Czy trwająca pandemia to wystarczający powód, żeby odpuścić badania profilaktyczne?

Leki, rehabilitacje, medycyna, zdrowe odżywianie, badania. Wszystko o zdrowiu.
Awatar użytkownika
iworka
Posty: 156
Rejestracja: 26 sie 2019, 13:27

Czy trwająca pandemia to wystarczający powód, żeby odpuścić badania profilaktyczne?

Post autor: iworka »

Moja odpowiedź brzmi - nie!. Jest pandemia i może ciężej jest się dostać do lekarza, ale to i tak nie skreśla nas z obowiązku regularnych wizyt u specjalisty. Ja chodzę teraz do ginekologa co rok, bo wcześniej wykryto u mnie infekcję wirusem hpv. Wiadomo, że się przeraziłam bo wyobrażałam sobie już najgorsze. Ale ginekolog zalecił mi kupno żelu papilocare, który to odbudowuje strefy przekształceń nabłonkowych szyjki macicy.
Awatar użytkownika
igielka
Posty: 134
Rejestracja: 16 sty 2020, 12:49

Re: Czy trwająca pandemia to wystarczający powód, żeby odpuścić badania profilaktyczne?

Post autor: igielka »

no jasne, ze nie. Badania trzeba i powinno sie robic :) regularnie. bez wzgledu na to czy jest pandemia czy nie. Sama niedawno bylam u mojej pani ginekolog, robila mi cytologie. Wynik troche niepokojacy ale powiedziala,zeby nie panikowac, zrobic kuracje zelem papilocare i po pol roku badania powtorzyc
baśka frydryk

Re: Czy trwająca pandemia to wystarczający powód, żeby odpuścić badania profilaktyczne?

Post autor: baśka frydryk »

Absolutnie nie wolno badań odpuszczać, nawet w dobie pandemii!!!! Teraz kliniki stosują wiele zabezpieczeń typu lampy UV, ozonatory (moja klinika https://demeter.com.pl/ na pewno takie ma). Wszystko, żeby możliwie w jak najwyższym stopniu zadbać o zdrowie pacjentów. Dlatego nie zwlekaj, a zapisuj się na takie badania dodatkowe.
Joluśka

Re: Czy trwająca pandemia to wystarczający powód, żeby odpuścić badania profilaktyczne?

Post autor: Joluśka »

Nie powinno odpuszczać się badań profilaktycznych, ale niestety nie zawsze teoria pokrywa się z praktyką. Nie tak dawno miałam robiony komplet badań u ginekologa, wszystko jest w porządku. I tak się miałam badać, ale też chodziło o dobranie antykoncepcji. Ostatecznie mam belarę, to są tabletki. Mam nie tylko skuteczne zabezpieczenie, ale też nie dokucza mi pms jak to wcześniej było.
ODPOWIEDZ