Biznes

Jak stworzyć i sprzedać własny kurs online, który zwiększy Twoje zyski?


Stworzenie własnego kursu online to szansa na zbudowanie marki osobistej, zwiększenie satysfakcji z pracy oraz zdywersyfikowanie przychodów. Przygotowanie kursu, który będzie się dobrze sprzedawał, może okazać się przełomem dla Twojego biznesu. Dowiedz się, jak stworzyć i sprzedać własny kurs online.

Jak stworzyć własny kurs online?

Przygotowanie własnego kursu online to znakomita okazja, by tym, którzy jeszcze Cię nie znają, zaprezentować się w roli eksperta. Dlatego zadbaj, by Twoje szkolenie nie było kolejnym, które przedstawia te same zagadnienia, w ten sam sposób. Znalezienie niszy może okazać się zbyt trudne lub czasochłonne, ale być może często poruszany temat można zaprezentować w innowacyjny sposób. Wielu szkoleniowców unika przekazywania wiedzy na konkretnych przykładach – możesz zaskoczyć swoich odbiorców i w swoim kursie online pokazać, jak rozwiązać problem na danym przykładzie, a także jak tego nie robić.

Odpowiedzi na często zadawane pytania, których nie znalazłeś na blogach czy w social mediach, nietypowe problemy, nowości, innowacyjne rozwiązania, szczegóły, o których nikt inny nie mówi – jeśli zawrzesz je w swoim kursie online, zwiększysz szansę na dużą jego sprzedaż.

Jak sprzedać własny kurs online?

Wiesz już, jak stworzyć kurs online, by wzbudzić zainteresowanie odbiorców. Teraz zaplanuj sprzedaż internetowego kursu. Jeśli prowadzisz biznes w branży, w której przygotowujesz szkolenie, koniecznie zadbaj o możliwość sprzedaży na własnej stronie lub we własnym sklepie. Przydatny będzie landing page – osobna podstrona w obrębie istniejącego już serwisu, na którą użytkownik wyszukiwarki zostanie przekierowany, gdy będzie szukał informacji powiązanych z kursem. Z kolei sprzedaż kursu na zewnętrznej platformie może być elementem skutecznej strategii marketingowej – pod warunkiem, że uda Ci się przekierować użytkownika kursu online do Twojej witryny.

Jeśli masz wątpliwości, jak stworzyć i sprzedać własny kurs online, wejdź na magdalenap.com i skontaktuj się z Magdaleną Pawłowską, specjalistką w dziedzinie kursów online.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *