Dom i Ogród

Klimatyzacja w domu – co jest faktem, a co mitem?


Klimatyzacja w domu

Mieszkańcy domów i mieszkań, których okna wychodzą na południową stronę, z pewnością latem doceniają możliwość ochłodzenia temperatury o kilka stopni. Klimatyzacja bywa nieoceniona –  kiedyś  na taki luksus mogły pozwolić sobie głównie firmy. Aktualnie ceny klimatyzatorów są bardzo przystępne, a nowoczesne urządzenie zużywają mniej energii elektrycznej. Jednak wiele osób waha się czy założyć klimatyzację w domu. – W naszej pracy często spotykamy się z wieloma opiniami dotyczącymi użytkowania klimatyzacji, niestety wiele z nich jest nieprawdziwa – mówi specjalista z firmy KRW Serwis. Wokół klimatyzacji powstało sporo mitów, które powodują, że wiele osób rezygnuje z zakupu klimatyzacji. Dziś chcemy rozprawić się z najważniejszymi mitami i potwierdzić fakty!

MIT: Klimatyzacja zużywa dużo prądu

To jeden z głównych zarzutów stawianych klimatyzatorom i jeden z największych lęków przyszłych użytkowników. Niestety często można spotkać się z opinią, że używając klimatyzacji, rachunki za energię elektryczną znacznie wzrosną. Oczywiście niewielki wzrost rachunków za prąd jest normalną sytuacją – przecież dochodzi nam kolejne urządzenie zasilane energią elektryczną. Należy jednak wiedzieć, że klimatyzatory przeznaczone do budynków mieszkalnych są energooszczędne. Liczne funkcje i tryby pracy klimatyzatorów umożliwiają ustawienie odpowiednich parametrów urządzenia, adekwatnie do bieżących potrzeb. Doskonałym rozwiązaniem pozwalającym na oszczędność energii jest wyłączenie klimatyzatora w czasie gdy jesteśmy poza domem i zaprogramowanie go w taki sposób by ochłodził powietrze zaraz przed naszym powrotem.

Klimatyzatory

FAKT: Klimatyzacja w domu może być cicha

Choć wiele osób może być zaskoczona tym faktem, to trzeba przyznać, że praca klimatyzatorów jest coraz cichsza. Klimatyzatory typu split (składająca się z dwój jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej) są najcichszymi klimatyzatorami. Najbardziej hałaśliwa część urządzenia, czyli sprężarka znajduje się na zewnątrz pomieszczenia. Wybierając klimatyzator, należy zwrócić uwagę na podany przez producenta poziom emitowanego hałasu. Najgłośniejszym urządzeniem chłodzącym, jest klimatyzator przenośny – jest on także najmniej efektywny w działaniu.

Bardzo często klienci obawiają się, że klimatyzacja w domu będzie szkodliwa dla zdrowia. Trzeba wspomnieć, że odpowiednio użytkowany klimatyzator i systematyczna wymiana filtrów oczyszcza powietrze z alergenów i bakterii. Wiele urządzeń posiada także funkcję jonizowania powietrza.

Jeżeli macie więcej pytań dotyczących klimatyzacji i jej serwisowania, skontaktujcie się ze specjalistami z firmy KRW Serwis, specjalizującej się w montażu i serwisie klimatyzacji i instalacji wentylacyjnych.

comments icon2 komentarze
2 komentarze
6 wyświetleń
bookmark icon

2 thoughts on “Klimatyzacja w domu – co jest faktem, a co mitem?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane