Rodzina i dziecko

Koślawe pięty – co warto o nich wiedzieć?


Najczęściej wykształca się w wieku dziecięcym i niemal zawsze samoistnie zanika. Jeśli tak się nie stanie, koślawość pięt na późniejszych etapach rozwoju może stanowić poważny problem. Przedłużająca się powoduje bowiem uciążliwy ból stóp i łydek. Kiedy koślawe pięty wymagają interwencji specjalisty i jakie są sposoby łagodzenia problemu? Przeczytaj i sprawdź.

Koślawe pięty – sposoby leczenia i łagodzenia dolegliwości

Koślawe pięty wykazują negatywny wpływ na sposób funkcjonowania całego organizmu. Związane z przypadłością obniżenie łuku stopy może bowiem prowadzić do trudności w poruszaniu się i szybszego odczuwania zmęczenia kończyn dolnych. Łagodzenie uciążliwych dolegliwości i skuteczne leczenie koślawości pięt nie powinno być prowadzone bez konsultacji ze specjalistą – ortopedą lub fizjoterapeutą. U pacjentów niemal zawsze konieczne okazuje się wdrożenie specjalnie opracowanego zestawu ćwiczeń, obejmującego rozciąganie ścięgien Achillesa i mięśni łydki oraz napinanie mięśni stopy. Często niezbędne jest uzupełnienie tego zestawu o ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg, pośladków i brzucha. 

Koślawa stopa – wsparcie leczenia

Regularne ćwiczenia niemal zawsze wymagają wsparcia. Osobom, które zmagają się z koślawymi piętami, zaleca się korzystanie ze specjalnie zaprojektowanych wkładek, podpiętek i/lub zapiętków. Charakteryzujące się staranną konstrukcją akcesoria proponuje Coccine – marka, we współpracy z którą stworzyliśmy niniejszy artykuł. 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
77 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *