Biznes

Lato w pełni – pracodawcy poszukują pracowników sezonowych. Dowiedz się, jak i ile możesz dorobić w wakacje!


Sezon wakacyjny to czas, kiedy wypoczywamy najwięcej w ciągu roku. Dla innych jest to z kolei doskonała okazja, by zarobić dodatkową gotówkę i podreperować domowy budżet. Dla jeszcze innych jest to jedyna okazja, kiedy mogą podjąć pracę zarobkową. Gdzie pracownicy znajdą zatrudnienie i ile mogą zarobić?

Uprawa, zbieranie i sprzedaż truskawek i innych owoców

Abyśmy wszyscy mogli cieszyć się wspaniałym smakiem sezonowych owoców, ktoś musi je najpierw zasadzić, pielęgnować, następnie uzbierać i sprzedać. Sezon na truskawki, borówki czy maliny jest krótki, dlatego plantatorzy muszą się spieszyć. Dlatego z roku na rok na zbieraniu truskawek można zarobić więcej.

Niemal każda agencja pracy tymczasowej poszukuje pracowników do zbierania truskawek. Poszukiwani są zarówno doświadczeni pracownicy sezonowi, jak i osoby, które nie mają doświadczenia. Jeśli znasz się na pielęgnacji truskawek, możesz w miesiąc zarobić nawet 5 tysięcy złotych. Na osoby, które nigdy nie pracowały przy zbiorze truskawek, czeka zarobek rzędu 2 do 3 tysięcy złotych.

Praca sezonowa w gastronomii – w kurortach wakacyjnych i w mieście

Właściciele restauracji, pubów, lodziarni czy budek z fast-foodami latem poszukują pracowników sezonowych, którzy obstawią dodatkowe punkty i zastąpią stałych pracowników podczas ich urlopów. Najbardziej poszukiwani są kelnerzy, zaraz za nimi barmani oraz pomoc kuchni.

Pracę w gastronomii można podjąć w mieście, w którym mieszkamy lub w kurorcie, który w wakacje oblężony jest przez turystów. Takie rozwiązanie wiąże się z wyjazdem na miesiąc lub a dwa miesiące, ale również z większymi zarobkami. Pamiętaj, że do podjęcia takiej pracy potrzebna Ci będzie aktualna książeczka sanepidowska.

Praca sezonowa za granicą tylko ze sprawdzoną agencją pracy tymczasowej

Jeśli zależy nam na jak największym zarobku, warto rozważyć opcję wyjechania do pracy sezonowej za granicę. Wiąże to się oczywiście z długą rozłąką, pracą w zupełnie obcym dla nas miejscu, nierzadko barierą językową, ale także pensją w innej walucie – najczęściej w euro.

Niestety istnieją osoby, które żerują na braku świadomości osób, które szukają sezonowej pracy. Często można przeczytać lub usłyszeć o oszustach, niekiedy nawet o ludzkich dramatach. Dlatego tak ważne, by do pracy za granicę wyjechać ze sprawdzoną agencją pracy, najlepiej poleconą przez kogoś zaufanego.

 

Przeczytaj również: https://internetnews.net.pl/sprzedawca-czyli-najbardziej-poszukiwany-pracownik-2021-roku/

comments icon1 komentarz
1 komentarze
1 wyświetlenie
bookmark icon

One thought on “Lato w pełni – pracodawcy poszukują pracowników sezonowych. Dowiedz się, jak i ile możesz dorobić w wakacje!

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *