Turystyka

Gdzie najlepiej wyjechać na narty w Alpy?


Wyjazdy w Alpy cieszą się ogromną popularnością, a pobyt w górach to czysta przyjemność. Można liczyć na prozdrowotny klimat, piękne krajobrazy, mnóstwo atrakcji. Dosłownie każdy wybierze coś dla siebie, nawet jeśli nie jest miłośnikiem sportów zimowych. Znajdzie się coś ciekawego dla osób preferujących wypoczynek zarówno aktywny, jak i bierny. Alpy przyciągają pod wieloma względami, można liczyć na świetne stoki narciarskie, które stanowią dla wielu turystów jedną z kluczowych atrakcji. Dostępne są stoki dla osób na różnym poziomie zaawansowania, nawet początkujący narciarze mogą liczyć na świetną i bezpieczną zabawę.

Alpy narty idealnym połączeniem, gdzie warto uprawiać zimowe sporty?

Miłośnikom narciarstwa można śmiało polecić francuskie Alpy ze względu na największe ośrodki położone tuż przy stoku. Znajdują się przy nich również rozmaite kluby, bary, restauracje i sklepy, wszystko jest w zasięgu ręki. Dla turystów będzie to prawdziwy raj. Nie trzeba dojeżdżać do stoków, co przekłada się na sporą oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Alpy we Francji będą uniwersalnym rozwiązaniem dla każdego, niezależnie od wieku. Słyną one także z najlepszych snowparków, najdłuższych tras narciarskich. Zaletami będą również mnogość słonecznych dni, idealne warunki do uprawiania zimowych sportów. Na tym jednak nie koniec, francuskie ośrodki narciarskie w Alpach oferują zakwaterowanie w atrakcyjnych cenach, wysoki standard i bardzo opłacalne karnety narciarskie.

Kolejną opcją do wyboru są szwajcarskie Alpy, ale trzeba liczyć się ze zdecydowanie większymi wydatkami. Oczywiście wyższa cena przekłada się na wysoki standard zakwaterowania. To właśnie tutaj odbywają się największe imprezy freeride’owe w całej Europie. Nie można też nie wspomnieć o przepięknych krajobrazach, wysokogórskie pejzaże robią ogromne wrażenie. Na korzyść Alp w Szwajcarii przemawia również świetna infrastruktura, nasłonecznione stoki. Miejsce to można polecić przede wszystkim doświadczonym narciarzom, którzy mają wysokie wymagania. Na terenie szwajcarskich Alp znajdują się topowe ośrodki narciarskie typu car-free. Sezon trwa długo, więc każdy zdąży nacieszyć się białym szaleństwem.

Dokąd wybrać się na narty w Alpach?

Alpy we Włoszech również bardzo kuszą, będzie to idealna opcja dla całej rodziny. Warto wybrać to miejsce na wycieczkę z dziećmi. Włoskie Alpy sprawdzają się rewelacyjnie dla osób, które zaczynają swoją przygodę z narciarstwem. Ceny są atrakcyjne, szczególnie przy wyborze oferty z wyżywieniem. Nie brakuje hoteli oferujących zarówno śniadania, jak i obiadokolacje, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Będzie można w pełni oddać się białemu szaleństwu, bez konieczności szukania różnych lokali gastronomicznych, aby móc się posilić w atrakcyjnej cenie. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że włoskie ośrodki narciarskie są nisko położone, co przekłada się na bardzo utrudnione warunki atmosferyczne. Świetną opcją będą również austriackie Alpy, szczególnie pod koniec sezonu, gdy nie ma już aż tylu turystów i pogoda się stabilizuje. Austria znajduje się relatywnie blisko Polski, więc można nawet dojechać własnym środkiem transportu. Minusem może być to, że ośrodki narciarskie są mocno oddalone od stoków.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
56 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *