Zdrowie

Konsultacje lekarskie – kiedy stacjonarnie, a kiedy konsultacje online


Konsultacje lekarskie – kiedy stacjonarnie, a kiedy konsultacje online

Konsultacja lekarska to element niezbędny do tego, by na przykład rozpocząć leczenie czy też kontrolować stan swojego zdrowia – zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Dziś konsultacja online stała się często wybieraną opcją, jeśli chodzi o wizytę u danego lekarza. 

Konsultacja online na stałe od dłuższego czasu jest częścią naszej rzeczywistości. Już coraz mniej osób jest zdziwionych, gdy konsultacja lekarska odbywa się za pomocą rozmowy telefonicznej czy też przez wideochat. Wizytę online można wybrać także wtedy, gdy zależy nam na otrzymaniu e-recepty na dany lek czy też istnieje konieczność przedłużenia zwolnienia lekarskiego. Kiedy najlepiej skonsultować się z lekarzem online, a kiedy wybrać termin konsultacji stacjonarnie w gabinecie lekarskim, tak by sobie nie zaszkodzić? O tym wszystkim w dalszej części artykułu. 

Kiedy wybrać wizytę stacjonarną, a kiedy konsultację online

Kompetentny lekarz to specjalista, który dobrze wypełni swoje obowiązki medyka zarówno gdy konsultacja lekarska odbywa się online, jak i stacjonarnie. W zależności od naszego stanu zdrowia zostanie polecony odpowiedni format wizyty. Bez wątpienia bez wychodzenia z domu wizyta lekarska może odbyć się wtedy, gdy nie potrzebujemy badania fizykalnego. Czyli na przykład gdy kontynuujemy leczenie i lekarz zna historię naszej choroby. Warto też pamiętać, że jeśli u danego lekarza wizyta online odbywa się pierwszy raz, trzeba mu przez rozpoczęciem konsultacji przedstawić dokumentację medyczną. Lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad, wyda konkretne zalecenia – lek czy  zwolnienie lekarskie – i jeśli uzna to za konieczne, zleci badania laboratoryjne lub też zaleci wizytę stacjonarną, na przykład w celu wykonania badań fizykalnych. Wizytę online możemy też wybrać, gdy nagle potrzebujemy konsultacji lekarskich, na przykład w nocy czy podczas świąt. Profesjonalne portale oferują konsultacje medyczne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu – takie konsultacje lekarskie online są więc ratunkiem w nagłych przypadkach, ale nie tylko. Wizyta online bez wychodzenia z domu sprawdzi się również wtedy, gdy potrzebujemy pomocy psychiatrycznej. Psychiatra online to opcja komfortowa, która pomoże przełamać lęki i obawy przed pierwszą wizytą. Taka forma sprawdzi się również podczas kolejnych wizyt u tego specjalisty. Wizyty online to profesjonalne podejście także u lekarzy innych specjalizacji.

Lekarz online – jakie specjalizacje

Obecnie większość specjalizacji lekarskich jest dostępna podczas wizyt online. Z wynikami badań można umówić się na konsultacje z m.in.: kardiologiem, urologiem, seksuologiem, endokrynologiem czy pulmonologiem, czyli wszędzie tam, gdzie nie przy każdej wizycie jest wykonywane badanie fizykalne, a następuje tylko interpelacja wyników badań. Podczas umawiania wizyty online zyskujemy także my, pacjenci, mamy możliwość umówienia się z wybranym specjalistą w dogodnym dla nas terminie. Przy wizycie stacjonarnej takie udogodnienie wcale nie jest gwarantowane, a poza tym na taką wizytę dłużej się czeka. 

E-recepta podczas konsultacji online

Konsultacje online to także sposób na ominięcie kolejek, gdy potrzebna jest nam recepta na przykład na lek, który stale bierzemy. Albo też w przypadku, gdy skończą się tabletki antykoncepcyjne czy niezwłocznie jest potrzebna antykoncepcja awaryjna. Taka e-recepta zostanie nam przesłana na adres mailowy lub smsem i będziemy mogli ją wykupić w każdej aptece. 

Umów wizytę bez obaw – konsultacje online mogą się w pewnych przypadkach okazać najskuteczniejszym sposobem na zadbanie o swoje własne zdrowie w sposób szybki i skuteczny.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
80 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *