Cukrzyca - czy ktoś z Was choruje?

Leki, rehabilitacje, medycyna, zdrowe odżywianie, badania. Wszystko o zdrowiu.
Awatar użytkownika
Nnnama
Posty: 107
Rejestracja: 01 cze 2019, 22:13

Cukrzyca - czy ktoś z Was choruje?

Post autor: Nnnama »

Cukrzyca - czy ktoś z Was choruje?

wieszaki drewniane producent
Awatar użytkownika
internek
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2019, 0:22

Re: Cukrzyca - czy ktoś z Was choruje?

Post autor: internek »

Czym szybciej się uda zdiagnozować cukrzycę tym lepiej. Jak widać jakieś pierwsze niepokojące objawy to warto udać się od razu do lekarza. On powie, co trzeba zrobić, by sobie pomóc. Tu https://diabetyk24.pl/blog-section/co-t ... cukrzycowy można się dowiedzieć co to jest stan przedcukrzycowy. Warto o tym wiedzieć.
Awatar użytkownika
Izak
Posty: 90
Rejestracja: 01 lip 2019, 14:44

Re: Cukrzyca - czy ktoś z Was choruje?

Post autor: Izak »

Ja nie, ale moja mama niestety choruje. Da się z tym żyć, ale trzeba się ciągle kontrolować :/
Awatar użytkownika
carlitos
Posty: 47
Rejestracja: 17 maja 2019, 23:24

Re: Cukrzyca - czy ktoś z Was choruje?

Post autor: carlitos »

To fakt. Ja też nie jestem cukrzykiem, ale córeczka juz jest. Od poczatku pełna kontrola, specjalne manu i systematyczne badania w szpitalu medicover. Juz nawet wykupilismy specjalne pakiety screeningowe, bo tak wychodzi taniej i szybciej i mamy wszystkie badania za jednym zamachem
Awatar użytkownika
mokka
Posty: 100
Rejestracja: 01 lip 2019, 15:36

Re: Cukrzyca - czy ktoś z Was choruje?

Post autor: mokka »

Moja mama ma podwyższony cukier, zaniepokoiłam się tym i wykupiłam jej dodatkowo badanie w diagnostyce, jest teraz taka akcja „Droga do zdrowia” dzięki które można zrobić badania dużo taniej jeśli się pobierze bon rabatowy z ich strony
Awatar użytkownika
borek88
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2019, 18:04

Re: Cukrzyca - czy ktoś z Was choruje?

Post autor: borek88 »

Bardzo ważne w tej chorobie jest nauczenie się jak należy z nią żyć, czyli funkcjonować na co dzień, a taką podpowiedź znajdziecie chociażby w tym artykule https://diabetyk24.pl/blog-section/cukr ... yca-typu-1 który podpowiada Wam jak zaprzyjaźnić się z cukrzycą typu 1.
Radomir
Posty: 80
Rejestracja: 06 maja 2019, 10:37

Re: Cukrzyca - czy ktoś z Was choruje?

Post autor: Radomir »

Jeśli chorujecie na cukrzycę to koniecznie musicie wiedzieć jak zadbać o stopę cukrzycową. Stopa cukrzycowa jest przewlekłym powikłaniem przy cukrzycy i może prowadzić nawet do martwicy a w rezultacie do amputacji kończyny. Warto wiedzieć jakie zabiegi pielęgnacyjne trzeba wykonywać i jakich preparatów do nich używać.
Awatar użytkownika
wiki21d
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2019, 1:46
Kontakt:

Re: Cukrzyca - czy ktoś z Was choruje?

Post autor: wiki21d »

Ja niestety choruję...
Awatar użytkownika
Sarina
Posty: 317
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:26

Re: Cukrzyca - czy ktoś z Was choruje?

Post autor: Sarina »

przy cukrzycy trzeba szczegolnie dbac o to jaką mamy dietę oraz być aktywnym fizycznie. Moja babcia od wielu lat boryka sie z cukrzycą. Jednak odkad przebywa w domu seniora Pod Topolami https://podtopolami.eu w Piotrkowie Kujawskim to widze ze stan zdrowia jest znacznie lepszy. Personel otacza ją calodobową opieką, je tutaj smacznie i zdrowo a takze moze spacerowac po pieknym ogrodzie . Wkoncu nie martwie sie o nia bo wiem ze jej tam dobrze :)
Awatar użytkownika
rysia
Posty: 139
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:05

Re: Cukrzyca - czy ktoś z Was choruje?

Post autor: rysia »

Niestety cukrzyca to dość podstępna choroba, o której dowiadujemy się niekiedy dość późno. I tak też było w moim przypadku. A dowiedziałam się o tym dopiero po czasie, gdy w skutek nie leczonej cukrzycy zaczęły robić mi się drobne ranki. Dlatego zastanawiam się czym dezynfekować rany aby zrobić to w miarę dobrze. Tak do końca nie jestem pewna jak prawidłowo powinno się dezynfekować rany.
Awatar użytkownika
Tanika
Posty: 94
Rejestracja: 24 cze 2020, 16:37

Re: Cukrzyca - czy ktoś z Was choruje?

Post autor: Tanika »

Macie może jakieś doświadczenia z nutridrinkami dla osób z cukrzycą? Wiem, że w DOZie w dobrej cenie są takie napoje Diben, stosujecie? Znacie?
Awatar użytkownika
malyswiat5
Posty: 528
Rejestracja: 02 kwie 2019, 11:17

Re: Cukrzyca - czy ktoś z Was choruje?

Post autor: malyswiat5 »

Choroba, która mocno zmienia i weryfikuje nasze życie. Bez dwóch zdań, cukrzyca potrafi mocno namieszać w życiu, ale da się z nią żyć. Jeśli diagnoza jest na podawanie insuliny, bardzo ważnym aspektem staje się regularne uzyskiwanie penów do niej jak i samej substancji. Dzięki stronie https://diabetyk24.pl/igly-do-penow-i-do-insuliny możesz mieć pewnośc, że zawsze będziesz mieć wszystko pod ręką.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 18
Rejestracja: 05 lip 2020, 19:32

Re: Cukrzyca - czy ktoś z Was choruje?

Post autor: draco »

Tanika pisze: ↑24 cze 2020, 17:26 Macie może jakieś doświadczenia z nutridrinkami dla osób z cukrzycą? Wiem, że w DOZie w dobrej cenie są takie napoje Diben, stosujecie? Znacie?
Bardzo dobry wybór, jeśli chodzi o nutridrink dla osoby chorującej na cukrzycę. Bardzo dobrze zbilansowany, smaczny. A do tego właśnie w dozie w bardzo dobrej cenie, polecam.
zosia9311

Re: Cukrzyca - czy ktoś z Was choruje?

Post autor: zosia9311 »

Powiem Wam, że ja mam wrażenie, że coraz więcej osób choruje i dla wielu jest to naprawdę spory problem, dlatego jeśli masz jakieś niepokojące sygnały, to Do diabetologa umówisz się przez https://lekarzebezkolejki.pl/ . Koniecznie zerknij, ponieważ w rozpoznaniu cukrzycy ogromne znaczenie ma czas i szybko wdrożone leczenie, ponieważ wtedy cukrzyca tak szybko nie będzie się pogłębiać.
Awatar użytkownika
ewe211
Posty: 149
Rejestracja: 27 gru 2019, 12:21

Re: Cukrzyca - czy ktoś z Was choruje?

Post autor: ewe211 »

Wiecie, czym objawia się cukrzyca typu 2? Bardzo wiele różnych osób niestety nie odróżnia stopni cukrzycy, a w sumie są aż 3. Warto zainteresować się tym tematem z tego względu, że niestety cukrzyca jest chorobą współczesnych ludzi i bardzo szybko można na nią zachorować. Bez względu na wiek.
Awatar użytkownika
mem002
Posty: 89
Rejestracja: 27 gru 2019, 11:43

Re: Cukrzyca - czy ktoś z Was choruje?

Post autor: mem002 »

Osoby chore na cukrzycę powinny stosować odpowiednią dietę, o której możecie przeczytać sobie na stronie https://kacikzdrowia.pl/ . Moim zdaniem właśnie w tym miejscu można sprawdzić sobie konkretne informacje. Oczywiście nie zastąpi to specjalnie przygotowanej diety przez dietetyka, ale zawsze jakąś wiedzę można zaczerpnąć.
Awatar użytkownika
kentka
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2019, 19:50

Re: Cukrzyca - czy ktoś z Was choruje?

Post autor: kentka »

cukrzyca to ciezkaa choroba - moja babcia na nią choruje. Trzeba uważać na to co się je i co się pije równiez. Moja babcia niestety nie może sobie juz gotować. My tez niemal cały czas w pracy,w iec wiecie jak to wygląda.. Zapisałam ją wiec do domu seniora Pod Topolami https://podtopolami.eu w Piotrkowie Kujawskim gdzie otrzymuje wlasciwa i calodobowa opiekę.
Sławomir

Re: Cukrzyca - czy ktoś z Was choruje?

Post autor: Sławomir »

Osobom zainteresowanym tematem chciałbym polecić produkt Redusugar, który ma za zadanie ustabilizowanie poziom cukru we krwi oraz zmniejszenie wchłaniania glukozy. Jeżeli jestescie zainteresowani lub macie jakiekolwiek pytania, to wszelkie informacje znajdziecie na stronie.
ODPOWIEDZ