Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Tutaj prowadzimy dyskusje na dowolne tematy, nie mające związku z głównymi kategoriami.
Awatar użytkownika
steffi
Posty: 249
Rejestracja: 26 mar 2019, 8:40

Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: steffi »

Przykładacie się jakoś bardziej do wyboru szkoły dla dziecka? Czy po prostu wybieraliście tą, która była najbliżej? Ja zastanawiam się nad Te Vizją na Wawrze. Mam kilka innych szkół bliżej, ale o tej słyszałam dużo dobrych opinii. Możecie coś więcej na ten temat powiedzieć?
Awatar użytkownika
Mela
Posty: 100
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:21

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: Mela »

Ja akurat miałam najbliżej mojego osiedla fajną, prywatną i taką bardziej kameralną szkołę. Też w sumie pod tym kątem wybierałam to mieszkanie, więc nic nie jest dziełem przypadku:)
Awatar użytkownika
Romtek
Posty: 29
Rejestracja: 22 lip 2019, 19:04

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: Romtek »

Te Vizja na Wawrze to świetne miejsce. Ja już drugie dziecko tu zapisałam i dalej jestem zadowolona, szkoła z każdym rokiem się super rozwija. Teraz przy koronawirusie moje dzieci się nie nudziły w domu. Wszystkie zajęcia były prowadzone online, nawet i te dodatkowe, co mnie bardzo zdziwiło.
Awatar użytkownika
Mariianna
Posty: 35
Rejestracja: 26 mar 2019, 8:07

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: Mariianna »

Chyba prywatna szkoła powinna być lepszym wyjściem, ja może nie mam jakiegoś dobrego porównania, ale moje dzieci w prywatnej szkole bardzo fajnie się rozwijają. Dużo zajęć dodatkowych, nauczyciele mają świetne podejście i co najważniejsze kompetencje. Te Vizja bardzo fajnie mnie zaskoczyła - na plus.
Awatar użytkownika
Wiolka
Posty: 32
Rejestracja: 27 mar 2019, 13:21

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: Wiolka »

Wybór jest bardzo ważny, szkoła podstawowa to przecież teraz 8 lat. Jest to potężny kawał życia dziecka, w którym bardzo się rozwija. Tu Te Vizja rzeczywiście będzie super wyborem. Klasy nie są duże, nauczyciele bardzo się starają żeby zainteresować tematem, zaangażować dzieci. Moja córka szybko polubiła tę szkołę.
Awatar użytkownika
Dzony82
Posty: 1120
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:12

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: Dzony82 »

Witam,kiedy skzola jest zdalnie co sądzicie o dodatkowych zajęciach zdalnych? Myślę o tym https://kidos.pl/blog/darmowe-atrakcje- ... ki-ebooki/ Co sądzicie? Uważam,że kultura jest wazna w zyciu czlowieka.
Awatar użytkownika
Dziewczyna
Posty: 861
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: Dziewczyna »

A gdzie najlepiej zapisać dziecko na język obcy, a dokładniej francuski? Widziałam ostatnio na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... ski/online, że Szkoła Językowa ProfiLingua oferuje takie właśnie kursy, również dla dzieci. Czy ktoś z Was miał wcześniej z tą szkołą do czynienia?
Awatar użytkownika
adrianna.kuhic
Posty: 8
Rejestracja: 28 cze 2020, 16:23
Lokalizacja: Głogów

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: adrianna.kuhic »

Warto kierować się opiniami i doświadczeniem innych rodziców.
Awatar użytkownika
harber.holden
Posty: 8
Rejestracja: 29 cze 2020, 13:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: harber.holden »

Warto zapytać o opinię innych rodziców, którzy mają już doświadczenie z daną placówką.
Awatar użytkownika
kacey.rice
Posty: 7
Rejestracja: 06 lip 2020, 9:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: kacey.rice »

Dobrze jest też sprawdzić opinie w internecie, na pewno na różnych forach jest ich wiele.
Awatar użytkownika
ewe211
Posty: 149
Rejestracja: 27 gru 2019, 12:21

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: ewe211 »

Dla dziecka wybrałam prywatną szkołę, bo chciałabym, aby dziecko było w indywidualny sposób traktowane, a wiem, że tylko mniejsza liczba uczniów w klasie oraz odpowiednio przeszkoleni pedagodzy są w stanie coś takiego zapewnić.
Awatar użytkownika
bell909
Posty: 20
Rejestracja: 27 gru 2019, 12:54

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: bell909 »

My jeszcze mamy dwa lata do tego, aby dla dziecka wybrać odpowiednią szkołę. Mam nadzieję, że do tego czasu decyzja pojawi się samoistnie i wybierzemy dobre miejsce do edukacji naszego dziecka. Zależy nam, aby dziecko poznało dobrze język angielski podczas nauki w szkole. Myślicie, że Te Vizja może to zapewnić?
Awatar użytkownika
ewela
Posty: 96
Rejestracja: 09 paź 2019, 22:21

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: ewela »

Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka to lada wyzwanie. Ja posłałam moją córeczkę do szkoły muzycznej . Do utrwalania swoich umiejętności zamówiłam jej książkę " Lekcja muzyki. Klasa 6. Podręcznik dla szkoły podstawowej Outlet" w tym sklepie tutaj https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/nowa-era . Umożliwia kształcenie umiejętności śpiewu, gry na instrumentach i ruchu przy muzyce .
Awatar użytkownika
hopee5656
Posty: 130
Rejestracja: 05 lis 2019, 15:20

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: hopee5656 »

