Rodzina i dziecko

Kombinezony, czapki dziecięce i nie tylko. Zimowe akcesoria dla malucha, które musisz mieć!


Nadeszła zima, czyli pora roku mroźna, ale urokliwa. Czasami trudno jest odmówić sobie spaceru, nawet gry na dworze śnieg. Wielu rodziców decyduje się zabrać na przechadzkę także swoich milusińskich. Musimy jednak pamiętać o tym, by dostosować dzieci do zupełnie dla nich nowych warunków pogodowych. W jakie akcesoria powinniśmy się zaopatrzyć? Czy tylko kombinezony i czapki dziecięce są niezbędne?

Ciepłe kombinezony

Trudno jest się nie zgodzić, że ciepłe i puchate kombinezony dziecięce to must-have na sezon jesienno-zimowy. Zimowe spacery wzmacniają odporność maluchów, ale nie oznacza to, że nie powinniśmy przykładać uwagi do odpowiedniego ubioru. Kombinezon z kapturem sprawdzi się idealnie do utrzymania optymalnej temperatury. Pamiętajmy, że wychłodzenie jest równie niebezpieczne co przegrzanie dziecka. Do kombinezonów w zestawie często dołączane są pasujące buciki i rękawiczki, które będą skutecznie chronić rączki i nóżki naszych pociech.

Czapki dziecięce na zimę

Wybierając czapkę dla dziecka, zwróćmy szczególną uwagę na jakość wykonania i materiał, z którego ją wyprodukowano. Nie jest bowiem tajemnicą, że przez głowę z naszego ciała ucieka ciepło, więc powinna być ona jak najlepiej chroniona. Dobre czapki dziecięce na zimę będą miłe w dotyku i oczywiście wygodne. Niektóre modele dodatkowo można wiązać pod brodą, dzięki czemu maluch nie będzie w stanie samodzielnie zdjąć nakrycia głowy. Nie można zapomnieć również o dopasowaniu odpowiedniego rozmiaru czapki, choć w przypadku różnych firm mogą się one od siebie znacząco różnić.

góry, ojciec trzymający dziecko

Kocyki, rożki i inne

Za ulubione akcesoria dzieci w zimie można uznać przede wszystkim kocyki, które idealnie nadają się do wózka. Taki kocyk może być dodatkowym okryciem dla dziecka w wózku i idealnym kompanem spacerów. Niektórzy rodzice decydują się jednak na różki zapewniające komfort zarówno im samym, jak i ich dzieciom. To element niezbędny w przypadku karmienia czy noszenia dziecka. Poza tym spełnia kilka funkcji jednocześnie. Może służyć jako kołderka, przewijak, a nawet mata do zabawy. Towarzyszami dłuższych spacerów powinny być także wszelkie termosy i opakowania termiczne. Są one zaprojektowane w taki sposób, by jak najdłużej trzymać ciepło. Warto zaopatrzyć się w modele nieprzeciekające i lekkie.

Na zimowy spacer z maluchem przydadzą się nie tylko czapki dziecięce czy kombinezony. Warto wziąć pod uwagę inne akcesoria i wyposażenie, które pomoże zapewnić ciepło i wygodę naszym milusińskim.
Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym uMalucha.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
78 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *