Zdrowie

Galwanizacja, czyli leczenie prądem – co to za zabieg?


Zmagasz się z nerwobólem? Masz za sobą urazy stawów, mięśni lub nerwów? Cierpisz na chorobę zwyrodnieniowa stawów? Wykorzystaj właściwości prądu i zapisz się na zabieg elektroterapii! Galwanizacja w fizykoterapii jest efektywnym sposobem leczenia wielu schorzeń. Jak działa, na czym polega i ile kosztuje? Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej o metodzie leczenia prądem!

Na czym polega leczenie prądem?

Galwanizacja to zabieg elektroleczniczy, który wykorzystuje prąd stały o małej częstotliwości. Działanie galwanizacji w dużej mierze zależy od okolicy ciała, którą poddajemy zabiegowi. Prąd stymuluje układ nerwowy do pracy, wspomaga procesy regeneracji, łagodzi ból i minimalizuje obrzęki oraz stany zapalne. Terapia wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne,  a celem zabiegu jest zwiększenie ukrwienia i odżywienie tkanek. Z galwanizacji możesz więc skorzystać w terapii wielu schorzeń.

Dla kogo galwanizacja?

Galwanizację wykorzystuje się w leczeniu i terapii stanów pourazowych kończyn, chorób zwyrodnieniowych stawów, chorób kostno-stawowych, rwy kulszowej i nie tylko. Wskazaniem do terapii są urazy kończyn, zaniki mięśni, choroby układu krążenia, przeciążenia mięśni, zapalenia ścięgien i więzadeł czy też choroby neurologiczne.

Ile kosztuje galwanizacja?

Galwanizacja jest bezpłatna ze skierowaniem od lekarza. W innym przypadku cena galwanizacji wynosi zwykle od 25 do 50 zł. Zabieg wykonuje fizjoterapeuta, taki jak fizjoterapeuta Gdańsk w gabinecie fizjoterapii Fizjo Active. Leczenie prądem jest niedrogie i skuteczne, a także bezbolesne. Trwa mniej niż 25 minut, a terapia składa się zwykle z serii 10-15 zabiegów. 

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
33 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.