Te Vizja na Wawrze znajduje się bardzo blisko mojego miejsca zamieszkania, więc również rozważam kwestię zapisania tam dziecka w przyszłym roku do szkoły podstawowej. Muszę jeszcze dokładnie dowiedzieć się, jakie są opinie i dopytać znajomych, bo jak dobrze pamiętam, to kilka dzieciaków tam uczęszcza do szkoły.
Awatar użytkownika
suzzi
Posty: 112
Rejestracja: 24 paź 2019, 15:55

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: suzzi »

Wydaje mi się, że wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka to trudna sprawa, ale doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że w sumie nie ma tego złego, jak się wie, jak liczona jest średnia i każda ocena. Bo wtedy mamy jakieś pojęcie o temacie. I tu https://www.nowaera.pl/szkola-srednia-b ... zac-punkty możemy to ogarnąć.
Awatar użytkownika
Ollis
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: Ollis »

Szukając dobrej szkoły średniej, czyli liceum ogólnokształcące, czy technikum warto zwrócić uwagę na Cosinus w Łodzi, którzy przygotowali jakie profile jak Programista, Rachunkowość, Turystyka itd. który wygląda po dokładnym opisie naprawdę obiecująco i może warto rozważyć taką opcję dla swojej przyszłości, czy ewentualnie swoich dzieci!
Awatar użytkownika
ladnapogoda
Posty: 86
Rejestracja: 18 maja 2019, 12:37

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: ladnapogoda »

Ważnym etapem jest również szkoła średnia - Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha, to placówka w Warszawie której chyba nie trzeba nikomu reklamować, Szkoła ma świetne opinie zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli, nauczyciele pełnią najważniejszą rolę, od ich podejścia i zaangażowania zależy często ile nasze dziecko z siebie da i jak bardzo zostanie zaktywizowane.
Awatar użytkownika
qwer32
Posty: 20
Rejestracja: 27 gru 2019, 12:30

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: qwer32 »

No wybór odpowiedniej szkoły wcale nie jest taki łatwy, dlatego warto opierać się na opiniach innych osób, bo później zmiana szkoły to bardzo wiele zachodu. Mamy to za sobą i następną szkołę sprawdzimy 5 razy, zanim poślemy do niej swoje dziecko. Teraz to lepiej wybierać szkoły prywatne.
Awatar użytkownika
hacker88
Posty: 124
Rejestracja: 26 kwie 2019, 22:34

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: hacker88 »

ladnapogoda pisze: ↑22 sie 2020, 12:20 Ważnym etapem jest również szkoła średnia - Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha, to placówka w Warszawie której chyba nie trzeba nikomu reklamować, Szkoła ma świetne opinie zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli, nauczyciele pełnią najważniejszą rolę, od ich podejścia i zaangażowania zależy często ile nasze dziecko z siebie da i jak bardzo zostanie zaktywizowane.
Ja również myślę że Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w stolicy to szkoła którą warto polecić. Również słyszałem wiele dobrego o nauczycielach, którzy odwalają tam kawał dobrej roboty. Szkoła jest świetnie wyposażona a takie warunki sprzyjają wysokim osiągnięciom na różnych konkursach ale i we własny sprawdzianach czy na końcu roku.
Awatar użytkownika
zenka
Posty: 43
Rejestracja: 16 lut 2020, 17:42

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: zenka »

Macie informacje, jacy są nauczyciele w Te Vizji na Wawrze? Rozmyślamy właśnie nad tą szkołą i może być to akurat idealna opcja dla naszego dziecka, ale chętnie na początek poznam Wasze opinie, bo kilka dobrych już słyszałam od znajomych, ale jestem ciekawa Waszych.
Awatar użytkownika
mem002
Posty: 89
Rejestracja: 27 gru 2019, 11:43

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: mem002 »

Moje dziecko chodzi do Te Vizji na Wawrze i ja z nauczycieli jestem bardzo zadowolona. Podoba mi się przede wszystkim ich kreatywność oraz dość duże zaangażowanie. Bardzo łatwy jest również kontakt z nimi, bo jeśli jest potrzeba to wystarczy napisać maila lub kontaktować się przez system w szkole.
Awatar użytkownika
bell909
Posty: 20
Rejestracja: 27 gru 2019, 12:54

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: bell909 »

Skorzystam sobie z tego, co tutaj piszecie, bo zmieniamy właśnie szkołę z racji tego, że przeprowadzamy się do Warszawy. Rozważamy właśnie szkoły prywatne i mamy to szczęście, że właściwie rok szkolny dopiero się rozpoczął. Mam nadzieję, że nie będzie to dla dziecka ogromna rewolucja.
andżela42

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: andżela42 »

Wybierz sobie Te Vizję, na pewno będziesz zadowolona. Dzieci bardzo chętnie chodzą do szkoły, ponieważ lekcje nie są nudne i prowadzone są w rozumiały dla dziecka sposób. Przecież tylu uczniów nie ma problemów z rozszerzonymi przedmiotami, a to dlatego, ze jest odpowiedni system nauczania. Szkoła korzysta z fińskiego modelu.
Anną

Re: Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka

Post autor: Anną »

Wiem, że nauka języka obcego jest podstawową umiejętnością w tych czasach, dlatego chcę aby moje dziecko miało możliwość nauczyć się języka obcego, a jednocześnie w dobie pandemii chce, aby moje dziecko mogło bezpiecznie się uczyć. Dlatego znalazłam odpowiednią szkołę językową, która oferuje kursy językowe online. Dzięki temu jest spokojna, że moje dziecko bezpiecznie uczy się języka obcego pod opieką profesjonalistów.

olx mieszkania legnica
ODPOWIEDZ