Płyty gazowe Solgaz

Remonty, urządzanie, ogród. Wszystko dla Twojego domu.
Awatar użytkownika
korsan
Posty: 35
Rejestracja: 02 lip 2019, 20:43

Płyty gazowe Solgaz

Post autor: korsan »

Już gdzies tu było pisane o tych płytach. Jestem ciekaw ilu tu jest użytkowników tego rozwiązania i jak wam się spisują te płyty w całkiem ciekawej technologii. Jakby nie patrzeć funkcjonalnie ich płyty zaskakują.
Awatar użytkownika
Hanka
Posty: 45
Rejestracja: 23 cze 2019, 19:49

Re: Płyty gazowe Solgaz

Post autor: Hanka »

Masz na myśli płyty naszego polskiego producenta w rozwiązaniu tradycyjnym czy jako gaz pod szkłem?
Awatar użytkownika
pawlik
Posty: 40
Rejestracja: 10 cze 2019, 15:57

Re: Płyty gazowe Solgaz

Post autor: pawlik »

Hanka pisze: ↑24 paź 2019, 21:17 Masz na myśli płyty naszego polskiego producenta w rozwiązaniu tradycyjnym czy jako gaz pod szkłem?
No Solgaz to chyba tylko jako krajowy producent ;)
A same rozwiązania całkiem interesujące. Jak patrzysz na te płyty z palnikami pod szkłem, czy też ceramiką, to spójrz na ich najnowszą linię - Optima. Wygląda dużo ładniej. Funkcjonalnie to raczej to samo. Chyba też wymiary się trochę zmieniły.
Awatar użytkownika
Hanka
Posty: 45
Rejestracja: 23 cze 2019, 19:49

Re: Płyty gazowe Solgaz

Post autor: Hanka »

Użytkuję GPC czyli jak się okazuje starszą wersję płyty gazowej pod szkłem. O nowej wersji Optima nie słyszałam. Zaraz wejdę na stronię producenta i z ciekawości porównam cóż się tam zmieniło.
Awatar użytkownika
pawlik
Posty: 40
Rejestracja: 10 cze 2019, 15:57

Re: Płyty gazowe Solgaz

Post autor: pawlik »

Hanka pisze: ↑30 paź 2019, 21:53 Użytkuję GPC czyli jak się okazuje starszą wersję płyty gazowej pod szkłem. O nowej wersji Optima nie słyszałam. Zaraz wejdę na stronię producenta i z ciekawości porównam cóż się tam zmieniło.
Prawda że wygląda dużo lepiej? GPC była fajnym pomysłem ale dopiero Optima pokazała jak taka płyta powinna wyglądać. Funkcjonalnie chyba bardzo podobne to rozwiązania.
Awatar użytkownika
SylwiaN
Posty: 16
Rejestracja: 04 lis 2019, 14:04

Re: Płyty gazowe Solgaz

Post autor: SylwiaN »

pawlik pisze: ↑31 paź 2019, 15:09
Hanka pisze: ↑30 paź 2019, 21:53 Użytkuję GPC czyli jak się okazuje starszą wersję płyty gazowej pod szkłem. O nowej wersji Optima nie słyszałam. Zaraz wejdę na stronię producenta i z ciekawości porównam cóż się tam zmieniło.
Prawda że wygląda dużo lepiej? GPC była fajnym pomysłem ale dopiero Optima pokazała jak taka płyta powinna wyglądać. Funkcjonalnie chyba bardzo podobne to rozwiązania.
Optima to ta wersja która ma ładniejsze te wyloty z tyłu? Takie bardziej otwarte ale bez kratki? Dobrze myślę? Jeżeli tak to mi ta wersja bardzo się podoba. Kiedyś oglądałam właśnie wersje z kratkami i bardzo mi się ona nie podobała. A ta jest bardzo fajna. Mała zmiana a odbiór zupełnie inny.
Awatar użytkownika
Ankak33
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2019, 11:00

Re: Płyty gazowe Solgaz

Post autor: Ankak33 »

Koleżanka ma taką płytę gazową pod szkłem.Muszę się przyznać ,że na początku myślałam,że jest to elektryczna płyta indukcyjna:) Nie wiedziałam,że płyty gazowe mogą wyglądać w ten sposób.Mnie ta pod szklłem bardzo się podobała,ale ta nowsza wersja rzeczywiście wygląda jeszcze ładniej
Awatar użytkownika
SylwiaN
Posty: 16
Rejestracja: 04 lis 2019, 14:04

Re: Płyty gazowe Solgaz

Post autor: SylwiaN »

Ankak33 pisze: ↑11 lis 2019, 12:36 Koleżanka ma taką płytę gazową pod szkłem.Muszę się przyznać ,że na początku myślałam,że jest to elektryczna płyta indukcyjna:) Nie wiedziałam,że płyty gazowe mogą wyglądać w ten sposób.Mnie ta pod szklłem bardzo się podobała,ale ta nowsza wersja rzeczywiście wygląda jeszcze ładniej
Jak widać mogą być i gazowe. Fajnie to wymyślili. Nie każdy może mieć indukcję a jak jest w domu gaz, to szkoda nie skorzystać. A wygląda taka płyta dużo lepiej niż zwykła gazowa.
Awatar użytkownika
korsan
Posty: 35
Rejestracja: 02 lip 2019, 20:43

Re: Płyty gazowe Solgaz

Post autor: korsan »

SylwiaN pisze: ↑04 lis 2019, 14:17
pawlik pisze: ↑31 paź 2019, 15:09
Hanka pisze: ↑30 paź 2019, 21:53 Użytkuję GPC czyli jak się okazuje starszą wersję płyty gazowej pod szkłem. O nowej wersji Optima nie słyszałam. Zaraz wejdę na stronię producenta i z ciekawości porównam cóż się tam zmieniło.
Prawda że wygląda dużo lepiej? GPC była fajnym pomysłem ale dopiero Optima pokazała jak taka płyta powinna wyglądać. Funkcjonalnie chyba bardzo podobne to rozwiązania.
Optima to ta wersja która ma ładniejsze te wyloty z tyłu? Takie bardziej otwarte ale bez kratki? Dobrze myślę? Jeżeli tak to mi ta wersja bardzo się podoba. Kiedyś oglądałam właśnie wersje z kratkami i bardzo mi się ona nie podobała. A ta jest bardzo fajna. Mała zmiana a odbiór zupełnie inny.
Poszukałem w necie tej płyty i faktycznie wygląda interesująco. Zupełnie inaczej niż większość znanych mi rozwiązań.
Awatar użytkownika
pawlik
Posty: 40
Rejestracja: 10 cze 2019, 15:57

Re: Płyty gazowe Solgaz

Post autor: pawlik »

No dość fajnie ją poprawili. Moim zdaniem nowe produkty Solgazu sa bardziej dojrzałe. Widać, że zwracają uwagę na design i to taki z wyższej półki.
Awatar użytkownika
Hanka
Posty: 45
Rejestracja: 23 cze 2019, 19:49

Re: Płyty gazowe Solgaz

Post autor: Hanka »

Też podzielam to zdanie, że teraz jej wygląd jest jeszcze bardziej dopracowany. Mimo wszystko kocham tą moją starszą wersję, która w użytkowaniu raczej jest identyczna jak ta nowa.
Awatar użytkownika
korsan
Posty: 35
Rejestracja: 02 lip 2019, 20:43

Re: Płyty gazowe Solgaz

Post autor: korsan »

Czyli jak dobrze rozumiem, to cała seria Solgazu GPC to jest seria starsza? A nowsza to ta Optima? Dobrze myślę?
Awatar użytkownika
Hanka
Posty: 45
Rejestracja: 23 cze 2019, 19:49

Re: Płyty gazowe Solgaz

Post autor: Hanka »

korsan pisze: ↑18 mar 2020, 12:24 Czyli jak dobrze rozumiem, to cała seria Solgazu GPC to jest seria starsza? A nowsza to ta Optima? Dobrze myślę?
Tak, dobrze myślisz. Optima to najnowsza wersja dawnej GPC.
Awatar użytkownika
brzez
Posty: 12
Rejestracja: 14 lis 2019, 14:10

Re: Płyty gazowe Solgaz

Post autor: brzez »

Hanka pisze: ↑01 kwie 2020, 18:26
korsan pisze: ↑18 mar 2020, 12:24 Czyli jak dobrze rozumiem, to cała seria Solgazu GPC to jest seria starsza? A nowsza to ta Optima? Dobrze myślę?
Tak, dobrze myślisz. Optima to najnowsza wersja dawnej GPC.
Oj już chyba nie :) Mieli już premierę nowej linii i teraz najnowsze modele to Innova :)
Awatar użytkownika
korsan
Posty: 35
Rejestracja: 02 lip 2019, 20:43

Re: Płyty gazowe Solgaz

Post autor: korsan »

Faktycznie. Właśnie z ciekawości przeglądam ich materiały na FB i całkiem ciekawie piszą o tej nowej płycie. Kilka nowych patentów opracowali przy jej wymyślaniu. Fajnie, że nie będzie już tych cykających zapalników. Może nie było to głośne ale i tak gdzieś się to jednak niosło. Do tego zastanawiają mnie te magnetyczne zawory, jak to będzie funkcjonowało. Brzmi ciekawie.
Awatar użytkownika
Tanika
Posty: 94
Rejestracja: 24 cze 2020, 16:37

Re: Płyty gazowe Solgaz

Post autor: Tanika »

Moja chrzestna się skusiła na taką płytę i do dziś przeklina ten dzień. Ja myślałam chwilę nad nią ale po przeżyciach cioci zdecydowałam się na indukcję. Tym bardziej że w tej chwili można spokojnie płytę indukcyjną podłączyć w bloku. Mam Electrolux SenseFry - jest genialna :)
Awatar użytkownika
korsan
Posty: 35
Rejestracja: 02 lip 2019, 20:43

Re: Płyty gazowe Solgaz

Post autor: korsan »

Tanika pisze: ↑30 lip 2020, 20:37 Moja chrzestna się skusiła na taką płytę i do dziś przeklina ten dzień. Ja myślałam chwilę nad nią ale po przeżyciach cioci zdecydowałam się na indukcję. Tym bardziej że w tej chwili można spokojnie płytę indukcyjną podłączyć w bloku. Mam Electrolux SenseFry - jest genialna :)
Oj nie prawda jest, że w każdym bloku możesz mieć indukcję. U mnie nie ma szansy. Mam ponad 40-to letnią instalację elektryczną, jedną fazę :) Indukcja jakby zadziałała to na małem mocy i nie wszystkie palniki by działały. Więc trochę by to było bez sensu. Przy większym ustawieniu paliłaby mi sie instalacja :) Gaz mam więc tutaj żadnych ograniczeń nie ma. Dlatego śledzę branżę związana z gazem :) I pod tym względem Solgaz robi naprawdę niezłą robotę swoimi innowacjami.
Awatar użytkownika
angelica.hermiston
Posty: 8
Rejestracja: 08 wrz 2020, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Płyty gazowe Solgaz

Post autor: angelica.hermiston »

Tak jak w przypadku innych urządzeń AGD płyta indukcyjna, która zużywać będzie najmniej prądu, posiadać będzie wysoką klasę efektywności energetycznej. Na każdej z płyt znajdziemy etykietę energetyczną, na której producent umieszcza informację o klasie energetycznej urządzenia w skali od A (najwyższa) do G (najniższa). Dodatkowe oznaczenie stanowią „+”, które stosuje się dla urządzeń w klasie A. Na pewno nie zdecydowałabym się na płytę gazową, zwłaszcza po przeczytaniu tego artykułu https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/ener ... -3011.html.
ODPOWIEDZ