Dzieci

Jak dopasować meble do pokoju Twojego dziecka?


Pokój dziecka powinien być odpowiednio urządzony, dopasowany do potrzeb i preferencji użytkownika. Na aranżację wnętrza składa się oczywiście wiele elementów. Znaczenie mają użyte materiały wykończeniowe, kolorystyka, kwestia bezpieczeństwa, wyposażenie. Bardzo ważne jest to, jakie wybierze się meble dziecięce. Powinny być one przede wszystkim ergonomiczne, funkcjonalne, bezpieczne. W pokoju dziecięcym nie może zabraknąć łóżka, biurka, krzesła, komody lub szafy oraz wielu innych istotnych elementów.

Jakie wybrać meble dla dzieci?

Mogłoby się wydawać, że urządzanie pokoju dziecka jest czymś banalnie prostym, ale na rodziców czeka wiele wyzwań. Wszystko komplikuje się przy ograniczonym metrażu i budżecie, konieczne staje się dokładne rozplanowanie dosłownie wszystkiego. Dziecko ma czuć się w swoim pokoju bezpiecznie i komfortowe. Trzeba wobec tego zadbać o przytulność, znaczenie ma również estetyka i funkcjonalność. Niektórzy rodzice sięgają po typowo dziecięce meble, które wyglądają bardzo efektownie i dzieci je uwielbiają. Jest to jednak mało praktyczne, bo podopieczny szybko z tego wyrośnie i będzie trzeba w niedalekiej przyszłości wydać kolejne pieniądze na wymianę umeblowania. Pod względem ekonomicznym zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zainwestowanie w uniwersalne meble, które posłużą użytkownikowi przez długi czas, będą odpowiednie także dla nastolatka. Istotne jest to, aby meble były wykonane z dobrej jakości, bezpiecznych materiałów. Powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, solidne, niedostępne na zniszczenia, łatwe w utrzymaniu czystości. Świetną opcją są meble z możliwością regulacji, które „rosną” razem z dzieckiem. Nie brakuje również mebli funkcjonalnych, które można dopasować do zmieniających się potrzeb dziecka.

Na jakie zdecydować się meble dziecięce?

Przy wyborze mebli istotne są oczywiście walory estetyczne, które wpływają na wystrój wnętrza. Należy jednak mieć na uwadze to, że kluczowa jest zawsze kwestia bezpieczeństwa. Powinno się wybierać meble dziecięce atestowane, z odpowiednimi certyfikatami potwierdzającymi bezpieczeństwo użytkowania. Zawsze trzeba sprawdzić, z jakich dokładnie materiałów zostały wykonane meble, czy są one wolne od chemicznych substancji mogących wywoływać reakcje alergiczne. Niestety nie brakuje mebli, które zawierają toksyczne substancje mogące mieć działanie alergenne i nawet rakotwórcze. Przez całą dobę uwalniają się z nich toksyczne opary, które podtruwają dziecko i nie jest nawet tego świadome ze względu na to, że nie widać tego gołym okiem.

W przypadku małego dziecka istotne jest to, aby wybrać meble pozwalające na relaks, zabawę i naukę. Nie mogą być one wysokie ani mieć żadnych ostrych kantów. Biurko powinno być dopasowane do wzrostu dziecka, świetnie sprawdzi się model z regulacją wysokości. Nie może zabraknąć też ergonomicznego krzesła, które obraca się o 360 stopni, z regulowaną wysokością siedziska i podłokietnikami. Trzylatek może już spać na pełnowymiarowym łóżku. Potrzebna będzie też szafa lub komoda do przechowywania rzeczy. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup mebli drewnianych, które są solidne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, ponadczasowe, uniwersalne, bezpieczne w użyciu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *