć idealną firgurę

Re: Czy jesteśmy skazani na otyłość?

: 05 paź 2021, 19:42
autor: Natalia16
Myślę, że w pierwszej kolejności to właśnie problem z brakiem edukacji odnośnie zdrowego odżywiania. Oczywiście wszyscy wiemy, że trzeba jeść owoce i warzywa, unikać przetworzonych produktów. Ale są to informacje bardzo ogólne. Powinno się uczyć od najmłodszych lat jak jeść zbilansowane posiłki, które dostarczają nam odpowiedniej ilości witamin itd. Poza tym mamy bardzo łatwy dostęp do szybkich i niezdrowych posiłków na przykład fast food. Ja sama staram się jeść świadomie, czytam składy, planuję posiłki, czuję się lepiej i dzięki temu udało mi się schudnąć, ale trwało to zdecydowanie dużo czasu. Macie jakieś sposoby na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej ? A spalacze tłuszczu co o nich myślcie?