Zdrowie

Higiena pracy z komputerem


Wielu współczesnych nastolatków codziennie przesiaduje przed ekranami laptopów, grając w gry komputerowe. Niemal się nie ruszają i siedzą tak przez długie godziny, pochłonięci wirtualnymi przygodami. Może to się jednak odbić na ich zdrowiu. O kręgosłup trzeba dbać od najmłodszych lat.

Komfort pracy przed komputerem

Fotel, na którym siedzimy przy laptopie powinien być wyprofilowany i dopasowany do biurka. Pozwoli to uniknąć bólów pleców i zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa na starość. Kolejna sprawa to laptop ustawiony tak, by nie męczyć naszych oczu. Położony na naszych kolanach może powodować bóle karku i skurcze mięśni. Nawet drobiazgi, takie jak myszka i słuchawki, mają znaczenie. Są to sprzęty, które sprawują się o wiele lepiej, gdy niemal dopasowują się do kształtu dłoni i głowy ich użytkownika. Trzeba zadbać, by używanie myszki nie męczyło dłoni, a słuchawki były właściwie przystosowane do obwodu głowy. Na komfort pracy przy laptopach olbrzymi wpływ ma też oświetlenie. Lampy nie powinny przeszkadzać i rzucać rozpraszających cieni. Dobierzmy żarówki o odpowiedniej mocy.

Do zabawy na laptopie trzeba podchodzić w ten sam sposób, jak do pracy na nim. Komfort i dobre samopoczucie powinny stanowić nasz priorytet. Zapaleni gracze docenią po latach ergonomiczne meble i właściwą postawę ciała podczas rozgrywek. Dobry i markowy laptop do gier to duży wydatek, ale zapewnia wiele miesięcy wspaniałej zabawy. Żeby czas spędzony przed nim nie odbił się na naszym zdrowiu, warto zmienić otoczenie, w którym gramy na lepiej przystosowane.

comments icon2 komentarze
2 komentarze
10 wyświetleń
bookmark icon

2 thoughts on “Higiena pracy z komputerem

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane