Dom i Ogród

Jak nauczyć się angielskiego i przełamać barierę językową?


Nauka języków obcych jest jednym z najskuteczniejszych sposobów, by pracodawcy z różnych branży chcieli zatrudnić nas w swojej firmie. Języki przydają się także w życiu prywatnym – podczas podróży, a także na co dzień, gdy poznajemy ludzi z międzynarodowego środowiska. W Europie dominującym językiem jest angielski i dlatego to właśnie od niego warto rozpocząć naukę języków obcych. Jeśli zastanawiasz się, jak nauczyć się angielskiego i przełamać barierę językową, by móc swobodnie rozmawiać z ludźmi z całego świata, koniecznie zostań z nami.

Systematyczna nauka angielskiego gwarancją sukcesu?

Nauka języków obcych wymaga od nas systematyczności. Zarezerwuj więc co drugi dzień 40 minut na naukę angielskiego – to mniej niż godzina, a efekty naprawdę Cię zaskoczą! Po miesiącu spotkanie z angielskim stanie się Twoim rytuałem i nie będziesz umiał pominąć lekcji angielskiego. Z całą pewnością osobom pracującym czy studiującym łatwiej jest wygospodarować co drugi dzień chwilkę na powtórkę słownictwa, niż raz w tygodniu 3 godziny utrzymać pełne skupienie.

Pamiętaj też, że powtarzanie jest matką nauki – każdą lekcję postaraj się rozpocząć od powtórki słówek, zwrotów czy gramatyki nie tylko z poprzedniej lekcji, ale również z materiału, który przerabiałeś miesiąc temu. Wypracuj swój własny system – pomocne mogą być gotowe fiszki, dzięki którym łatwo sprawdzisz, ile zapamiętałeś. Możesz też takie fiszki przygotować sam na samoprzylepnych karteczkach, które przykleisz do lodówki i lustra. Dzięki temu do słówek wrócisz następnego dnia, nawet nie siadając do lekcji. Tę metodę polecamy przede wszystkim wzrokowcom – już podczas przygotowywania fiszek zapamiętasz dużą część materiału.

Nauka angielskiego w praktyce

Nowego słownictwa czy struktur gramatycznych możesz nauczyć się z podręczników – na rynku dostępnych jest wiele opracowań, które są pomocne przy nauce angielskiego w domu. Warto jednak sięgnąć po mniej konwencjonalne i zdecydowanie ciekawsze metody nauki angielskiego:

  • filmy i seriale oglądaj z napisami (bardziej zaawansowani mogą wyłączyć napisy)
  • czytaj książki w języku obcym – na początek wybieraj oczywiście lżejsze lektury, najlepiej takie, które już czytałeś po polsku
  • korzystaj z czasopism do nauki angielskiego – w księgarniach dostępne są czasopisma, które będziesz czytać z taką samą przyjemnością, jak prasę po polsku, a dzięki dodatkowym notkom podszkolisz słownictwo
  • szukaj okazji do rozmowy po angielsku – to jedyny sposób na przełamanie bariery językowej. Możesz zacząć od zamawiania kawy po angielsku, ale najlepiej będzie znaleźć osobę, która zgodzi się na konwersację w języku angielskim

Jak nauczy się angielskiego? Zapisz się na kurs angielskiego Metodą Callana!

Samodzielna nauka angielskiego wymaga od nas samodyscypliny. Z jednej strony możemy dostosowywać lekcje do czasu, jakim dysponujemy, z drugiej strony jednak łatwiej zrezygnować z nauki z błahego powodu. Jeśli czujesz, że właśnie to może przeszkodzić Ci w nauce, zapisz się na kurs angielskiego. Zależy Ci na szybkich efektach i przełamaniu bariery, która blokuje Cię w rozmowach po angielsku? Zapisz się na kurs angielskiego Metodą Callana i zacznij mówić po angielsku już na pierwszej lekcji!

Najważniejsze założenia Metody Callana skłaniają kursantów do ciągłych konwersacji, do utrwalania prawidłowych wzorców językowych oraz do ciągłego powtarzania materiału. Metoda Callana jest najbardziej efektywną metodą nauki języka angielskiego – szybko powiększający się zasób słownictwa i nieustające rozmowy na lekcjach pomagają przełamać barierę każdego uczestnika kursu.

Artykuł powstał we współpracy ze szkołą językową English Institute.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
58 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *