Biznes

Jak kupować w internecie?


Zakupy w internecie – co i jak

Kiedy na dworze zaczyna robić się coraz zimniej, a my często łapiemy przeziębienia, na samą myśl o wyjściu spod ciepłego koca odechciewa nam się zakupów. Rozwiązaniem w tym wypadku jest skorzystanie z możliwości zrobienia zakupów w internecie. To jeden z najwspanialszych wynalazków XXI wieku. Potrzebujesz 1 kg ziemniaków? Dwie marchewki i mleka do kawy? Wchodzisz na e-tesco, zamawiasz i przemiły Pan przynosi pod Twoje drzwi zamówione zakupy. Ale czy aby na pewno jest to takie wspaniałe i bezpieczne rozwiązanie?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wiele osób nie potrafi ocenić, czy dana witryna jest bezpieczna – czy połączenie podczas przesyłania danych jest połączeniem szyfrowanym czy też nie. Czy to, że podamy tam numer karty kredytowej nie zostanie wykorzystane przez niepowołane osoby? No właśnie. Diabeł tkwi w szczegółach. Duże wyszukiwarki, takie jak Google, dbając o bezpieczeństwo swoich klientów, informują użytkowników internetu o ewentualnej możliwości utracenia cenych danych. O funkcjonowaniu strony w sposób co najmniej niebezpieczny. Świadczy o tym mała ikonka w pasku zadań:

 • Ochrona Bezpieczna
 • Informacje Informacje lub Niezabezpieczona
 • Ostrzeżenie Niezabezpieczona lub Niebezpieczna

Przede wszystkim musimy zwracać uwagę na techniczne bezpieczeństwo stron. jeśli widzicie czerwony trójkącik – uciekajcie. Nie ma co ryzykować.

Co warto kupować przez internet?

Obecnie  zamawiać online możemy odzież, książki, kosmetyki, rozmaite akcesoria, a nawet produkty spożywcze. Uciążliwe, cotygodniowe wyprawy do supermarketu możesz zastąpić zakupami w sklepach internetowych dużych sieci. Kilka kliknięć, sporządzenie wirtualnej listy, przelew – i gotowe! Całe zamówienie możemy złożyć leżąc z laptopem w łóżku, w przerwie w pracy czy w czasie jazdy pociągiem. W zależności od oferty danego sklepu możemy spodziewać się realizacji tego samego, bądź następnego dnia – każdy sklep pyta, kiedy ma dostarczyć zamówienie. Produkty zostaną wybrane i zapakowane w sklepie, zaś pod nasze drzwi dostarczy je kurier. Mamy zatem gwarancję świeżości zamówionych produktów. Taki rodzaj zakupów to duże ułatwienie dla wszystkich osób, które nie mogą lub nie powinny wychodzić z domów, zwłaszcza w okresie zimowym. Stasze osoby, matki z małymi dziećmi czy osoby, które rozłożyła grypa z pewnością docenią doniesione pod same drzwi zakupy. To także możliwość sporej oszczędności czasu dla wszystkich tych, którzy nie przepadają za wielogodzinnym snuciem się po markecie. Ileż to czasu marnujemy na poszukiwaniu jednej konkretnej przyprawy lub wybranego rodzaju herbaty! W sklepie internetowym, dzięki wyszukiwarkom, szybko odnajdziemy potrzebne produkty. Ponadto mamy możliwość zapisania naszych list zakupów i korzystania z nich przy ponownej wizycie.

Sklepy internetowe to oszczędność

Dzięki korzystaniu z platform do robienia zakupów możemy bez problemu zastanowić się czy aby na pewno dana rzecz jest nam potrzebna. To dobry sposób na oszczędzanie i kupowanie tylko tego, co realnie jest nam niezbędne.

A więc dbając o bezpieczeństwo, osobiście uznajemy sklepy internetowe za wspaniałą rewolucję w sprzedaży! Zauważamy też trend, by każdy sklep stacjonarny posiadał swój odpowiednik internetowy. A wy, jak robicie codzienne i okazyjne zakupy? Wciąż biegacie po galeriach handlowych?

comments icon4 komentarze
4 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

4 thoughts on “Jak kupować w internecie?

  Napisz komentarz…

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Najstarsze
  Najnowsze
  Najwyżej oceniane