Różne

Jakie efekty pozwalają uzyskać pyłki do paznokci?


Hybrydowy manicure uwielbiamy za dużą trwałość, a także za możliwość uzyskiwania wspaniałych efektów. Większość z nich otrzymamy dzięki zastosowaniu kilku prostych trików. Czasami potrzebujemy dodatkowych produktów, jednak z powodzeniem większość zdobień wykonamy w domowym zaciszu. Pyłki do paznokci są takim dodatkiem, dzięki którym uzyskamy wiele ciekawych efektów, dlatego w pierwszej kolejności warto zaopatrzyć się właśnie w ten produkt. Dowiedz się, jakie efekty uzyskamy z wykorzystaniem pyłku do paznokci.

Pyłki do paznokci – błyszcząca stylizacja hybrydowa

Błyszczące stylizacje paznokci największą popularnością cieszą się w okresie Sylwestra, karnawału oraz Bożego Narodzenia. Niektóre z nas lubią jednak błyszczeć cały rok, a pyłki do paznokci nam w tym pomagają. Z ich pomocą możemy uzyskać między innymi:

  • efekt syrenki – za pomocą pyłku opalizującego uzyskamy efekt syrenki, który ożywi codzienną stylizację paznokci. Wystarczy, że pyłek naniesiemy na warstwę dyspersyjną nałożonego i utwardzonego lakieru, wtopimy do delikatnym pędzelkiem, a następnie resztki pyłku zmieciemy. Na koniec należy paznokcie pokryć topem i go utwardzić
  • efekt lustra – do uzyskania tego zjawiskowego zdobienia potrzebujemy dokładnie ten sam pyłek, który używamy do efektu syrenki. Jednak w przypadku efektu lustra potrzebujemy topu no wipe, czyli takiego, który nie zostawia warstwy dyspersyjnej. Na przygotowaną stylizację nakładamy jedną warstwę topu, utwardzamy ją i w nią wcieramy za pomocą pędzelka z miękkim włosiem pyłek. Pozbywamy się nadmiaru pyłku i dwukrotnie pokrywamy paznokcie tym samym dry topem. W tym przypadku paznokcie błyszczą się z daleka, dlatego efekt ten najczęściej wykorzystywany jest na specjalne okazje

Pyłki do paznokci i mieniący się manicure

Niezwykle ciekawymi zdobieniami paznokci są te, które sprawiają, że mienią się one w kilku kolorach. Nasze paznokcie mogą do złudzenia przypominać hologramy, możemy uzyskać efekt delikatnej poświaty, a także efekt kameleona. Duży wybór różnego rodzaju pyłków sprawia, że każda stylizacja paznokci może być inna.

Oprócz pyłków do paznokci warto także zaopatrzyć się w specjalny aplikator do pyłków, który ułatwi nakładanie produktu oraz umożliwi tworzenie na paznokciach precyzyjnych wzorków. Nie musimy przecież nakładać pyłków na całą płytkę paznokcia – możemy zdobić nim same końcówki, tylko fragment paznokci lub użyć do wykonania niewielkiego wzoru.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Victoria Vynn.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *