Biznes

Ile kosztuje założenie własnej szkoły językowej?


Kochasz uczyć, masz za sobą bogate doświadczenie jako lektor, ale marzysz o tym, aby pójść krok dalej? Kusi Cię pomysł otwarcia własnej szkoły językowej, ale powstrzymują Cię przed tym krokiem obawy o bezpieczeństwo finansowe? Sprawdź dostępne rozwiązania i przekonaj się, że na początku wcale nie musisz zainwestować tak wiele, jak mogłoby się wydawać.

Wiele możliwości, jedna pasja

Ludzi, który myślą o założeniu własnej szkoły językowej najczęściej łączy jedno – pasja do nauczania. Edukacja to bardzo specyficzna branża, która pozwala oczywiście osiągać rozsądne dochody, natomiast w większości właścicieli wiąże się ona po prostu z pasją i chęcią wsparcia innych w rozwoju. Nie da się jednak ukryć, że w tym przypadku entuzjazmow imusi towarzyszyć biznesowe myślenie. 

Na początek potrzebny jest biznesplan, który uwzględni, jak dużego wsparcia potrzeba na początek, ile trzeba zainwestować, kiedy może się to zwrócić. Czy można w jakiś sposób skorzystać z doświadczenia innych? Rozwiązaniem jest franczyza – model rozwijający się na rynku szkół językowych. Jego ogromną zaletą jest ograniczenie kosztów założenia szkoły, uzyskanie ogromnego wsparcia od marki, z którą wiąże się zakładający placówkę w postaci know-how zarówno w obszarze biznesowym, jak i metodycznym. Nie wiesz, od czego zacząć zakładanie własnej szkoły językowej? Sprawdź tutaj, jak to zrobić: https://universe.earlystage.pl/universe/jak-zalozyc-szkole-jezykowa.

Ile musisz mieć w kieszeni? 

Na samodzielne założenie szkoły językowej potrzeba na początek kilkanaście, a czasami kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wiele tutaj zależy od tego, jaką inwestycję planujesz, jakie masz możliwości lokalowe, jak radzisz sobie z obowiązkami administracyjnymi i planowaniem biznesowym. Na początek być może wiele będzie trzeba zainwestować także w doradztwo i pomoc w poszczególnych zadaniach związanych z otwarciem szkoły. W przypadku franczyzy z Early Stage wkład na start to wydatki głównie na marketing oraz koszt kaucji zwrotnej. Skąd tak duża różnica? 

  • Dostajesz gotowy biznesplan, masz scenariusz, który wystarczy zrealizować krok po kroku. 
  • W ramach współpracy z marką otrzymujesz wiele materiałów, które w innym przypadku trzeba byłoby przygotować samodzielnie (czas to też koszt!) albo kupić. 
  • Unikasz wielu kosztownych błędów, które naturalnie pojawiają się, jeśli samodzielnie oswajasz nową przestrzeń biznesową. 
  • Zyskujesz kompleksowe know-how jeśli chodzi o metodykę, masz dostęp do szerokiego pakietu szkoleń. 

W przypadku franczyzy z Early Stage nie wnosisz opłaty początkowej (oprócz kaucji, która jest zwracana w momencie wystartowania pierwszej grupy), a pierwsze środki przeznaczasz przede wszystkim na lokalne akcje promocyjne (tutaj także możesz liczyć na podpowiedź, jak skutecznie podejść do tego zadania).

Oczywiście umowie franczyzy trzeba się dokładnie przyjrzeć, sprawdzić jak wygląda sposób obliczania opłaty franczyzowej (procent czy stała kwota), jakie dodatkowe koszty uwzględnia umowa. Co do zasady, franczyza pozwala znacznie ograniczyć koszty związane z założeniem szkoły. Jest także formą bezcennego wsparcia dla osoby, która mierzy się z takim zadaniem po raz pierwszy.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
37 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *