Dom i Ogród

Klimatyzacja w domu – jaki rodzaj wybrać i jak serwisować?


Upalne letnie miesiące potrafią zmienić życie wielu osób w prawdziwe piekło. Pomieszczenia w naszych domach potrafią się solidnie rozgrzać, mimo odpowiedniej termoizolacji budynku. Najlepiej tę sytuację znają z życia mieszkańcy domów, w których okna i tarasu skierowane są na południe lub zachód. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest montaż klimatyzacji. Instalacja klimatyzacja jest coraz bardziej dostępna cenowo. Użytkownicy mogą także wybierać spośród coraz większej liczby modeli. Jaki model klimatyzacji wybrać najlepiej? Czym się od siebie różnią? Jak dbać o klimatyzację, by służyła nam przez długi czas? Zapraszamy na krótki poradnik przygotowany wraz z firmą Xelektronik.

Ścienny klimatyzator domowy

Bardzo popularnym modelem klimatyzatora wybieranym do domów oraz mieszkań jest klimatyzator ścienny, inaczej określany jako typu split. Największymi zaletami tego rodzaju klimatyzatora są niewielkie rozmiary urządzenia, a także cicha praca. Klimatyzator ścienny składa się z dwóch jednostek – wewnętrznej i zewnętrznej. Wewnętrzną jednostkę umieszcza się około 30 cm od sufitu. Bardziej hałaśliwa jednostka montowana jest na zewnątrz budynku. Klimatyzatory naścienne można z łatwością sterować przy pomocy pilota. Wiele modeli ma funkcję ozonowania, a także podgrzewania powietrza.

Klimatyzator mobilny do mieszkania

Jeżeli poszukujesz klimatyzatora do niewielkiego pomieszczenia lub do mieszkania, to świetnym rozwiązaniem będzie klimatyzator mobilny. Urządzenie to wyposażone jest w kółeczka i odpowiedni kanał, który odprowadza skropliny na zewnątrz. Klimatyzator można z łatwością przenieść w inne miejsce, a do jego działania konieczna jest energia elektryczna.

Klimatyzator kasetonowy do dużego domu

W przypadku przestronnych wnętrz i domów o dużej powierzchni warto zainwestować w klimatyzator kasetonowy. Podobnie jak w przypadku klimatyzatora ściennego mamy do czynienia z jednostką typu split, z tą różnicą, że w tym systemie jest ona ukryta pod konstrukcją sufitu podwieszanego. Zaletą klimatyzatorów kasetonowych, jest równe rozprowadzenie chłodnego powietrza w pomieszczeniu.

Niezależnie od tego, jaką klimatyzację wybierzecie, należy pamiętać o jej systematycznym serwisowaniu klimatyzacji. Warto tę kwestię powierzyć profesjonalistom, którzy wykonają pełen przegląd instalacji, określą jej sprawność i dokonają wymiany filtrów. Wówczas korzystanie z klimatyzacji z pewnością będzie bezpieczne.  

comments icon1 komentarz
1 komentarze
31 wyświetleń
bookmark icon

1 thoughts on “Klimatyzacja w domu – jaki rodzaj wybrać i jak serwisować?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *