Strona 1 z 1

Ośrodek terapii uzależnień

: 10 sie 2019, 8:11
autor: halynka
Nie sądziłam, że mnie kiedyś, że spotka. Często czytam i słyszę, że ludzie borykają się z problemami. Moja mama po śmierci taty niestety się załamała i zaczęła nadużywać alkoholu. Rozmawiałam z nią na ten temat i uważa, że ma wszystko pod kontrolą, ale ja widzę, że nie pomyślałam, żeby ją wysłać do ośrodka leczenia uzależnień Nefo tylko jakiej uświadomić sam fakt, że ma problem z alkoholem

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 10 wrz 2019, 13:06
autor: Majutka
Z alkoholem nie ma żartów bo jest to bardzo szybka droga do uzależnienia dlatego jakby ktoś potrzebował pomocy psychoterapeuty to polecam Ośrodek terapii Wiosenna koło Krakowa. Nigdy nie jest za późno na skorzystanie z pomocy dlatego warto pomóc też swoim bliskim w walce z nałogiem. Leczą tam uzależnienia od alkoholu, narkotyków ale też uzależnienie od gier komputerowych i internetu

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 13 wrz 2019, 15:07
autor: nikelodon18
Z uzależnienia da się wyjść - wybranie odpowiedniego ośrodka gra tutaj kluczową rolę. Virtus https://virtus.bialystok.pl/ z Białegostoku okazał nam sporo wsparcia i pomocy. Problemy z alkoholem dawały się we znaki mojej matce, jednakże dzięki właściwej terapii połączonej z detoksem udało się wyjść z tego.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 16 wrz 2019, 8:34
autor: edran
W Łomży znajduje się bardzo dobry ośrodek terapii uzależnień. Polecam wam zajrzeć na stronę https://osrodektrzezwosc.pl/ Sam korzystałem z ich usług gdy miałem problem i mogę powiedzieć że bardzo mi pomogli.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 07 paź 2019, 13:59
autor: martan
Szczerze mówiąc ja nie musiałem jechać od razu do ośrodka leczenia uzależnień. Pomoc uzyskałem w poradni psychologicznej gdzie pomogli mi w wyjściu z uzależnienia. Jeżeli mieszkacie w okolicach Katowic to polecam wam wybrać się do https://www.cmformed.pl/oferta/poradnia-psychologiczna Tam na pewno wam pomogą.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 10 gru 2019, 12:00
autor: aletta
Wszystkim osobom mieszkającym w okolicach Poznania, które rozglądają się za sprawdzonym ośrodkiem leczenia uzależnień polecam zgłosić się do http://www.moje-zycie.eu/ Jeżeli zależy wam na wyjściu z nałogu to polecam wam się do nich zgłosić.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 21 kwie 2020, 18:44
autor: wojna222
Z uzależnieniem można wygrać! Jednakże, trzeba mieć na to sposób oraz plan. Ja w końcu postanowiłem o wykorzystaniu pomocy z poradni psychologicznej http://psyche.czest.pl/ . Wspólnymi siłami pokonaliśmy problem, który mnie tak dręczył od wielu lat.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 29 kwie 2020, 9:54
autor: magnolia
My postanowiliśmy zaufać ośrodkowi z Wisły gdy nasz tata miał problemy z alkoholem - https://tratwa.pl/ Na szczęście się udało. Po pierwsze dlatego że tata sam chciał z tym walczyć a po drugie dlatego że ośrodek ma świetnych specjalistów i oferuje długą terapie

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 13 maja 2020, 12:17
autor: lormol
Warto rozejrzeć się za jak najlepszym miejscem w którym zajmują się leczeniem uzależnień. Ja osobiście polecam wam skontaktować się z ośrodkiem http://www.moje-zycie.eu/, który znajduje się pod Poznaniem. Tam na pewno wam pomogą.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 01 cze 2020, 12:24
autor: hunebe
Do walki z nałogiem alkoholowym warto korzystać z dostępnych pomocy. Oczywiście terapia to podstawa, jednak czytając na https://medmiasto.pl/wszywka-alkoholowa-czy-warto o wszywce alkoholowej uważam, że warto na takową się zdecydować

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 03 lip 2020, 15:43
autor: Lidka
Ośrodków terapii uzależnień jest wiele ale ciężko znaleźć odpowiedni. Ranking ośrodków terapii to największa baza ośrodków leczniczych oraz terapeutów. Pomógł on już wielu ludziom znaleźć fachową pomoc o czym świadczą opinie oraz oceny pacjentów. Znajdziecie tam również wiele przydatnych artykułów oraz informacji związanych z różnego typu uzależnieniami. Jeżeli szukacie terapeuty czy ośrodka to ten ranking z pewnością wam pomoże.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 08 lip 2020, 8:57
autor: bambi
Cześć. Jeśli chodzi o takie ośrodki leczenia uzależnień to z tego co się orientuję to jest ich bardzo dużo. I z pewnością taki ranking ośrodków może być bardzo pomocny. Mimo to ja szukam takiego ośrodka, w którym można odbyć całkowity detoks organizmu bo tutaj chodzi o uzależnienie od narkotyków. Polecono nam ten ośrodek Detoks Fenix który to właśnie specjalizuje się w takich odtruciach. Także mam nadzieję, że uda mi się namówić na detoks znajomą bo bardzo tego potrzebuje

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 17 lip 2020, 11:37
autor: suite
Witam, mam pytanie odnośnie ośrodków terapii uzależnień. Jaki waszym zdaniem jest najrzetelniejszy? Chodzi mi o leczenie narkomanii i to w zaawansowanym stadium. Nie chcę mówić, kto jest u mnie chory, ale zdecydowanie komuś trzeba pomóc. Co powiecie? Ja znalazłam Forest, ale nie wiem.. Warto się zapytać?

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 12 wrz 2020, 23:53
autor: Tanika
Zawsze warto spytać :) Jeśli chodzi o dobre ośrodki terapii uzależnień, osobom szukającym sprawdzonego miejsca w Krakowie, polecam Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl naprawdę miejsce, w którym wielu osobom udało się już stanąć na własnych nogach.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 21 wrz 2020, 11:17
autor: winfielddurgan
W celu uzyskania właściwej pomocy dobrze wybierzmy specjalistę.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 02 paź 2020, 12:51
autor: śliwka
Jesli bliska osoba nadużywa alkoholu to warto namówić ją na leczenie, tylko z doświadczenia wiem, że nie jest to takie proste. U mnie pił ojciec i to sporo. Miałyśmy naprawdę z nim ciężkie dzieciństwo, ale przeszedl odtrucie alkoholowe pomyslnie i wkoncu jest normalnie :) Wam tez polecam klinikę Medox

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 07 paź 2020, 9:36
autor: łupak
od kilku dni Zastanawiam się czy napisać na tym forum czy też szukać pomocy gdzieś indziej ale mam nadzieję że są tutaj osoby które miały bądź mają podobne problemy jak ja. Otóż chodzi o to że Mój mąż jest alkoholikiem niestety jest uzależniony chociaż do niego to nie dociera. szukam taniego i dobrego ośrodka. czytam od koleżanki namiar na ośrodek leczenia uzależnień nefo. Czy ktoś zna ten ośrodek.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 03 gru 2020, 10:45
autor: Aśka
Żeby znaleźć najlepszy ośrodek warto zajrzeć na Ranking Ośrodków Terapii. Ośrodek terapii Forest zdaje się mieć najsensowniejszą ofertę. Zajmują się tam różnymi rodzajami uzależnień, a swoją terapię opierają na behawiorystyce i do każdego dobierają odpowiedni program leczenia.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 24 sty 2021, 15:26
autor: Jeżyk
Cześć! Jeśli znasz kogoś uzależnionego od amfetaminy i chciałbyś mu pomóc, polecam ośrodek dla uzależnionych Forest. Moja daleka kuzynka w wieku studenckim miała dużą skłonność do wciągania tego narkotyku. Przeszła terapię w tym ośrodku a dziś jest szczęśliwą żoną i wzorową matką!

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 03 mar 2021, 19:35
autor: hunebe
Najważniejsze, aby alkoholik uświadomił sobie o problemie i postanowił nałóg rzucić. Początki będą najtrudniejsze, ale dzięki odtruwaniu przeprowadzanym przez specjalistów z https://odtruwaniekatowice.pl/odtrucie- ... bie-zdroj/ przechodzi się je dużo łatwiej , dzięki czemu pacjent nie zniechęca się już na samym początku

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 27 maja 2021, 10:17
autor: patrycjaś12_02
Najlepszą opcją wyjścia w nałogu jest pobyt w ośrodku terapii uzależnień, póki nie jest za późno. Mogę polecić https://wakeup24.pl/, w którym skutecznie i rzetelnie opiekują się każdą osobą uzależnioną. Profesjonalny personel zajmuje się każdą jednostką prowadząc terapie indywidualne oraz oferują wiele modeli leczenia.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 09 cze 2021, 19:50
autor: miśka89
Nieprzyznawanie się do uzależnienia jest typowym zachowaniem alkoholika. Uważają, że mają wszystko pod kontrolą i często nie chcą poddać się leczeniu. Ważne, abyś przez ten okres była wsparciem dla mamy. Myślę, że w takiej sytuacji warto rozważyć np. detoks alkoholowy w Bełchatowie, gdyż po tak długim czasie spożywania alkoholu, w organizmie nagromadziło się wiele toksyn. Oczyszczanie alkoholowe jest często pierwszym krokiem w walce z nałogiem.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 10 cze 2021, 20:56
autor: Iluśka
Detoks to bardzo dobre rozwiązanie aby przerwać cug alkoholowy. W przypadku mojego brata podziałało ale nie od razu... Początkowo brat po każdej grubszej imprezie dzwonił o pomoc do ośrodka Forest i prosił o detoksykację w domu po której czuł się lepiej. Po którejś wizycie odbył poważniejszą rozmowę z medykiem i udało się namówić go na terapię.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 29 cze 2021, 14:11
autor: annątomasz
Uzależnienie to ciężki temat dla każdego z nas. Łatwiej jest sięgnąć po butelkę z alkoholem albo narkotyk niż uporać się z problemami życia codziennego. Najlepszym rozwiązaniem na uporanie się z uzależnieniem jest pomoc specjalistów. https://wakeup24.pl/osrodek-leczenia-uz ... n-wroclaw/ ten ośrodek jest położony pod Warszawą dedykowany osobom z całej Polski. Specjalizują się w leczeniu alkoholizmu, narkomanii, lekomanii, hazardu i depresji. Ośrodek terapii uzależnień jest prywatny położony z dala od zgiełku miasta otoczony lasem, dzięki czemu pacjenci mają możliwość oddychania świeżym powietrzem. Lekarze i pielęgniarki indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta z profesjonalizmem i zaangażowaniem, nie oceniając i nie krytykując za postępowania. Osoby decydujące się na pobyt w WakeUp mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ pobyt jest w pełni anonimowy.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 03 lip 2021, 0:46
autor: Dzony82
Trzeba mieć świadomość, że alkoholizm jest straszną chorobą, która wyniszcza zarówno fizycznie jak i psychicznie. Dotyka nie tylko osobę uzależnioną, ale także najbliższych. Niestety rozpoczęcie leczenia nie jest końcem problemów. To bardzo złożony i długotrwały proces, który często przebiega w ciężki sposób. Poczytajcie o tym na https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/ja ... oholikiem/ .

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 04 lip 2021, 17:22
autor: Błażej
Zdecydowanie warto podjąć radykalne kroki i pomóc jak najszybciej mamie pokonać nałóg. Warto poznać wszystkie możliwe metody leczenia i umówić się na wizytę ze specjalistą. Polecam również, abyś rozważyła detoks alkoholowy w Gdańsku. Jest to zabieg rekomendowany przez lekarzy, aby oczyścić organizm alkoholika z nagromadzonych toksyn. Po długim okresie picia powstaje wiele szkodliwych substancji. Po podaniu kroplówki z odpowiednimi składnikami można je wyeliminować z organizmu.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 24 lip 2021, 9:03
autor: Grażyna11
Kluczem w tym przypadku będzie przede wszystkim jak najbardziej racjonalne podejście do tematu leczenia Waszych uzależnień. Ja na pewno mogę Wam już teraz zasugerować, byście zajrzeli do https://psychomedic.online/ i dowiedzieli się, gdzie warto byłoby podjąć terapię. Czuję, że w ten sposób będziecie w stanie znacznie lepiej poradzić sobie ze swoimi problemami.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 24 sie 2021, 19:51
autor: aśka
Odpowiednie leczenie alkoholizmu to podstawa w walce z chorobą. Mój wujek przebywał w tym ośrodku: https://medox.org.pl/leczenie-choroby-alkoholowej/ na leczeniu i bardzo się zmienił przez ten czas. Odstawił całkowicie alkohol, jest teraz innym człowiekiem i powoli wychodzi na prostą

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 09 wrz 2021, 9:38
autor: zniżka
Ośrodków leczenia uzależnień można teraz znaleźć bardzo wiele. Dlatego też zanim się zdecydujemy na jakiś konkretny ośrodek to warto poznać opinie na jego temat. I tak też między innymi dowiedzieliśmy się, że ośrodek Mental Relax to bardzo dobry wybór jest. A to dlatego, że znajdziemy tutaj bardzo dobrych terapeutów z pomocą których bez problemu możemy podjąć walkę z naszym uzależnieniem.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 01 paź 2021, 13:00
autor: Miłosz88
halynka pisze: 10 sie 2019, 8:11 Nie sądziłam, że mnie kiedyś, że spotka. Często czytam i słyszę, że ludzie borykają się z problemami. Moja mama po śmierci taty niestety się załamała i zaczęła nadużywać alkoholu. Rozmawiałam z nią na ten temat i uważa, że ma wszystko pod kontrolą, ale ja widzę, że nie pomyślałam, żeby ją wysłać do ośrodka leczenia uzależnień Nefo tylko jakiej uświadomić sam fakt, że ma problem z alkoholem
Jeśli szukasz pomoc w skutecznej walce z alkoholizmem to zgłoś się do Medycznydetox.pl, tam na pewno Ci pomogą.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 10 paź 2021, 11:45
autor: Fuś
A myślałaś, żeby zaproponować mamie zaszycie alkoholowe? Stosowanie wszywki alkoholowej Esperal znacząco wspomaga leczenie alkoholizmu. Wielu osobom poddanie się zabiegowi zaszycia znacznie ułatwia wyzwalanie się z uzależnienia, umożliwiając całkowite zapanowanie nad swoją chorobą. Czytałam jednak na https://esperalpoznan.pl/esperal-wszywk ... zno-lubon/, że Disulfiram dostępny jest jedynie dla osób, które ukończyły osiemnasty rok życia. Warunkiem poddania się zabiegowi jest brak zdrowotnych przeciwwskazań oraz trwanie w abstynencji przez minimum dwie doby przed planowanym zabiegiem.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 11 sty 2022, 11:36
autor: Kokosek67
Polecam ośrodek Centrum KRajna, tam prowadza skuteczna terapie uzaleznień.Polecam ośrodek Centrum KRajna, tam prowadza skuteczna terapie uzaleznień.Polecam ośrodek Centrum KRajna, tam prowadza skuteczna terapie uzaleznień.Polecam ośrodek Centrum KRajna, tam prowadza skuteczna terapie uzaleznień.Polecam ośrodek Centrum KRajna, tam prowadza skuteczna terapie uzaleznień.Polecam ośrodek Centrum KRajna, tam prowadza skuteczna terapie uzaleznień.Polecam ośrodek Centrum KRajna, tam prowadza skuteczna terapie uzaleznień.Polecam ośrodek Centrum KRajna, tam prowadza skuteczna terapie uzaleznień.Polecam ośrodek Centrum KRajna, tam prowadza skuteczna terapie uzaleznień.Polecam ośrodek Centrum KRajna, tam prowadza skuteczna terapie uzaleznień.Polecam ośrodek Centrum KRajna, tam prowadza skuteczna terapie uzaleznień.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 07 lut 2022, 11:16
autor: MagdalenaW
Doskonale rozumiem Twoją sytuację. Byłam kiedyś w podobnej sytuacji. Może rozwiązaniem w tej sytuacji jest wszywka alkoholowa? Znajoma skorzystała z wszywki jak dobrze pamiętam w Galmedic z Krakowa. Może warto coś więcej poczytać na ich stronie internetowej galmedic.pl. Zawsze to jakaś opcja rozwiązania tego problemu. Myślę, że będą w stanie pomóc z Twoim problemem. Ewentualnie terapia uzależnienia od alkoholu. Z tego co wiem to również oferują, m.in. detoks alkoholowy.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 09 lut 2022, 11:20
autor: FionaRed
Ja soobiście polecam ośrodek Centrum Krajna - jest świetny, mojemu męzowi pomogli. Bardzo skuteczny program terapii uzupełniony dodatkowymi zajęciami. Siłownia, bilard, joga, medytacja. Leży w kujawsko-pomorskim w Sępólnie Krajeńskim nad samiutkim jeziorem. Piekna okolica, komfortowo, czysto. Można spacerować, albo latem sie kapać w jeziorze. Wiem że są i indywidualne i grupowe spotkania i mają różne programy w zależności od potrzeb.

Ja soobiście polecam ośrodek Centrum Krajna - jest świetny, mojemu męzowi pomogli. Bardzo skuteczny program terapii uzupełniony dodatkowymi zajęciami. Siłownia, bilard, joga, medytacja. Leży w kujawsko-pomorskim w Sępólnie Krajeńskim nad samiutkim jeziorem. Piekna okolica, komfortowo, czysto. Można spacerować, albo latem sie kapać w jeziorze. Wiem że są i indywidualne i grupowe spotkania i mają różne programy w zależności od potrzeb.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 14 lut 2022, 13:51
autor: BogusKnera
Sama kiedyś poszukiwałam ośrodka terapii dla bliskiej mi osoby, ale zaczęłam szukać informacji na temat alkoholizmu i wyczytałam informacje o wszywce. Może rozwiązaniem w tej sytuacji jest wszywka alkoholowa? Wspomaga ona leczenie z uzależnienia od alkoholu. Jeśli nie słyszałeś nic o wszywce to odsyłam na galmedic.pl, tam jest więcej fachowych informacji w tym temacie. Bliski znajomy dzięki wszywce wyszedł z tego. Zawsze to jakaś opcja rozwiązania tego problemu. Myślę, że będą w stanie pomóc z Twoim problemem.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 16 lut 2022, 12:07
autor: Kamil6543
Każdy może mieć w swoim życiu gorszy moment. Warto się jednak podnieść. Samemu jest ciężko więc warto mieć kogoś kto pomoże. Ja pomoc otrzymałem w ośrodku Medilife i mogę powiedzieć że otrzymałem drugie życie. Zespół specjalistów mi pomógł – profesjonalnie podeszli do tematu. Spojrzałem na to wszystko trochę inaczej i zrozumiałem swoje błędy. Tak naprawdę robiłem krzywdę nie tylko sobie ale przede wszystkim swoim bliskim. Teraz powoli wychodzę na prostą. Mam nadzieję że się wszystko uda wyprostować.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 22 lut 2022, 11:41
autor: Becia888
Najważniejsze to chcieć samemu się leczyć. Ja wzięłam się w garść i nic tak nie stawia na nogi jak strach o własne zdrowie i samopoczucie. Dlatego zdecydowałam się na wszywkę alkoholową. Wiedziałam, że będzie na mnie działać, bo najgorsze dla mnie to złe samopoczucie po wypiciu. Jest ona dla mnie skuteczna i nie piję już kilka tygodni. Substancja jest dosyć wydajna, bo działa nawet 12 miesięcy. Ja zaszyłam się w galmedic i mogę polecić to miejsce. Sam zabieg przebiegł szybko i bezboleśnie, pod znieczuleniem.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 13 kwie 2022, 13:42
autor: robert_91
Z własnego doświadczenia mogę polecić Centrum Terapii Psychosomatycznej w Pile. Sam na początku nie widziałem mojego problemu. Dopiero, kiedy znajomi zaczęli się ode mnie odwracać to stwierdziłem, że może serio dzieje się coś złego. Zgłosiłem się do ich ośrodka i od razu otrzymałem fachową pomoc. Od roku nie piję, jestem z tego ogromnie dumny i nie czuję się dziwnie, gdy ktoś robi to przy mnie. Ludzie pracujący w HCTP to naprawdę świetni specjaliści, którzy wiedzą jak pomóc. Z całego serca polecam i jestem i niezmiernie wdzięczny.

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 06 maja 2022, 15:45
autor: Kęsiak
Najważniejsze to podjąć w ogóle próbę wyjścia z uzależnienia i uświadomić sobie, że ma się problem. Bez tego kroku żadna terapia nie przyniesie oczekiwanych efektów. Na pewno ośrodek Medi Life Ci pomoże, prowadzą poradnie ale mają też ośrodek terapii uzależnień i co ważne są wpisani do Rejestru Podmiotów Leczniczych prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego. Także moim zdaniem najlepiej się chyba skontaktować z nimi i zacząć cały proces z ich pomocą

Re: Ośrodek terapii uzależnień

: 13 maja 2022, 11:38
autor: AnonimowyAlbert
Cześć, w pełni popieram słowa na temat HCTP. Spędziłem tam trochę czasu, ponieważ mój alkoholizm w pewnym momencie zaszedł za daleko. Niestety. Ale za to cieszę się, że trafiłem na ten ośrodek. Bardzo miło wspominam zajęcia w grupach i wszystkie rozmowy z psychologami. Mimo, że trafiłem tam z tak 'zlego'(?) 'smutnego'(?) powodu to bardzo dobrze spędziłem tam czas. A co najważniejsze... Odstawiłem alkohol na ostatni plan. Nie piję wcale, chociaż przyznaję, według mnie pełnym wyzdrowieniem i zadowoleniem z siebie będę cieszył się, jak dojdę do momentu, w którym ktoś zaproponuje mi wyjscie na jedno piwko, ja się zgodzę, i na tym jednym piwku sie skończy. Oczywiście zajmie to dużo czasu, ale że jestem na dobrej drodze.