Dom i Ogród

Jaką zmywarkę do kuchni wybrać?


Jeszcze kilka lat temu była swego rodzaju nowością i symbolem luksusu, dziś zmywarka stanowi niemal podstawowy element wyposażenia każdego kuchennego wnętrza. Nowoczesne zmywarki, które znaleźć można obecnie w sklepach, to wysokogatunkowe, niezwykle funkcjonalne sprzęty. Czym kierować się podczas ich wyboru? 

Wolnostojąca czy do zabudowy? 

Wybierając zmywarkę do swojej kuchni, musimy przede wszystkim zdecydować, czy ma to być model do zabudowy czy też wolnostojący. Zmywarki wolnostojące pozwalają na znacznie większą swobodę, gdyż możemy umieścić je w niemal dowolnym miejscu w kuchni. Doskonale sprawdzają się w większych pomieszczeniach, w których oszczędzanie przestrzeni nie jest konieczne. Nowoczesne zmywarki do zabudowy są modelami, które z łatwością wpasujemy do dowolnej zabudowy kuchennej. Urządzenia te wymagają jednak starannego dopasowania do przestrzeni, którą dysponujemy.  

Zmywarki do zabudowy i wolnostojące nieco różnią się od siebie, jednak ich podstawowe funkcje pozostają takie same. Dlatego też wybór konkretnego modelu zmywarki warto uzależnić także od jej innych, istotnych cech i parametrów.  

Podstawowe parametry zmywarek do naczyń 

Jednym z najważniejszych parametrów zmywarki, który powinniśmy dopasować do swoich potrzeb, jest jej pojemność. Podawana w ilości zestawów określa, ile naczyń i akcesoriów kuchennych dana zmywarka jest w stanie umyć podczas jednego cyklu. Jako że nowoczesna zmywarka powinna być urządzeniem zarówno wydajnym, jak i energooszczędnym, szczególną uwagę należy zwrócić na jej klasę energetyczną oraz ilość zużywanej wody. Klasa energetyczna jest parametrem określającym ilość energii, jaką sprzęt zużywa w trakcie jednego cyklu bądź roku regularnej pracy.  

Kolejnym istotnym parametrem wpływającym głównie na komfort domowników podczas pracy zmywarki jest poziom jej hałasu. Jak sama nazwa wskazuje, parametr ten określa głośność generowanych przez urządzenie dźwięków. Wyrażany w decybelach najczęściej oscyluje pomiędzy 36 a 58 dB. 

Dodatkowe funkcje zmywarek 

Oprócz parametrów technicznych powinniśmy przyjrzeć się także dodatkowym funkcjom wybranej zmywarki. Nowoczesne udogodnienia znacznie podnoszą funkcjonalność urządzenia, jak również ułatwiają i usprawniają jego używanie. Do najchętniej wybieranych funkcji dodatkowych zmywarek należą między innymi opcja wyboru krótkich programów oraz możliwość pracy przy połowie załadunku, a także funkcja opóźnionego startu. Nowoczesne zmywarki kuchenne mogą być wyposażone w inteligentny sensor, który automatycznie określa poziom zabrudzenia naczyń, dopasowując do niego intensywność mycia oraz praktyczne uchwyty i stabilizatory umożliwiające skuteczne mycie nawet wyjątkowo delikatnych naczyń. Nowoczesne zmywarki posiadają też niezwykle wygodną funkcję, a mianowicie możliwość podnoszenia dolnego kosza, co zapewnia nie tylko wygodę załadunku zmywarki, ale przede wszystkim komfort dla naszych pleców. 

Dopiero po przeanalizowaniu wszystkich powyższych parametrów oraz dodatkowych funkcji i elementów wyposażenia zmywarki możemy podjąć w pełni świadomą decyzję o wyborze konkretnego modelu urządzenia do naszej kuchni.  

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.